Tudi dvajseti krog 2. SNL, ki je bil, tako kot prejšnji, v celoti odigran v sobotnem popoldnevu, je prinesel nekaj sprememb na lestvici. Na drugo mesto so se s prvo spomladansko zmago prebili Ptujčani, ki so nadaljevali slabo serijo Zarice. Neuspešni so bili tudi nogometaši Triglava, ki s porazom v Ankaranu niso uspeli podaljšati niza štirih zmag. Zadnjeuvrščeni Šenčur je v Dobu doživel še četrti spomladanski poraz, Radomlje pa so v drugem polčasu prišle do zmage v Tolminu. Aluminij je v Veržeju slavil najvišjo zmago kroga.

Kidričani so namreč v mrežo Prlekov pospravili kar pet zadetkov. Prelomni dogodek tekme se je zgodil že v šesti minuti, ko se je poigraval domači vratar Andrejč, položaj je reševal Kouter, ki je enega od gostov z dlanjo zadel v obraz, sodnik Vivod pa mu je že v zgodnji fazi srečanja pokazal pot pod prho. Gostje so igralca več izkoristili že v 12. minuti. Domačo mrežo je po predložku Bizjaka načel kidričevski kapetan Topolovec. Kidričani so bili v prvem polčasu precej boljši nasprotnik, vodstvo pa so povišali v 20. minuti, ko se je z lepim zadetkom izkazal Škoflek. 0:2 je bil tudi izid prvega polčasa, ki pa bi se lahko zaključil še z večjo prednostjo Aluminija, v dresu katerega so pretili še Kurež, Turkalj, Škoflek in Vrbanec. Prleki so v drugi polčas krenili precej bolje in v 61. minuti, po tem ko je pred Veržejem nemogoče zapravil Ploj, znižali zaostanek. Petek je bil realizator najstrožje kazni, do katere so Veržejci prišli po igri z roko enega od gostov. Gostje so odgovorili v zadnji četrtini srečanja, ko je v 76. minuti po hitrem protinapadu z glavo zadel mladi Petrovič. V 83. minuti je Aluminij izigral domačo obrambo, v polno je meril Vrbanec, končni izid srečanja pa je štiri minute pred koncem postavil Vezjak, ki je izkoristil predložek Bizjaka.

Aluminij se je z zmago prebil na tretje mesto, pred Triglav, ki je z drugega zdrsnil na peto pozicijo. Kranjčani, ki so nanizali kar štiri zaporedne zmage, tudi v tretjem letošnjem poizkusu niso uspeli ugnati Ankarana. Primorci, ki so na šesto zmago sezone čakali kar devet tekem, so Gorenjce na domačem igrišču ugnali že jeseni, minimalne zmage pa so se veselili tudi tokrat. Odločitev o zmagovalcu je padla v 33. minuti obračuna, ko je kranjskega vratarja Džafića matiral Elshani. Kranjčani v nadaljevanju srečanja niso uspeli poravnati rezultata, vknjižili so še peti poraz sezone, prvega po petnajstem krogu, ko so se zmage v Kranju veselili Ptujčani.

Prav Ptujčani so se po porazu Triglava znova zavihteli na drugo mesto ligaške razpredelnice. Drava je, po tem ko s tremi zaporednimi remiji ni najbolje odprla spomladanskega dela sezone, gostovala pri Zarici, ki je pred današnjim obračunom na zmago čakala že dolgih deset krogov. Post je podaljšan na enajst tekem, saj so Kranjčani vknjižili novo ničlo, čeprav so imeli že vse od devete minute srečanja igralca več na igrišču. Pri gostih je bil izključen Lonzarić. Kljub temu pa to za ptujsko zasedbo ni bila pretirana ovira, saj so modri povedli že v 21. minuti, ko je po kotu Nastje Čeha v polno meril Alen Romih. Dvom o zmagovalcu je bil, kot se je izkazalo kasneje, razrešen šest minut po prvem zadetku Drave, ko se je prvenca v ptujskem dresu veselil Zorko. Visokorasli napadalec, ki za Dravo igra kot posojeni nogometaš Zavrča, je izkoristil predložek Pauka na prvo vratnico in z golom za 0:2 potrdil deveto zmago ptujske zasedbe.

Varovanci ptujskega stratega Vogrinca niso uspeli zmanjšati razlike do vodilnih Radomelj, saj je četa trenerja Djuranovića slavila v Tolminu. Vodilno moštvo lige je do zmage prišlo v drugi polovici drugega polčasa, v katerem so bili doseženi vsi trije zadetki. Gostje so povedli z golom Barukčića. Radomeljski kapetan se je v 76. minuti razveselil osmega zadetka v sezoni, sedem minut kasneje pa je vajo Barukčića ponovil še Osmanaj, ki se je z osmim golom prav tako prebil na drugo mesto ligaške lestvice strelcev. Tolminci so poraz omilili v tretji minuti sodniškega dodatka, ko se je pod šestnajsti zadetek v radomeljski mreži podpisal Dalibor Sokanović.

V boju za drugo mesto pa ostajajo tudi Dobljani, ki so v domačem Športnem parku gostili zadnjeuvrščene Šenčurjani. Gorenjci so zamudili priložnost, da bi izkoristili poraza Zarice in Tolmina, ki pa sta kljub ničli na devetem in osmem mestu zadržala šest točk naskoka. Gostje, ki so znova zaigrali z mladinskim reprezentantom Vodiškom v golu, so v Dobu jeseni že presenetili, po presenečenju pa je dišalo tudi po prvem polčasu. Šenčurjani so z golom Cesarja, ki je bil natančen v 36. minuti, na odmor odšli s prednostjo, a so gostitelji v nadaljevanju uprizorili preobrat in se veselili še druge spomladanske zmage. V deveti minuti nadaljevanja je najprej izenačil izkušeni Lunder, deset minut zatem pa so Dobljani z golom Mirtiča že vodili. Zmagovalca je štiri minute pred koncem srečanja odločil Kukavica.

Rezultati 20. kroga 2. SNL:
TKK TOLMIN 1:2 KALCER RADOMLJE
Da. Sokanović (93′); Barukčić (76′), Osmanaj (83′)
ANKARAN 1:0 TRIGLAV KRANJ
Elshani (33′)
ZARICA KRANJ 0:2 DRAVA PTUJ
Romih (21′), Zorko (27′)
RK: Lonzarić (9′ – Drava)
ROLTEK DOB 3:1 ŠENČUR
Lunder (54′), Mirtič (64′), Kukavica (86′); Cesar (36′)
FARMTECH VERŽEJ 1:5 ALUMINIJ
Petek (61′); Topolovec (12′), Škoflek (20′), Petrović (76′), Vrbanec (83′), Vezjak (86′)
RK: Kouter (6′)

Naloži več novic iz 2. liga

Marinšek ponovno mož odločitve

Nogometaši Aluminija in Fužinarja so odigrali zaostalo tekmo 8. kroga druge slovenske lige…