S tremi današnjimi tekmami se je začelo tudi tekmovanje v Pokalu Slovenije. V osmino finala, kamor so že uvrščene Domžale, Maribor, Olimpija ter Gorica, so se uvrstili tudi nogometaši Aluminija, ki so ugnali Beltince, Krka, ki je bila boljša od Hotize ter Šampion iz Celja, ki je po enajstmetrovkah slavil proti Tolminu.

Reprizo lanske šestnajstine finala smo videli v beltinškem Športnem parku, kjer je okoli 400 gledalcev pozdravilo prvoligaša iz Kidričevega, ki je upravičil vlogo favorita in slavil z 0:3. Varovanci Slobodana Gruborja so bili celotno srečanje veliko boljši nasprotnik – že v 9. minuti se je tresla prečka domačih vrat, po pol ure igre pa je Bartuloviču gol z izjemno parado preprečil domači vratar Denis Vöröš, ki je bil v osrednji vlogi tudi na začetku drugega polčasa. V 47.minuti je Lešnik v svojem kazenskem prostoru nepravilno zaustavil Tahiraja in glavni sodnik Bojan Tkalčič je pokazal na belo točko. Odgovornost je prevzel Bartulovič, a je njegovo namero Vöröš prebral in ubranil enajstmetrovko. Vratar Beltincev, ki ga lahko mirno označimo za prvega moža srečanja, je še tretjič dobil dvoboj z nekdanjim članom Kopra deset minut kasneje, v 60.minuti pa je le klonil, strelec zadetka je bil Vedran Mesec. Priložnosti gostov so se kar vrstile, a dokončna odločitev o zmagovalcu je padla šele v 79.minuti, ko je vodstvo Aluminija podvojil Nunič. Ob koncu srečanja je padel še tretji zadetek, Škoflek je stekel proti vratom gostov in nesebično našel Mesca, ki mu ni bilo težko še drugič zatresti mreže Beltincev.

V Prekmurju je gostoval tudi nekdanji prvoligaš iz Novega mesta, Krka je v prazničnem popoldnevu odigrala srečanje proti tretjeligašu iz Hotize. Krkaši so po dveh porazih v 2. SNL iskala prvo uradno zmago v sezoni, a čvrsti Prekmurci so se jim v prvem polčasu zelo dobro upirali in bili v prvem polčasu celo več pri strelu. Vseeno so v nadaljevanju varovanci Borivoja Lučića stopili na plin in v razmaku desetih minut dvakrat zadeli. Takoj v 46.minuti je v polno meril Luka Kambič , kasneje pa je domačega vratarja ugnal še Theodore Wilson za udobno vodstvo gostov, ki ga niso več izpustili iz rok. Pet minut za tem so domači po enajstmetrovki izid sicer uspeli znižati, zadel je lani najboljši strelec ekipe, Nikolaj Biro, a za kaj več je domačim ob koncu obračuna zmanjkalo časa.

Šele enajstmetrovke pa so zmagovalca odločile v Celju, kjer sta se v tretjeligaškem obračunu pomerila Šampion Celje ter Tolmin. Za obe ekipi, ki bosta konec tedna začeli tekmovanja v 3. SNL, je bil to pravi test pred začetkom sezone. Celjani so bili tekom celotnega srečanja boljši nasprotnik imeli žogo več v posesti in bili nevarnejši, a okoli 100 gledalcev v 120.minutah ni videlo zadetka, zato so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke. Odločilna je bila že prva serija, Tolmin ni uspel zadeti, nogometaši Šampiona pa so zadeli v vseh petih serija in tako je zmaga ostala doma – varovanci Oskarja Drobneta  so se lahko razveselili uvrstitve med šestnajst najboljših ekip v pokalnem tekmovanju.

Ob tem dodajmo še, da se je v osmino finala pokala uvrstil tudi že kranjski Triglav, saj so se v taboru Šoštanja, ki bi moral biti nasprotnik Orlov, odpovedali sodelovanju v Pokalu Slovenije.

Pokal Slovenije 1/16 finala

Lušt Beltinci – Aluminij 0:3 (0:0)

Mesec 60., 88., Nunič 79.

Hotiza – Krka 1:2 (0:0)

Biro 61./11-m; Kambič 46., Wilson 55.

Šampion Celje – Tolmin 5:3 – po izvajanju enajstmetrovk (0:0,0:0)

strelci enajstmetrovk: Torra, Pirtovšek, Gojzdnik, Karabegovič, Korošec; Zornik, Sokanović, Dowling

Naloži več novic od Primož Raj
Naloži več novic iz Pokal

Rogaška po streljanju enajstmetrovk do zgodovinskega finala

Nogometaši Rogaške so drugi finalisti letošnjega pokalnega tekmovanja. Slatinčani so na iz…