Tri sobotna srečanja v 2. Slovenski nogometni ligi niso ponudila pretiranih presenečenj. Mura je z odliko odpravila preizkus pred derbijem z Nafto in rutinirano ugnala Rogaško, Ilirija je po zmagi nad Zarico končno le prekinila črni niz brez zmage, srečanje med Brežicami in Bravo pa se je končala brez zadetkov.

V Rogaški Slatini je pred slabimi 300 ljubitelji nogometa gostovala vodilna Mura in upravičila vlogo favorita ter se zasluženo veselila zmage z 0:3. Že v uvodnih minutah je bilo jasno, da Slatinčane ne čaka nič dobrega, po šestih minutah so po mojstrovini Luke Bobičanca Muraši že vodili z 0:1, za priljubljenega Bobija je bil to 13 zadetek v sezoni, s katerim se je utrdil na vrhu liste strelcev. Še pred koncem polčasa so gostje podvojili vodstvo. Predložek v kazenski prostor je poslal Bobičanec, v kazenskem prostoru je bil najspretnejši Rok Sirk in poslal žogo proti mreži nasprotnikov, žogo pa je dokončno v svoj gol preusmeril Stiplošek. V drugem polčasu je padel še tretji zadetek, v 70.minuti je zmago Mure potrdil kapetan Alen Kozar in slavje Murašev se je lahko začelo. Črno-beli so tako brez težav opravili z generalko pred prekmurskim el classicom, ki bo na sporedu v nedeljo. Za Rogaško je bil to še drugi pomladanski poraz, novo priložnost pa bodo imeli na gostovanju pri Zarici.

V Brežicah na srečanju med domačo zasedbo in Bravom nismo videli zmagovalca, ekipi sta se razšli brez zadetkov in si razdelili po točko. Bravo je bil po visoki zmagi v prejšnjem krogu nad Veržejem v očeh mnogih pred današnjim srečanjem v vlogi favoritov, a se je domača zasedba prikazala v čvrsti luči in ni dovolila gostom iz Ljubljane, da se razigrajo. V obeh taborih je potrebno pohvaliti vratarja, Jana Račiča na eni ter Igorja Vekiča na drugi strani, ki nista dopustila zadetka. Bravo bo niz neporaženosti poizkušal nadaljevati doma proti Brdom, Brežice pa čaka lokalni obračun s Krko.

Navijači Ilirije so dolgo, konkretno od 23.9. čakali na novo zmago svojega moštva med drugoligaši in jo naposled v drugem pomladnem krogu le dočakali. Na umetni travi na Kodeljevem je z 2:1 padla Zarica, z zmago pa so Ljubljančani prekinili niz enajstih tekem brez zmage med drugoligaši. Mrežo Anžeta Hafnerja je v prvem polčasu načel Mustafa Nukić, a Kranjčani niso potrebovali dolgo, da so izid poravanali, v 31.minuti je bil za moštvo Braneta Pavlina uspešen Lovro Vrandečič. Odločitev o zmagovalcu je padla v 68.minuti srečanja, ko je okoli sto ljubiteljev nogometa razveselil Dejan Zadnilkar in Iliriji priboril tako želeno zmago. Ljubljančani so tako na 11.mestu prehiteli Zarico, od katere imajo sedaj točko več, obe moštvi pa čaka še kar nekaj dela za miren zaključek prvenstva. Nogometaši Ilirije bodo v naslednjem krogu igrali v Ravnah na Koroškem, Zarica doma pričakuje Rogaško.

Sobotne tekme 19.kroga 2.SNL

Rogaška Slatina  – Mura 0:3

Bobičanec 6., Stiplošek 40./ag., Kozar 70.

Brežice Terme Čatež – Bravo 0:0

Ilirija 1911 – Zarica Kranj 2:1

Nukić 23., Zadnikar 68.; Vrandečič 31.

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …