Strelci so bili v 24. krogu 2. Slovenske lige izjemno uspešni, saj je bilo doseženih kar 29 zadetkov. Favoriti tokrat niso imeli nobenih težav, prva štiri moštva v ligi Mura, Nafta, Drava in Radomlje so uspela potrditi vloge favoritov in so slavile, Krka je doma ugnala Bravo. Brda so bila uspešnejša od Zarice, srečanje med Taborom in Dobom pa se je končalo brez zmagovalca, na Koroškem pa so se po štirinajstih krogih Brežičani le veselili zmage.

Nogometaši Lendave so po visoki zmagi sredi tedna nad Zarico tokrat odšli na gostovanje k prebujeni Iliriji, ki je v spomladanskem delu sezone v dobri formi. Tudi v luči tega je bila za Lendavčane prava preizkušnja v boju za ohranitev drugega mesta na lestvici, Plavi pa so nalogo odpravili z odliko, v Ljubljani so slavili z 0:4. Šov je imel ponovno Marko Roginić, ki je v zadnjih tednih nezaustavljiv. Po tem ko je štiri zadetke zabil Zarici, se je tokrat proslavil s hat-trickom. Po tem ko so v prvem polčasu mreže mirovale, je 22-letni Hrvat prvič v polno meril v 47.minuti srečanja, uspešen pa je bil še v 67. in 84..minuti. Vmes je mrežo Ilirije načel še Vinko. Ilirijani sploh v drugem polčasu niso imeli pravih idej, kako ustaviti razigrane Lenadvčane, ki so ob zmagi tako zadržali drugo mesto. Ilirija, za katero je bil to trinajsti poraz v sezoni, bo v naslednjem krogu lovila zmago proti Veržeju, Nafto pa čaka obračun z Rogaško.

Svojo nalogo je suvereno odpravila tudi ptujska Drava, ki je najbližji zasledovalec Nafte v boju za dodatne kvalifikacije. Po dveh zaporednih porazih nad Ilirijo in Bravom so Ptujčani le strnili svoje vrste in se veselili visoke zmage nad Rogaško. Slatinčani so želeli na Ptuju pripraviti presenečenje, a so bili Ptujčani boljši z 3:0. Prvi je gostujočega vratarja Lojena ugnal Matthias Fanimo v 35.minuti in postavil tudi izid polčasa. Slatinčani so želeli poravnati izid, a so ob koncu srečanja prišle do izraza izkušnje domačinov, ki so preko Pirtovška in Bizjaka še dvakrat zadeli ter se veselili novih treh točk. Vseeno imajo Ptujčani razlog za skrb, zaradi poškodbe je srečanje predčasno zaključil Nastja Čeh in kot prihajajo informacije s Ptuja tudi že zaključil letošnjo sezono. Vsekakor velik udarec za moštvo Simona Sešlarja, ki bo novo zmago lovilo na težkem gostovanju v Novem mestu. Rogaška, ki se še bori za obstanek med drugoligaši odhaja na gostovanje k Nafti.

Veržej v Radomljah ni uspel vnovič presenetiti Radomelj in nabrati novih točk, ki bi Prlekom še podaljšale upe za obstanek, domači so bili boljši s 3:2 in se veselili trinajste zmage v sezoni. Večino dela so varovanci Nermina Bašića opravili že v prvem polčasu, po katerem so po dveh uspešno realiziranih enajstmetrovkah Ernesta Grvale vodili že z 2:0. Ko je zadetek dosegel še Igor Kondič se je zdelo, da bomo spremljali miren zaključek srečanja, a temu ni bilo ravno tako. Veržejci se niso predali in najprej preko Ketiša zadeli prvič, po tem ko je bil pri domačih izključen Trdin, pa so gostje zaživeli in pet minut pred koncem srečanja preko Volmajerja znižali izid na 3:2, a jim na koncu več od tega ni uspelo doseči. Prleki v naslednjem krogu gostijo Ilirijo, Radomlje, ki čvrsto zasidrane na četrto mesto pa odhajajo na gostovanje k Brežicam.

Edino srečanje, ki v tem krogu ni ponudilo zadetkov, je bilo srečanje med Sežano in Dobom, tekmeca sta se morala ob koncu srečanja zadovoljiti z osvojeno točko, saj vratarja Rener na strani domačih ter Čretnik v vratih Doba nista dopustila zadetkov. Sežana ob novi osvojeni točki tako še naprej ostaja na visokem petem mestu prvenstvene lestvice, Dobljani se nahajajo pet mest nižje. Sežano v naslednjem krogu čaka gostovanje pri Bravu, še aktualni podprvaki pa bodo gostili vodilno moštvo lige, v Dob prihaja Mura.

Zanimivo srečanje smo spremljali v Novem mestu, kjer je pri tamkajšnjemu drugoligašu gostoval Bravo, a so nogometaši Krke še enkrat več dokazali, da na Portovalu z njimi ni šale, Ljubljančane so premagali s 3:0 in zabeležili še deveto domačo zmago v sezoni. Srečanje je z izjemnim zadetkom odprl Matej Potokar že v 3.minuti srečanja, le tri minute kasneje pa so Krkaši po golu istega nogometaša vodili že z 2:0 in hitro tlakovali pot do zmage. V sicer izenačenem srečanju, v katerem so si celo več priložnosti za zadetek pripravili gostje je bilo dvoma o zmagovalcu konec že v 35.minuti srečanja, ko so varovanci Borivoja Lučića preko Žige Kastrevca zadeli še tretjič. Bravo je tako po treh zaporednih zmagah zabeležil ničlo, nova priložnost za tri točke pa bo že v sredo proti Sežani. Krka doma pričakuje Dravo.

Tonči Žlogar je očitno s svojimi varovanci uspel tekom zimskega premora našel dobitno kombinacijo, Brici spomladi igrajo odlično, še bolj pa preseneča izjemna strelska forma, ki so jo demonstrirali tudi na gostovanju pri Zarici, srečanje so dobili z 1:4. Srečanje se je sicer začelo po notah Kranjčanov, ki so v 9. minuti preko Tima Matiča povedli, a vodstvo domačih je trajalo le dobrih deset minut, za Brda je v prvem polčasu zadel Matija Kavčič in poravnal izid na 1:1. V 2.polčasu so padli nato trije zadetki, vsi trije pa so končali v mreži Zarice. V 54.minuti je Varga povedel Brice v vodstvo, le štiri minute kasneje je bilo že 1:3 po zadetku Pavića, ki je še enkar udaril v izdihljajih srečanja in dodal piko na i peti spomladanski zmagi Brd. Brda so v sedmih srečanjih v drugem delu sezone zadela kar 14-krat, jeseni so v sedemnajstih srečanjih zabili celo gol manj! Zarica, ki je v krčevitem boju za obstanek, bo sredi tedna gostovala v Dekanih, Brda, ki so prilezla že do desetega mesta pa se bodo udarila s Fužinarjem.

Razlog za veselje imajo v taboru Brežic, saj so po neverjetnih štirinajstih srečanjih brez zmage znova slavili, žrtev pa je bila ista kot pred začetkom črne serije – Fužinar. Korošci so sicer bolje začeli srečanje, saj so povedli v 19.minuti po golu , čeprav so bili aktivnejši gostje. Ti so premoč kronali v 2.polčasu, ko so v razmaku 14 minut trikrat zadeli. Najprej je bil uspešen Jurečič, popoln preobrat pa je varovancem Iztoka Kapušina uspel preko Horvata, ki je zadel v 59. in 66.minuti srečanja. Nekaj upanja na točko je domačim v 84.minuti vlil , a je zmago gostov potrdil Krajček tri minute pred koncem srečanja in postavil končni izid srečanja, Fužinar – Brežice, 2:4.

Mura je proti Jadranu potrdila vlogo favorita in se veselila prepričljive zmage s 3:0 ter tako še enkrat več potrdila prvo mesto na lestvici. Črno-beli so hitro prešli v vodstvo, ob koncu 10.minute je bil uspešen Maroša, Muraši pa vodstva kasneje niso več izpustili iz rok. Nogometaši Jadrana niso bili dorasel tekmec Sobočanov, ki pa nato kljub priložnostim niso uspeli ponovno zadeti. Uspelo jim je šele ob koncu srečanja, ko sta bila uspešna še Sirk in Maruško. Gostje, ki so v 63.minuti ostali brez izključenega Podgoršku, so doživeli šesti zaporedni poraz, zmago bodo tako ponovno iskali že v sredo proti Zarici. Muraši odhajajo na gostovanje k Dobu.

Tekme 24.kroga 2. Slovenske nogometne lige

Kalcer Radomlje  – Farmtech Veržej 3:2

Grvala 9., 26./obe 11-m., Kondič 58.; Ketiš 66., Volmajer 85. RK: Trdina 76./Radomlje

Zarica Kranj  – Brda 1:4

Matič 9.; Kavčič 21., Varga 54., Pavič 58., 92.

Mura – Jadran 3:0

Maroša 10., Sirk 80., Maruško 88. RK: Podgoršek 63./ Jadran

Fužinar Ravne Systems – Brežice Terme Čatež 2:4

Jurečič 52., Horvat 59., 66., Krajček 87.

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …