Letošnji državni prvaki iz Maribora so odigrali še četrto pripravljalno tekmo v pripravah na novo sezono. Po zmagi nad Gornjo Radgono ter porazoma proti Astri in Sturmu so Mariborčani v Bakovcih slavili nad slovaško ekipo MFK Ružomberok. Ante Šimundža je na teren poslal močno prvo enajsterico v postavi Handanović, Janža, Šuler, Rajčević, Stojanović, Hotić, Mertelj, Kabha, Ibraimi, Zahović in Tavares.

Mariborčani si v prvem delu srečanja niso pripravili veliko zrelih priložnosti. Še najbolj razigrani je bil Agim Ibraimi, ki je dvakrat nevarno zapretil proti slovaškemu vratarju Maciku. Zelo blizu je bil tudi Luka Zahović, vendar je bil prekratek ob predložku Stojanoviča. Svoje priložnosti v prvem polčasu so imeli tudi gostje iz Slovaške, a se je izkazal Handanović .

Pred pričetkom drugega polčasa Šimundža ni opravil nobene menjave in je srečanje nadaljeval z začetno enajsterico. Tudi v drugi del so Mariborčani krenili odločno. Nenatančna sta bila ponovno Zahović ter Rajčević, po uri igre je bil rezultat še vedno 0:0. Po slabih sedemdesetih minutah je mariborski strateg Šimundža opravil prve menjave. Svojo priložnost so tako dobili še Viler, Mendy, Mejač, Vršič, Ndiaye, Mendy, Derviševič. Napadalna igra se je obrestovala v 79. minuti, ko je Viler na levi strani preigral slovaškega obrambnega igralca, odlično podal v kazenski prostor, na drugi vratnici pa je žogo v gol preusmeril kapetan Tavares. Približno štiri minute do konca rednega dela srečanja še ena žoga v mreži Slovakov. Ibraimi je na robu kazenskega prostora poslal globinsko žogo v kazenski prostor, v katerega je utekel Mendy. Ko se je slednji sam znašel pred Macikom, je žogo poslal v daljši nebranjeni del vrat ter povišal vodstvo Mariborčanov na dva zadetka razlike, 2:0 pa je bil tudi končni rezultat obračuna.

NK MARIBOR 2:0 MFK RUŽOMBEROK
Tavares (79′), Mendy (86′)
Maribor: Handanović, Janža, Šuler, Rajčević, Stojanović, Hotić, Mertelj, Kabha, Ibraimi, Zahović, Tavares. Na klopi: Cotman, Viler, Pušaver, Mendy, Mejač, Volaš, Dervišević, Ndiaye, Vršič, Vokić, Vujčić, Vuklišević. Trener: Ante Šimundža.

Naloži več novic od Boštjan Orban

Zaostali obračun 25. kroga državnega prvenstva med Domžalami in Koprom so dobili dvakratni…