S tremi nedeljskimi tekmami se je zaključil 1.krog 2. Slovenske nogometne lige. Tudi drugi ljubljanski klub med drugoligaši, Ilirija 1911 je zabeležila zmago nad Krko s 4:1 in se na vrhu izenačila z Muro. V dveh obračunih klubov, ki so že v lanski sezoni nastopali v drugoligaški konkurenci, je Drava po preobratu slavila v Kranju, Brežice pa so z golom Azinovića pred domačimi gledalci slavile proti Brdom.

V Kranju je zasedba Simona Sešlarja prišla do prvih treh točk v sezoni, potem ko so Ptujčani z dvema goloma preobrnili potek srečanja. Za domačo Zarico se je srečanje začelo sanjsko, že v četrti minuti se je zatresla mreža Luke Domjana po strelu Toma Žurge, ki je Kranjčane popeljal v vodstvo. V 30.minuti je v svojem kazenskem prostoru prekršek storil Nik Burkeljca in glavnemu sodniku srečanja ni preostalo drugega, kot da pokaže na belo točko. Zanesljiv izvajelec najstrožje kazni je bil Marko Panikvar in izid poravnal na 1:1. V izenačenem dvoboju je odločitev o zmagovalcu padla enajst minut pred koncem srečanja, ko je zadel povratnik v dresu Drave, David Tomažič Šeruga in postavil končni izid srečanja. Drava, ki je zabeležila tretjo zaporedno zmago nad Zarico, v naslednjem krogu čakajo Brda, Kranjčani pa bodo tudi v naslednjem krogu igrali doma, čaka jih dvoboj proti Fužinarju.

Brežice so pred dobrimi tristo gledalci pričakale Brda. Ekipi sta se v drugoligaški konkurenci merili že v lanski sezoni, Bricem v lanskem letu ni uspelo zabiti gola Brežičanom, a nadejali so se, da lahko niz prekinejo že v prvem krogu te sezone. Toda neugodne tradicije varovancem Florijana Debenjaka ni uspelo prekiniti, še v četrtič zapored so nogometaši Brežic zaklenili svoja vrata. Edini zadetek na srečanju je padel v 33.minuti, ko je bil po podaji Jurečiča z glavo uspešen Antonio Azinović. V drugem polčasu se rezultat ni več spremenil, omeniti velja le rdeči karton Roberta Drugoviča, ki je porumenel v 89.minuti, dve minuti kasneje pa bil izključen. Brežice v naslednjem krogu odhajajo na Obalo k Jadranu, Brice pa čakajo še eni znanci, ptujska Drava.

V Šiški so varovanci Žige Stariča slavili proti Krki. Pomlajena zasedba Novomeščanov se je dobro upirala favoriziranim gostom, kljub temu pa so nogometaši Ilirije ob koncu srečanja prišli do visoke zmage. V prvem polčasu  gledalcev ni videlo zadetkov. Že v uvodu v nadaljevanje pa so domači povedli, strelec uvodnega zadetka je bil , ki je v 50.minuti ugnal Marjanovića. Le-ta je se v drugem polčasu izkazal z ubranjeno enajstmetrovko v 60.minuti, a to ni bilo dovolj za točko. Izid je deset minut kasneje sicer poravnal Wilson Theodore Develan, a so Ilirijani že v naslednjem napadu odgovorili preko Nukića in znova povedli, štiri minute kasneje je gol dosegel še Zadnikar, zadnji žebelj v krsto gostov pa je zabil Erwin Tiganj. Ilirijo v naslednjem krogu čaka težko gostovanje v Sežani, Krka pa bo na Portovalu pričakala Rogaško.

Tekme 1.kroga 2. SNL

Brežice Terme Čatež – Brda 1:0

Azinović 33., RK: Drugovič 91./Brežice

Zarica Kranj – Drava Dakinda Ptuj 1:2

Žurga 4.; Panikvar 31., Tomažič Šeruga 79.

Ilirija 1911 – Krka 4:1

Urtelj 50., Nukić 71., Zadnikar 75. Tiganj ; Wilson 70.

Že odigrano:

Rogaška – Bravo 0:3

Kurtović 29., Sredojević 56., Agboyi 86.

Fužinar Ravne Systems  – Mura 1:4

Stočko 89.; Bobičanec 26., Kozar 57., 93., Sirk 77.

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …