[leagueengine_show_match lid=7 sid=8 mid=337]

Nogometaši Olimpije so se očitno uspeli pobrati po seriji treh zaporednih prvenstvenih porazov, na tekmi v Stožicah so namreč slavili tretjič zapored, drugič v prvenstvu. Po zmagi nad Rudarjem, so tokrat z minimalnih 1-0 premagali Koper. Edini zadetek je že v 12. minuti iz enajstmetrovke dosegel Nik Omladič, od iste minute naprej so Koprčani igrali z igralcem manj. Olimpija se je z drugo zaporedno zmago povzpela na 6. mesto, medtem ko Kanarčki vsaj začasno zasedajo 4. mesto na lestvici.

Prvič so zeleno-beli nevarno zapretili že v 4. minuti, ko sta sodelovala Nikezić in Omladič, sledila je podaja na levo stran do Vukčevića, ki je z lepim predložkom zaposlil Nikezića, a je Črnogorec z glavo streljal mimo gola. Le štiri minute kasneje še ena priložnost za Olimpijo. Šporar je sijajno sprejel podajo Jovića, se odlično obrnil ob koprskem branilcu, streljal z kakšnih dvajsetih metrov, toda Nenezić je bil dobro postavljen. V naslednji minuti so prvič nevarno zapretili gostje. Halilović, ki je odločil tekmo v Novem mestu v prejšnjem krogu, je iz dobrih 30-ih metrov dodobra ogrel dlani Elvisa Džafiča. Potem pa odločilni trenutek tekme. Šporar je prodrl po desni strani po podaji Jovića, želel zaposliti Nikezića, a še preden bi Olimpijin napadalec lahko prišel do žoge in strela, ga je z grobim prekrškom zaustavil Miha Gregorič in sodniku Periću ni preostalo nič drugega kot, da Koprskega branilca pošlje pod prho, hkrati pa domači ekipi dosodi enajstmetrovko. K žogi je stopil Omladič in rutinirano žogo poslal v Nenezičevo desno, medtem ko se je Koprski čuvaj mreže vrgel v drugo stran. V nadaljevanju prvega polčasa se je igra odvijala tako kot smo pričakovali. Gostje so se po izključitvi bolj kot ne osredotočili na disciplinirano branjenje in iskanje svojih priložnosti iz protinapadov. Do konca prvega dela si niso priigrali nobene priložnosti, zato pa so Zmajčki zapretili prek Jovića, Šporarja in Vukčevića, predvsem slednja sta bila dvakrat zelo blizu.

Ob polčasu menjav nismo videli, je pa Koprski strateg že v 32.minuti opravil prvo menjavo, namesto Lotriča je v igro vstopil Pilčič. Dražen Pilčil je že na samem uvodu drugega polčasa preizkusil Olimpijinega vratarja Džafiča. Prišel je do žoge kakšnih 5 metrov od vrat, iznajdljivo streljal iz obrata, a se domači vratar ni dal premagati. Nato se je igra občutno pomirila, v 57. minuti so domači zadeli še drugič, a je bil gol zaradi prepovedanega položaja Nikole Nikezića upravičeno razveljavljen. Do konca tekme smo gledali pravo uspavanko, za domače sta bolj kot ne nenevarno poizkusila Nikezić in Omladič, a sta bila njuna strela z razdalje preslaba. Danes nenevarni Koprčani, ki jim je izključitev Gregoriča več kot očitno pokvarila plane na tej tekmi, so v zaključku vendarle malce več tvegali in posledično je do priložnosti prišel Matej Pučko, a tudi on ni uspel premagati Elvisa Džafiča.

Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala v Novem mestu pri Krki, Koprčani pa bodo gostili Maribor.