Uvodna tekma 25. kroga 2. SNL je bila odigrana že v petkovem večeru. Šenčurjani so na domačem igrišču, pod umetno razsvetljavo, gostili Tolminci, ki so v zadnjih dvignili svoje predstave in nanizali tri zaporedne zmage, saj so ugnali Aluminij, Krško in Dravinjo. Derbi tokratnega kroga je bil v sobotnem večeru odigran v Krškem, kjer sta se pomerili vodilni ekipi lige, a petstoglava množica ni videla zadetkov. Konjičani so pred domačimi gledalci ugnali Ankarančane. Obe nedeljski tekmi sta se razpletli po pričakovanjih, Veržej je slavil visoko zmago v Šmartnem ob Paki in se povzpel na četrto mesto, Triglav pa je izgubil v Kidričevem, Aluminij se je z zmago na vrhu lestvice izenačil s Krškim.

Šenčurjani so v obračun krenili z jasnim namenom, saj bi si z zmago tudi teoretično zagotovili obstanek v drugoligaški druščini. To se je tudi uresničilo, Gorenjci so posoško mrežo načeli v 25. minuti, ko je gostujočega vratarja Uroša Rutarja matiral Emir Ljubijankić, ki se je veselil še osmega zadetka v letošnji sezoni. Napadalec, ki je pred dnevi praznoval 23. rojstni dan, je postavil tudi izid prvega polčasa, domače vodstvo pa je v deseti minuti nadaljevanja podvojil Enes Rujović. Zmagovalec je bil dokončno odločen v 81. minuti, ko je tolminsko mrežo zatresel še Jaka Corn, ki se je veselil prvega zadetka v dresu Šenčurja. Končni izid je pet minut pred koncem obračuna postavil Bine Kavčič in omilil dvanajsti poraz Tolmina v letošnji sezoni.

V soboto zvečer je bil pod reflektorji stadiona Matije Gubca veliki drugoligaški derbi med vodilnima ekipa Krškega in Doba, ki ju je pred tekmo ločila zgolj točka v korist Krčanov. Ob ugodnem terminu in pomembnosti tekme se je na tribunah zbralo 520 gledalcev, kar je celo najvišja številka v letošnji sicer ne najbolj obiskani sezoni. Ti pa za razliko od želja golov tokrat niso videli, saj se mreži vseh 90 minut nista zatresli. Je pa zato potrebno omeniti izključitev Cirikovića, ki je kmalu po vstopu v igro prejel dva rumena kartona, a so bile nato do konca zgolj še 3 minute, tako da domači praktično niso imeli možnosti izkoristiti omenjene prednosti. Z rezultatom je namreč lahko precej bolj zadovoljen Dob, ki je po Tolminu in Veržeju šele tretji klub, ki iz Krškega odhaja neporažen. Morda se ob hitrem pogledu na lestico to ne zdi tako, saj Krško ostaja na vrhu, toda Dobljane zdaj čakata dve lažji tekmi, medtem ko se bodo morali zeleni pomeriti s Triglavom in Aluminijem.

Odigrana je bila še tekma med Dravinjo in Ankaranom, ki pa v rezultatskem smislu ni odločala več o ničemer. Ko so domači stopali na igrišče, so namreč že poznali rezultat iz Šenčurja, kjer si je tamkajšnje moštvo že dan prej zagotovilo obstanek. Ekipi sta torej zaigrali povsem sproščeno, vse to pa je rezultiralo v petih zadetkih. Pred nekaj deset gledalci je domače v vodstvo hitro popeljal Čander, a je prednost po pol ure igre izničil Vodeb, tako da sta moštvi na odmor odšli znova izenačeni. Domači se niso vdali in so v nadaljevanju zaigrali še bolje, najprej je Čander zadel še drugič, tokrat iz enajstmetrovke, tekmo pa je dvajset minut pred koncem odločil Hribernik. V izdihljajih tekme je za moštvo iz obale s prvencem sicer znižal mladi rezervist Rodica, a zmaga je ostala doma. Ta je bolj pirova, saj se Dravinja po odlični lanski sezoni, ko je brez poraza osvojila tretji rang, v le tega zopet vrača.

V Šmartnem ob Paki nič novega, bi lahko dejali, domači nogometaši so tudi srečanje 25. kroga 2. SNL proti Veržeju končali kot poraženci. Šmarčani so ravno proti Veržeju nazadnje osvojili edino pomladansko točko ter se potihoma nadejali ponovne osvojitve točk. A Prleki so že v začetku tekme pokazali, da so v tem trenutku v veliko boljši formi. Domači so se sicer dobro upirali, a klonili v zadnji minuti prvega dela, ko je svoj prvenec v letošnji sezoni dosegel Tjaž Polajžer. Dvomi o zmagovalcu so bili razrešeni v prvi polovici drugega polčasa, ko je dvakrat udaril Arpad Vaš. Najprej je bivši nogometaš lendavske Nafte in Mure zadel v 57. minuti, deset minut zatem pa je z osmim golom v sezoni izid povišal na 0:3. Končni rezultat srečanja je iz najstrožje kazni v 82. minuti postavil Kavčič. Veržej je z zmago skočil kar na četrto mesto, tako visoko varovanci Zlatka Gaborja v letošnji sezoni še niso bili. V predzadnjem krogu se bo Veržej pomeril s Tolminom, Šmartno pa bo skušalo ponagajati Aluminiju.

V Kidričevem so se v drugem derbiju kroga zmage veselili domači, ki so rezultatsko nadigrali kranjski Triglav in se s tremi točkami povzpeli na vrh lestvice, ki ga zasedajo skupaj s Krškim. Kranjčani so kljub temu, da so izgubili možnosti za prva tri mesta, pred gostovanjem na Štajerskem napovedali napad na zmago, a so se že v 15. minuti znašli v rezultatskem zaostanku, ko je Aluminij v vodstvo popeljal Dejan Školnik, ki je pred spomladanskim delom prvenstva okrepil domače moštvo in se po težki poškodbi kolena veselil prvega zadetka v sezoni. Po pol ure igre je na semaforju kazalo že 2:0. Svojega šestnajstega zadetka v sezoni se je razveselil Marko Nunić ter poskrbel za izid polčasa. Kranjčani do znižanja zaostanka niso uspeli priti niti v drugem polčasu, saj je Škoflek že v 50. minuti dokončno razblinil vse dvome o zmagovalcu. Gostje so še naprej jalovo napadali, domači pa so tekmo rutinirano pripeljali do konca in si pripravili odlično izhodišče pred zadnjima dvema krogoma. V naslednjem krogu proti Šmartnemu ne bi smeli imeti težav, nato pa bo v Krškem v zadnjem krogu sledila bržkone odločilna tekma za prvaka. Triglav si je s porazom še dodatno posolil rane, ki so po neuspehih v letošnji sezoni že precej globoke. Prav Gorenjci bodo v naslednjem krogu gostili Krško in skušali zadevo okrog naslova prvaka še dodatno zaplesti.

Rezultati 25. kroga 2. SNL:
ŠENČUR 3:1 TKK TOLMIN
Ljubijankić (25′), Rujović (55′), Corn (81′); B. Kavčič (85′)
DRAVINJA KOSTROJ : ANKARAN HRVATINI
Čander (9′, 62′ pen), Hribernik (73′); Vodeb (31′), Rodica (89′)
KRŠKO 0:0 ROLTEK DOB
ALUMINIJ 3:0 TRIGLAV KRANJ
Polajžer (45′), Vaš (57′, 65′), Kaučič (82′ pen)
ŠMARTNO 1928 : FARMTECH VERŽEJ
Školnik (15′), Nunić (30′ pen), Škoflek (50′)

Naloži več novic od T. D. L.
Naloži več novic iz 2. liga

Beltinci po porazu Nafte še bližje prvemu mestu

Dravinja je včeraj, ob 17.00 uri, gostila Beltince. Gostje so na tekmi 25. kroga v 2. SNL …