V 2. SNL so bile danes na sporedu tri srečanja enajstega kroga. Obračun med Ankaran-Hrvatini in Šenčurjem ni postregel z zadetki, Aluminij je še drugič letos ugnal Veržej, Dobljani pa so niz odličnih rezultatov podaljšali še v tekmi z vodilnimi Krčani in slavili še petič zapored.

Na Obali sta se pomerili sedmo in osmouvrščena ekipa 2. SNL, Ankaran-Hrvatini ter Šenčur. Četa Vlada Badžima je doma do sedaj zabeležila tri zmage in dva poraza, nazadnje so slavili proti Veržeju, Šenčur pa je na gostovanjih točke osvojil le proti Šmartnemu. 90 gledalcev v ŠRC Katarina zadetkov ni videlo, obračun se je namreč končal brez zadetkov in delitvijo točk. Primorci so po zaslugi tretjega remija v letošnji sezoni skočili na šesto mesto, Šenčurjani pa so remizirali še drugič letos in ostali na osmem mestu.

V Veržeju je dobra stoterica gledalcev spremljala tekmo med domačim Veržejem ter gosti iz Kidričevega. Prleki so v prejšnjem krogu dobili tekmo preobratov v Šenčurju in prekinili niz dveh zaporednih porazov, Aluminij pa je izgubil na derbiju proti Dobu  in padel na tretje mesto na lestvici. Domači, katere je po prestani kazni zopet vodil trener Gabor, so odločno krenili v dvoboj, vendar pa je že v 12. minuti sledil hladen tuš, ko je goste v vodstvo popeljal šele 17-letni Matic Vrbanec in dosegel svoj prvi zadetek v članskem dresu Aluminija. Kljub nekaj obetavnim napadom, tako na eni kot na drugi strani, so mreže kasneje v prvem polčasu mirovale, tako da je ostalo pri izidu 0:1 za Aluminij. Tudi drugi polčas so bolje odprli gostje in v četrti minuti nadaljevanja zadeli še drugič, mrežo domačega vratarja Mateja Andrejča je zatresel Marko Nunić, ki se je tako veselil še šestega zadetka v letošnji sezoni. Zmago, šesto letos, je deset minut pred koncem srečanja potrdil Lovro Bizjak.

Derbi kroga je bil na sporedu v Dobu, kjer so prerojeni prvaki pričakali vodilno ekipo lige, Krško, ki je v dosedanjih enajstih krogih zabeležila en sam poraz. Dob se je po štirih zaporednih zmagah z 1:0 tokrat nadejal še ene zmage v vrsti, ki bi jih lahko še približala najboljšim štirim klubom, Krško pa se je po porazu v Kranju dobro pobralo in premagalo Šmartno v zadnjem krogu. Prvi polčas pred 100 gledalci ni postregel z zadetki, moštvi sta na odmor odšli z izidom 0:0. Tudi v drugem polčasu po uvodnih petnajstih minutah ni kazalo na spremembo izida, nato pa je domače v 61. minuti v vodstvo popeljal Matic Mirtič, ki se je razveselil prvega zadetka v letošnji sezoni. A vodstvo Doba ni bilo dolgo, saj je že štiri minute kasneje izid poravnal mladi Žiga Jurečič, ki je bil uspešen še drugič letos. Dobljani se z remijem niso sprijaznili in so v 77. minuti znova povedli, uspešen je bil Jernej Leskovar. Deset minut pred koncem so imeli Krčani možnost za novo izenačenje, potem ko je Mihael Antič pokazal na belo točko, a izkušeni Slaviša Dvorančič ni uspel premagati domačega čuvaja Albina Vezirovića.

