Na stadionu tretjeligaške Dravinje sta se popoldne v prvem od dveh prijateljskih obračunov pomerili kadetski reprezentanci Slovenije in Severne Irske. Na razmočenem in za igro težkem igrišču, so prepričljivo zmago s 3:1 slavili domači najstniki.

V 11. minuti je Slovenijo v vodstvo popeljal Luka Kerin, nekdanji član Krškega, ki se je pred kratkim preselil k milanskemu Interju. Po napaki gostujočega vratarja Larkina, ki je žogo izgubil v svojem kazenskem prostoru, je domači napadalec brez težav zatresel gostujočo mrežo. Severni Irci so uspeli še v prvem polčasu izid izenačiti. V 34. minuti je po predložku iz kota z glavo zadel Parkhouse. V drugi polčas so domači igralci krenili silovito in že vsega po dveh minutah igre ponovno povedli. V vlogi eksekutorja se je znašel igralec Domžal, Adam Gnezda Čerin, ki je žogo z desetih metrov poslal za hrbet gostujočega vratarja. Zadnji gol za končni rezultat 3:1 je prispeval Žan Medved, igralec Aluminija, ki je v igro vstopil v drugem polčasu. Nekdanji član Maribora z močnim in visokim strelom z roba kazenskega prostora ugnal nemočnega vratarja Severne Irske.

Naslednja prijateljska tekma današnjih tekmecev bo že čez dva dni, in sicer v četrtek, ob 17. uri, na istem prizorišču kot danes, v Slovenskih Konjicah.

SLOVENIJA U17 3:1 SEVERNA IRSKA U17
Kerin (11′), Gnezda Čerin (42′), Medved (70′); Parkhouse (34′)
Slovenija: Bičić, Hodžić, Španja, Valenčič, Drkušić, Urh, Koprivnik, Horvat, Kerin, Gnezda Čerin, Celar. Igrali so še: Božič, Zaletel, Turkuš, Mesarič, Medved, Rogelj. Selektor: Dušan Kosič.