Še zadnjič pred reprezentančnim premorom so bili aktivni tudi legionarji, ki so svoje statistike dobro polnili z zadetki, podajami, kartoni ter obrambami. Z dvema zadetkoma sta se izkazala Milivoje Novaković ter Dominic Maroh, po en zadetek pa so dosegli Rajko Rep, Matej Pučko, Miral Samardžić, Roman Bezjak ter Josip Iličić, ki je ob tem tudi podal. Asistenco so prispevali še Siniša Anđelković, Boban Jović ter Žan Benedičič. Med vratnicama pa sta znova blestela Samir Handanović in Jan Oblak. Nedeljsko jutro je z izključitvijo pričel Rok Štraus, nedeljski večer pa je s poškodbo zaključil Robert Berić.

Reprezentančni napadalec Milivoje Novaković je tik pred tekmama z Ukrajino ujel strelsko formo, saj je v prvi japonski ligi dosegel dva zadetka. 36-letni napadalec Nagoyje je prvič zadel v 31. minuti, ko je premagal gostujočega vratarja Kofuja za 1:1, drugič pa je v 74. minuti, štiri minute pred menjavo, zadel za 4:1. Urawa Reds Zlatana Ljubijankića je doma gostila Kawasaki in iztržila remi 1:1. 31-letni Ljubljančan je odigral 75 minut srečanja. Med japonskimi drugoligašimi je bil na sporedu zadnji krog prvenstva. Yokohama Roka Štrausa je doma z 1:0 premagala Oito. Vezist je bil ob konca srečanja izključen. Njegov klub je sezono končal na 16. mestu ter se obdržal med drugoligaši. JEF United Nejca Pečnika si je z zmago z 1:0 nad Verdyu zagotovil šesto mesto ter dodatne kvalifikacije za prvo ligo. Pečnik je odigral celotno srečanje in sezono sklenil s štirinajstimi zadetki, kar ga uvršča na šesto mesto ligaške lestvice strelcev.

V nemški Bundesligi je v sosednjem Leverkusnu zablestel branilec Kölna Dominic Maroh, saj je dosegel oba zadetka za zmago z 1:2. Prvič je zadel v 17. minuti za 0:1, ko je v kazenskem prostoru prelisičil vse domače branilce, v 72. minuti pa je z glavo dosegel zmagoviti zadetek. To sta bila njegova prva dva zadetka v sezoni. Tako kot Kampl, je tudi Maroh odigral celotno srečanje. Augsburg Tima Matavža je pred domačimi navijači znova izgubil, saj je bil z 1:2 boljši Werder. Matavža tokrat ni bilo niti na klopi za rezervne nogometaše. Znova je do zadetka v drugi avstrijski ligi prišel vezist celovške Austrie Rajko Rep. Potem ko je Eler v polno meril že med tednom, je Rep v 48. minuti obračuna z Innsbruckom zadel za 1:1, kljub temu pa sedmi zadetek sezone ni bil dovolj za točko, saj so z 1:2 slavili Tirolci. Rep, ki prejel tudi rumeni karton, je tako kot Eler odigral celotno srečanje. V dvoboju istoimenskih klubov iz Salzburga ter Lustenaua je bil z 1:3 boljši gostujoči Lustenau. Za domače je drugi polčas odigral tudi Uroš Palibrk. Na Poljskem je ta vikend zaigral le Boban Jović, ki je za Wislo v 66. minuti gostovanja pri Zaglebie Lubinu s četrto asistenco podal za 0:2. Nogometaši Wisle so brez pomoči poškodovanega Denisa Popovića dosegli zmago z 1:3. Piast Gliwice so pri Jagielloniji brez pomoči Uroša Koruna ter Saše Aleksandra Živca zabeležili novo zmago z 0:2. Korun zaradi rumenih kartonov ni imel pravice nastopa, Živca pa po podaljšanju pogodbe muči poškodba kolena.

