V zadnjem, 30.krogu v najzanimivejših srečanjih kroga, ki so direktno odločali o dodatnih kvalifikacijah oziroma obstanku nismo videli presenečenj, Nafta se je sicer znesla nad Jadranom, a je Drava prav tako ugnala Brežice in se veseli drugega mesta. Drugoligaško konkurenco zapušča Zarica, ki je v drugem polčasu morala priznati premoč Muri, čeprav sta ji šla na roko rezultata iz Rogaške Slatine oziroma Raven.

Nogometaši Drave so dolgo lomili odpor Brežic in trepetali za končno drugo mesto, a so sredi drugega polčasa razrešili vse dvome o zmagovalcu z dvema zadetkoma, ki sta padla v 65. oziroma 72. minuti srečanja, ko sta bila uspešna Fanimo in Bizjak, ki je postavil tudi končni izid srečanja pri 4:0, vmesje v 85.minuti zadel še Nastja Čeh. Drava se lahko zasluženo veseli končnega drugega mesta na lestvici, nastop v Prvi ligi pa bodo v začetku junija lovili bodisi proti Ankaranu bodisi Triglavu. Brežice so letošnje prvenstvo končale na končnem dvanajstem mestu in še drugič zapored obstale med drugoligaši, čeprav je bila lanskoletna sezona veliko uspešnejša.

Nogometaši Nafte so že v prvem polčasu opravili svoje delo, ko so Jadranu nasuli tri zadetke, skupno pa jih nebogljenim gostom zabili kar šest, a le to Lendavčanom ni pomagalo v boju proti Dravi, varovanci Francija Fridla bodo morali pot do Prve lige iskati v naslednji sezoni. Po dvakrar sta zadela Vinko in Monjac, ob koncu srečanja pa še Grabant in Roginić, ki je z 21 zadetki tudi uradno postal kralj strelcev Prve lige. Jadran je po porazni jeseni ligo končal na enajstem mestu, kljub temu pa so jeseni dokazali, da lahko kompletni mešajo štrene vsakomur.

Veržej se od drugoligaške konkurence poslavlja še z 22 porazom v sezoni, čeprav so proti Brdom Prleki vodili že z 2:4. V razmaku minute sta v 9. oziroma 10. minuti zadela Volmajer in Robnik, zdelo se je da bi lahko Veržejci le prišli do pete zmage v sezoni, a se varovanci Tončija Žlogarja s tem niso strinjali. Do polčasa je izid znižal Grbović, izid je v nadaljevanju z dvema zadetkoma preobrnil Varga, piko na i zmagi Brd pa je postavil Debenjak v 84.minuti srečanja. Brda so z enajsto zmago v sezoni preskočila Jadran in končala na devetem mestu prvenstvene lestvice.

V Rogaški Slatini se lahko veselijo obstanka med drugoligaši., čeprav so bili na zadnji tekmi kroga neuspešni proti Dobu, ki se je veselil zmage z 1:2. Dobljani so pot do zmage tlakovali že v tretji minuti srečanja, ko je mrežo Filipa Lojena zadel Levec. Isti nogometaš je bil uspešen še v 60. minuti srečanja,  poraz pa je v 76.minuti omilil Šlogar. Dobljani so prvenstvo končali na 10. mestu prvenstvene lestvice, kar je najslabši izid Dobljanov odkar igrajo v 2.Slovenski nogometni ligi, Slatinčani pa so v prvi sezoni uspeli obstati med drugoligaši.

Mini derbi ljubljnanske kotline je dobil Bravo, ki se je v dvoboju z Ilirijani veselil zmage z 1:3. Marcel Kene je zadel v 10.minuti srečanja in povedel Bravo v vodstvo, a je izid deset minut kasneje iz enajstmetrovke poravnal Nukić. Odločitev o zmagovalcu je padla med 63. in 65. minutu srečanja, ko sta zadela Đajić in Kadrić. Bravo je prvenstvo končal na šestem mestu, tudi Ilirijani pa so po slabem prvem delu prvenstva končali v prvi polovici lestvice na osmem mestu.

Srečanje med četrtimi Radomljami in peto Krko se je razpletlo brez zmagovalca. Minuto pred iztekom prvega polčasa zadel Gal Primc. Srečanje v rezultatskem smislu sicer ni imelo pravega naboja, saj so bili Radomljani že pred srečanjem zacementirani na četrtem mestu. Remi je Novomeščanom v 74.minuti srečanja zagotovil Matej Potokar. Radomljani so po izpadu v prejšnji sezoni celotno prvenstvo bili blizu najboljšim, a so bile prve tri ekipe na koncu zasluženo pred rumeno-črnimi. Krka je po slabem začetku sezone stopila na plin in končala v prvi polovici lestvice, Novomeščani so bili nevarni predvsem na domačem terenu, kjer so slavili kar enajst od petnajstih srečanj.

V Ravnah na Koroškem je domači Fužinar lovil obstanek med drugoligaši proti razpoloženemu Taboru iz Sežane. Srečanje se je pričelo povsem po planu gostov, ki so povedli že v 4. minuti srečanja, ko je zadel Marko Bačanin. Po dobre pol ure igre je vodstvo Kraševcev povišal Erik Salkić. V izdihljajih prvega dela so za občutno prednost pred nadaljevanje mrežo Korošcev zatresla še Leon Sever in drugič Marko Bačanin. V začetku drugega dela so se le prebudili Korošci, ki so zadeli dvakrat v razmahu dveh minut, najprej je zadel Nik Fasvald, za njim pa je mrežo Sežančanov zatresel še Ranko Moravec. V končnici srečanja so gostje zadeli še dvakrat, natančna sta bila Boštjan Frelih in Marko Črgan. Na koncu so se visoke zmage veselili Sežančani, ki so prvenstvo zaključili na sedmem mestu, Korošci pa so se ob zmagi Mure v Kranju na koncu lahko veselili obstanka med drugoligaško konkurenco.

Mura se je v prvem delu srečanja mučila z Kranjčani, a v nadaljevanju le prestavila v prestavo višje in v drugem polčasu do vrha napolnila mrežo Gorenjcev. V peti minuti nadaljevanja so Muraši le povedli z zadetkom Matica Maruška. Šest minut zatem so črno-beli svoje vodstvo utrdili z zadetkom Sebastjana Šlaka. Vse upe Kranjčanov pa so črno-beli pokopali v 65. Minuti, ko se je še drugič na srečanju med strelce vpisal Matic Maruško. Do konca srečanja sta domačega vratarja ugnala še Nino Kouter in Amadej Maroša, ter potrdila prvo mesto, ter napredovanje v Prvo Ligo. Zarica se kot že rečeno poslavlja od drugoliške konkurence.

Rezultati, 30. kroga:

Drava Ptuj : Brežice-Terme Čatež 4:0 (0:0)

150; Primc 44`; Potokar 74`

Fužinar Ravne Systems : Cherrybox24 Tabor Sežana 2:6 (0:4)

350; Fasvald 47`, Moravac 49`; Bačanin 4`, 41`, Salkić 32`, Sever 37`, Frelih 78`, Črgan 88`

Zarica Kranj : Mura 0:5 (0:0)

100; Maruško 50`, 65`, Šlak 56`, Kouter 76`, Maroša 87`

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …