Slovenska mladinska ženska reprezentanca v Italiji igra kvalifikacijski turnir za Euro 2020. V uvodni tekmi so se naše včeraj pomerile z vrstnicami iz Rusije in na koncu morale priznate visok poraz, Rusinje so bile boljše s kar 5:0.

SLOVENIJA – RUSIJA 0:5 (0:2)

Santi Tiezzi – Cortona, sodniki: Dokset (NOR), Thoresen (NOR), Tempestilli (ITA), Gasperotti (ITA)

Strelke: 0:1 Govor (24.), 0:2 Abdullina (42.), 0:3 Abdullina (69.), 0:4 Kozik (75.), 0:5 Brusova (90.)

Rumeni kartoni: Batova

Slovenija: Božič, Kos (od 46. Kličić), Sok, Kastelec, Klopčič, Zajmi, Milovič, Potočnik od 88. Tušek), Juršnik, Igerc (od 85. Pernek), Šmid

Rusija: Zhukova, Kulinich, Fetisova, Klochko, Kozik, Abdullina (od 78. Iastrebinskaia), Belousova, Govor (od 74. Trenkina), Pleshkova, Lazareva (od 84. Batova), Petrova (od 78. Brusova)

Po porazu je selektorka Petra Mikeln povedala: »V prvih 20 minutah, ko smo bili zbrani in agresivni, smo bili konkurenčni, saj smo si ustvarili tri priložnosti za zadetek. A nismo bili dovolj natančni. Kasneje so nasprotnice prevzele pobudo in po grobih napakah v obrambi povedle. V drugem polčasu je bil potek podoben tistemu v prvem, vsekakor pa je glede na prikazano poraz visok.«

Naloži več novic od Erik Gruškovnjak

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, …