Šmartno je na domači tekmi proti Dravinji upalo na svoje prve točke po 31. avgustu, ko so bili z 1:0 boljši od Tolmina in si priigrali edino zmago v sezoni. Dravinja je v prejšnjem krogu presenetljivo prišla do točke proti Triglavu in bi z današnjo zmago že zelo pobegnila Šmartnemu in preskočila Šenčur na lestvici. Na prvi tekmi sta se ekipi razšli brez zmagovalca, bilo je 1:1, že v prvih 45 minutah tekme pa je danes padlo več zadetkov. Goste je v vodstvo popeljal Goran Alenc, ki je v 24. minuti zadel četrtič v sezoni. Osem minut zatem pa veselje tudi v domačem moštvu, ko je izid poravnal Aljaž Štorman, dve minuti pred koncem polčasa pa je za vodstvo domačih poskrbel Rok Kidrič, to je bil njegov tretji zadetek v drugoligaškem tekmovanju. Kmalu po začetku drugega polčasa novo veselje Šmarčanov, v 47. minuti je pravtako tretji zadetek sezone dosegel Nik Fasvald in popeljal domače v vodstvo s 3:1. Gostje so krenili na vse ali nič ter v 61. minuti preko Žige Čakša, ki je zadel z enajstmetrovke, znižali izid na 3:2. Deset minut zatem je sledil nov šok za domače, Siniša Borenović je izid poravnal in upi na drugo zmago domačih so se počasi začeli razblinjati. Neverjetno tekmo preobratov je začinila 81. minuta, sodnik Dejan Vivod je pokazal na drugo belo točko gostov, ki jo je znova uspešno izvedel Čakš in povedel goste v vodstvo z 3:4. To pa še ni bilo vse, v izdihljajih srečanja je domačim šesto točko sezone zagotovil Kurež ter prinesel nekaj veselja v domači tabor, vseeno pa so najverjetneje tako eni kot drugi nekoliko razočarani, saj so oboji pred sabo v različnih obdobjih srečanja že videli zmago.

Napeto tekmo smo pričakovali tudi v Kranju, kjer sta v derbiju kroga moči merili četrtouvrščeni Triglav in Tolmin, drugo moštvo na prvenstveni lestvici. Pred lepim številom gledalcev  se je obetala izenačena, napeta nogometna predstava. Triglav je v prejšnjem krogu proti Dravinji izgubil dve dragoceni točki, zato si je želel nove zmage, podobno kot Tolmin, ki je prejšnjo soboto doma razbil Ankaran Hrvatine. Že sam začetek srečanja pa je nakazal, da bo danes na igrišču igrala ena sama ekipa. Domači so takoj na začetku pritisnili na vrata gostov, trud pa se jim je poplačal v 9. minuti, ko je zadel Darko Djukić in domače popeljal v vodstvo z 1:0. Nato se je igra nekoliko umirila, bolj nevarni pa so vseeno bili domači, ki so v 40. minuti preko Nejca Križaja, ki je dosegel prvi zadetek v letošnji sezoni, izid povišali na 2:0. To je bil tudi izid prve dela srečanja. Že takoj v nadaljevanju, pa je glavni sodnik srečanja Bojan Mertik pokazal na belo točko v korist domačih. Uspešno jo je realiziral Matej Poplatnik in s svojim desetim zadetkom zadel za 3:0. Igra gostov se je povsem razpadla, kar je izkoristil Križaj ter z drugim golom na tekmi rezultat v 64. minuti povišal na 4:0. Poraz je šest minut pred koncem srečanja omilil Dalibor Sokanović. Omeniti velja še rumeni karton gostujočemu vratarju Denisu Balohu, ki je sredi drugega polčasa jezo stresel kar nad svojim soigralcem. Triglav je z zmago prehitel Tolmin ter je skupaj z Aluminijem sedaj tri točke za ekipo Krškega, ki, kot kaže, izgublja tempo po sijajnem začetku prvenstva. V naslednjem krogu Triglav še enkrat doma pričakuje Ankaran Hrvatine, medtem ko bodo Tolminci upali na novo zmago doma proti Šmartnemu ter se pobrati po hudem porazu danes.

Rezultati 12. kroga 2. SNL:
ANKARAN-HRVATINI 0:0 ŠENČUR
FARMTECH VERŽEJ 0:3 ALUMINIJ
Vrbanec (12′), Nunić (49′), Bizjak (80′)
ROLTEK DOB : KRŠKO
Mirtič (61′), Leskovar (77′); Jurečič (65′)
ŠMARTNO 1928 4:4 DRAVINJA
Štorman (32′), Kidrič (43′), Fasvald (47′), Kurež (90′); Alenc (24′), Čakš (61′ pen, 81′ pen), Borenović (71′)
TRIGLAV KRANJ 4:1 TKK TOLMIN
Djukić (9′), Križaj (40′,64′), Poplatnik (47′ pen); Sokanović (84′)

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz 2. liga

V Novem mestu so se zahvalili dosedanjemu strokovnemu štabu

Nogometaši Krke bodo v nadaljevanju sezone igrali z novim trenerjem. Po porazu v Novi Gori…