Drugoligaši za razliko od prvoligaških kolegov ne poznajo reprezentančnega premora, zato bodo tekme 10. kroga 2. SNL odigrali že ta vikend. Po prvi tretjini prvenstva najbolje kaže Krškemu, ki je doslej še nepremagano, brez praske bodo tokrat poizkušali ostati v Kranju, kjer jih v nedeljo pričakuje Triglav. To bo tudi derbi kroga. Na drugi nedeljski tekmi se bosta pomerili zadnjeuvrščeno Šmartno 1928 in Aluminij iz Kidričevega, preostale tri tekme pa bodo na sporedu že jutri. Tolmin bo proti Dravinji poizkušal nadaljevati svojo drugoligaško pravljico, na dolgo gostovanje na Obalo k Ankaran Hrvatinom se odpravlja Veržej, v dvoboju dveh prebujenih ekip pa bosta novo zmago iskali ekipi Doba in Šenčurja.

Začenjamo na Obali, kjer si domači po dveh tekmah brez zmage znova obetajo popoln izplen točk. Pred domačimi gledalci so nazadnje v 8. krogu klonili proti Dobu, nato pa remizirali v Slovenskih Konjicah pri Dravinji. V goste prihajajo Veržejci, ki bodo poizkušali popraviti vtis iz prejšnje tekme, ko so proti Dobu izgubili z 1:0 in tako prvič v sezoni niso zatresli nasprotnikove mreže. Obe ekipi imata identičen izkupiček po prvih devetih krogih, zbrali sta po tri zmage, dva remija in štiri poraze, kar je dovolj za 11 točk in peto ter šesto mesto na lestvici. Na prvi tekmi v Veržeju sta se ekipi razšli brez zmagovalca, z izidom 2:2, potem ko so domači po 20.minutah že vodili z 2:0, vendar sta v drugem polčasu izid poravnala Klun in Zemljak. Na vseh štirih dosedanjih medsebojnih tekmah so padli vsaj štirje zadetki, zato lahko upravičeno upamo na novo goliado. Zmagovalca je nemogoče napovedati, glede na izenačenost ekip remi ne bi bil nikakršno presenečenje.

Ekipi Doba in Šenčurja sta lahko poleg vodilne ekipe lestvice, Krškega, najbolj zadovoljni z izplenom zadnjih dveh krogov, saj sta obe ekipi osvojili vseh šest mogočih točk. Dobljani so z minimalnima zmagama ugnali najprej Ankaran, nato pa še Veržej  –  proti Veržeju se je prvič letos med strelce vpisal izkušeni Lunder. Šenčur se je izjemno pobral po štirih zaporednih ničlah. Najprej je na lokalnem derbiju vpisal sladko zmago proti favoritom iz Kranja, nato pa v derbiju začelja ugnal še Šmartno in vpisal nove pomembne tri točke. Emir Ljubijankić je na zadnjih treh tekmah nasprotnikovo mrežo zatresel kar štirikrat in tako postal prvo ime ekipe, ki upa, da se bo njegov strelski niz nadaljeval tudi proti Dobu. Domači, ki pa so se pod taktirko novega trenerja Smolnikarja končno prebudili, pa se nadejajo, da bodo nadaljevali uspešen niz pod njegovim vodstvom in napovedujejo še četrto zmago v petih tekmah.

Najverjetne znova prepolna Brajda bo dočakala dvoboj med domačim Tolminom in devetouvrščeno Dravinjo. Obe v lanski sezoni še tretjeligaški ekipi sta povsem različno začeli prvenstvo v 2. SNL. Tolmin, prvo presenečenje prvenstva se nahaja na visokem četrtem mestu, le točko za drugouvrščenim Aluminijem, medtem ko se gostje iz Slovenskih Konjic nahajajo pri repu razpredelnice na devetem mestu, z osmimi osvojenimi točkami. Že na prvi medsebojni tekmi so Tolminci pokazali svojo moč, potem ko so v drugem polčasu zabili kar štiri zadetke in Dravinjo na gostovanju premagali z 1:4. Dravinja po visoki zmagi proti Šenčurju v 6. krogu z 0:5 ni več okusila slasti zmage, Tolmin pa je v zadnjem krogu prvič klonil doma, proti prvouvrščeni ekipi Krškega. Močan  in učinkovit napad domačinov ob znatni pomoči domačega igrišča bi znal biti preveč za branilce Dravinje, ki so v dosedanjem poteku prvenstva prejeli 16 zadetkov.

Napovednik obeh nedelejskih tekem začenjamo v Šmartnem ob Paki, kjer bodo domači iskali izhod iz hude krize, v katero so zapadli v zadnjih petih krogih, roko na srce pa jim bo to proti drugouvrščenemu Aluminiju sila težko. Domači so na prvih štirih tekmah zbrali pet točk, nato pa je njihova bera, ob porazni gol razliki ( 1:16 ) ostala prazna. V oči bode predvsem kar šestnajst prejetih zadetkov,  za nove točke in zmage pa bo potrebno tudi večkrat zadeti (do sedaj le šest zadetkov v mreži nasprotnikov), proti nasprotniku z granitno obrambo bi to znala biti dodatna oteževalna okoliščina. Aluminij je prejel daleč najmanj zadetkov, le štiri. Drugo mesto na lestvici je dober obet za nadaljevanje, je pa res, da so na zadnjih treh tekmah ostali brez zmage. Kljub le enemu doseženemu zadetku na teh omenjenih tekmah, zmaga na gostovanju ob normalnem poteku dogodkov ne bi smela biti vprašljiva. Prvo srečanje se je končalo z izidom 2:0 za Aluminij, gostitelji so vse dvome o zmagovalcu razrešili že v prvem polčasu.

Derbi kroga pripada prvo in tretjeuvrščeni ekipi lige. Triglav bo gostil Krško in kot prvi skušal prekiniti niz neporaženosti gostov. Triglavani so poskrbeli za kar nekaj negodovanja navijačev v mestu ob Savi in Kokri, saj le-ti niso zadovoljni z izkupičkom zadnjih dveh tekem, kot tudi prve tretjine prvenstva nasploh. Po bolečem porazu proti Šenčurju, so domači brez zmage ostali tudi na domačem igrišču proti Aluminiju, neposrednemu tekmecu za vrh. Največje orožje domačih bo znova Matej Poplatnik, ki upa, da bo na svoj konto dodal nov zadetek in pomagal ekipi do željene zmage.  Nepremagano Krško bo seveda poizkušalo nadaljevati sanjski niz. Pred začetkom sezone si v taboru gostov verjetno niti potihoma niso upali pomisliti na tak začetek sezone, ki jim je pred zasledovalci prinesel že šest točk naskoka. Potem ko so v prejšnjem krogu osvojili tolminsko trdnjavo, bodo vajo poizkušali ponoviti še v Kranju in domačim zadati prvi domači poraz v sezoni. Triglav se bo skušal maščevati za poraz v uvodnem krogu, vsakršen rezultat pa bo za eno ali drugo ekipo na svoj način prelomen.

Pari 10. kroga 2. SNL:
ANKARAN HRVATINI : FARMTECH VERŽEJ
ROLTEK DOB : ŠENČUR
TKK TOLMIN : DRAVINJA KOSTROJ (vse v soboto, ob 15:00)
ŠMARTNO 1928 : ALUMINIJ
TRIGLAV KRANJ : KRŠKO (obe v nedeljo, ob 15:00 )

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …