Štiriindvajseti krog ljubljanske lige ni prinesel sprememb. Drugouvrščena Svoboda je gostila Litijo, a kljub zmagi zaostanek za vodilnimi Medvodami ostaja enak.

Le kakšnih tridest gledalcev je prišlo na Vič, kjer je bila na sporedu izredno pomembna tekma za domače, ki še upajo na prvo mesto v ligi. Igralci Svobode so že v uvodu pokazali, da jih proti Litiji zanimajo zgolj tri točke in temu primeren je bil potek tekme. Nukić po lepem preigravanju iz prve priložnosti ni uspel zadeti, blizu pa je bil nedolgo zatem s strelom z roba kazenskega prostora še Drugovič. Po manj kot pol ure igre je gostujoča obramba le kapitulirala, hitro akcijo Dindiča je z novim zadetkom zaključil prvi strelec lige Nukić. Slednji je bil tudi v nadaljvenju stalno nevaren in priložnosti pred gostujočimi vrati so se kar vrstile. Najprej je sodeloval pri zadetku Ahmetoviča, nato pa je morda dosegel še en zadetek, a je sodnik ocenil, da žoga s celotnim obsegom ni prešla golove črte. Litijani so bili na koncu lahko še zadovoljni, da se je polčas končal zgolj z 2:0. Tudi v nadaljevanju slika ni bila dosti drugačna, gostje so poskušali igrati napadalneje, a so jim ob tem opazno pojenjale moči in domači so bili iz protinapadov veliko nevarnejši. Po enem izmed njih je Nukić dosegel še svoj drugi gol in tekma je bila dokončno odločena. V zadnjih desetih minutah je igra povsem razpadla, gostje so po kotu zadeli prečko, domači pa so prek Aličaića, ki se je pomaknil bolj v napad, zadeli še dvakrat in tekma se je končala celo s petardo. Povsem zasluženo, varovanci Zorana Pejoviča so namreč prikazali lepo igro, a za zdaj kaže, da to vseeno ne bo dovolj za končno slavje.

Vodilno moštvo Jezero Medvode je bilo namreč še učinkovitejše. Prvi napad lige je gostoval na stadionu Gaj v Kočevju, kjer so imeli probleme že številni favoriti. Jezero pač ne, že ob polčasu je bilo 1:5 za goste in tekma je bila brez pravega razburjenja odločena. Ob Bengezu in Đurđeviću se je strelsko tokrat najbolj izkazal nekdanji igralec Ljubljane in Livarja Siniša Marinovič, ki je po dveh golih v prvem polčasu pet minut pred koncem dokončal hat-trick ter s tem postavil tudi končni izid srečanja 2:6. Medvodčani so tako na najboljši možen način odgovorili Svobodi in še utrdili svojo pozicijo na vrhu lestvice. Ob tekmi manj prednost ostaja tri točke, prvenstvo pa bi bilo lahko ob zanje ugodnem razpletu odločeno že to sredo. Uigrana ekipa Samirja Škrgića v zaključku očitno ne popušča in le še veliko presenečenje jim lahko izmakne tako želeno napredovanje v 3.SNL.

Vrhnika nadaljuje s tekmovanjem in po sredini zmagi nad Taborom celo kaže, da bo točkovno morda obstala v ligi. To je imela priložnost potrditi na zadnji tekmi, a Črnuče, ki prav tako še niso imele povsem zagotovljenega obstanka, ničesar niso prepustile naključju in so po petih zaporednih porazih vendarle zabeležile zmago. Situacijo bi nato lahko zapletli Dolomiti, toda dvanajstouvrščeni Tabor je bil tokrat previsoka ovira in po takšnem rezultatu si Dobrovčani dejansko ne zaslužijo kaj več od zadnjega mesta. V Grosupljah je Jevnica v zaključku prišla do nove zmage, Komendi pa je v lokalnem obračunu uspel preobrat proti Ihanu. Obe moštvi kljub temu za prvim mestom zaostajata preveč in sta po tem kolu tudi teoretično ostali brez možnosti za naslov.

Za največje presenečenje je poskrbela Kolpa, ki je v Podzemlju kar s 7:1 ugnala sicer zelo solidno moštvo Cockte iz Kresnic. Kaj ta rezultat dejansko pomeni bo jasno že v naslednjem kolu, ko Belokranjci odhajajo v Medvode, kjer bodo domači poskušali potrditi naslov prvaka. Na drugi strani strani pri Svobodi upajo, da sta Kolpa in Cockta zadržali formo iz prejšnjega kola, saj sami gostujejo ravno v Kresnicah. V sredo se tako lahko prvenstvo dokončno odloči ali pa popolnoma zaplete in vsekakor si velja ogledati kakšno tekmo letošnjega razburljivega zaključka.