Slovenska reprezentanca do 16 let je na Brdu pri Kranju odigrala dve prijateljski srečanji  proti vrstnikom iz Združenih arabskih emiratov. Izkupiček, en remi in ena zmaga.

Prvo tekmo so odigrali že v torek in se razšli z 0:0. Ob koncu srečanja pa selektor Agron Šalja ni bil najbolj zadovoljen, saj je povedal sledeče: »Po dolgem času smo odigrali mednarodno prijateljsko tekmo. Nekateri fantje so igrali prvič za reprezentanco, tako da niso bili povsem sproščeni. Zadovoljen sem z ničlo v obrambi, so pa fantje zagotovo sposobni več kot so pokazali. Potrebno je dati glave gor in verjeti v svoje sposobnosti. Verjamem, da bodo fantje že v četrtek pokazali boljšo predstavo, kot so jo danes.«

Bolje so se izkazali včeraj, ko so v drugem dvoboju nasprotnika iz arabskega polotoka premagali z 2:1. Srečanje so odločili že v prvem polčasu, ko so povedli preko Luke Vukovića in Žana Vipotnika. V drugem polčasu so Združeni arabski emirati uspeli znižati, a so nato naši še imeli priložnost povišati vodstvo iz enajstmetrovke , vendar pa Martin Pečar ni bil uspešen.

Z zmago in igro je v drugo bil zadovoljnejši tudi Agron Šalja: »Odigrali smo precej boljšo tekmo, kot v torek. Fantje so se v teh dneh uspeli povezati, začutiti med sabo in sprostiti, kar se je poznalo tudi na igrišču. Zelo dober je bil predvsem prvi polčas, ko smo poleg obeh zadetkov imeli še nekaj lepih priložnosti. V nadaljevanju smo nekoliko padli. Posameznim igralcem je primanjkovalo moči, tako da so se nam pripetile tudi nekatere osnovnošolske napake. Gledano v celoti, je naša zmaga zaslužena, saj bi lahko bila še izdatnejša.«