V Serie A sta znova blestela Josip Iličić ter Samir Handanović, slednji je bil junak v Torinu, saj je še osmič letos zaklenil vrata milanskega Interja. Z odličnimi obrambi je s soigralci slavil zmago z 0:1. Odlično formo kaže tudi Jojo, saj je dosegel že četrti zadetek ter k temu dodal četrto asistenco v letošnji sezoni Serie A. V 10. minuti je bil natančen z enajstmetrovke za 0:1, v 58. minuti pa je podal Kaliniću za končnih 0:2. 27-letni vezist je pri Sampdorii odigral 81 minut. Palermo Siniše Anđelkovića ter Aljaža Strune je doma gostil Chievo Boštjana Cesarja in Valterja Birse. Ponovni vpoklic v reprezentanco je Anđelkoviću očitno dal dodatnega zagona, saj v 71. minuti podal za edini zadetek na srečanju, ko je v polno meril Gilardino. Anđelković in Cesar sta odigrala celotno srečanje, Birsa je igral do 75. minute, Struna pa ni dobil priložnosti za igro. V vratih Carpija je znova stal Vid Belec, edini zadetek na srečanju pa je prejel v 28. minuti. Atalanta Jasmina Krutića je gostovala pri Milanu ter iztržila remi brez zadetkov. 26-letni vezist je celotno srečanje presedel na klopi za rezerve. V Serie B pa se je s podajo izkazal občasni mladi reprezentant Žan Benedičič. Na gostovanju pri Virtusu Entelli je v 12. minuti podal za zadetek za 0:1. 20-letni vezist Coma je igral v prvem polčasu, srečanje pa se je končalo z 2:2. Cagliari Luke Kranjc je doma z 2:1 premagal Modeno, naš mladi branilec je odigral celotno srečanje. Lanciano Armina Bačinovića ter Livorno Eneja Jelenića sta izgubila v gosteh pri Perugii oziroma Pro Vercelliju z 2:0 ter 1:0, Jelenić je odigral celotno srečanje, Bačinovič pa ni dobil priložnosti za igro.

Na Hrvaškem blesti Kekova Rijeka ter ob tem tudi oba reprezentanta, saj so Rečani pred domačimi navijači z 2:1 premagali še RNK Split in po zaslugi obeh Slovencev vknjižili še peto zaporedno zmgao. Najprej je Miral Samardžić z drugim zadetkom sezone v tretji minuti domače povedel v vodstvo, v 37. minuti pa je Roman Bezjak z osmim zadetkom vodstvo povišal na 2:0. Oba sta odigrala celotno srečanje. Slaven Belupo Matjaža Bezjaka ter Nejca Potokarja je z 2:0 izgubil pri Zagrebu. Igral je le Rozman, ki je branil od prve do zadnje minute. Matej Pučko, ki v drugi španski ligi igra za Osasuno, je že v prvi minuti srečanja v gosteh pri Elcheju zadel za gostujoče vodstvo. Domači so bili na koncu boljši z 2:1. 22-letni vezist, ki je odigral zgolj prvi polčas, je dosegel tretji zadetek v sezoni. Med prvoligašimi je v vratih Atletica blestel Jan Oblak, ki se je po izidu 1:0 veselil zmage nad Gijonom. Škofjeločan že šestič v sezoni ni prejel zadetka. Granada Reneja Krhina je še vedno v slabi formi, saj so pri Vallecanu izgubili z 2:1. Krhin je odigral celotno srečanje ter prejel tudi rumeni karton. Bojan Jokić je z Villarelom gostoval pri Barceloni ter izgubil z 3:0, naš branilec za igro ni dobil priložnosti.

Včeraj pozno zvečer je med zadnjimi legionarji zaigral še napadalec St. Etienna Robert Berić. A se gostovanja v Lyonu ne bo rad spominjal, saj je s soigralci doživel poraz s 3:0 ter se v zaključku srečanja še poškodoval. Po štartu domačega igralca Ferrija je Krčan obležal na tleh, današnji pregledi pa so pokazali, da je zaradi strganih križnih vezi desnega kolena že sklenil sezono. Boljše volje pa je na Brdo pri Kranju prišel Branko Ilić, saj je z Astano v zadnjem krogu kazahstanskega prvenstva potrdil naslov državnega prvaka.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) Norwich 1-0 Swansea City Izven postave.
ANGLIJA – LEAGUE ONE
Haris Vučkić (Wigan) Pokal: Bury 4-0 Wigan Igral prvi polčas.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Atonio Grbec (Temperley) Temperley ?-? Argentinos Jrs Ponedeljek ob 19:30 uri.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Robert Koren (Melbourne City) Adelaide Utd. 2-4 Melbourne C. Izven postave, poškodovan.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 2-1 Mattersburg Izven postave, poškodovan.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Sturm Graz 3-2 Ried Sedel na rezervni klopi.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
Rajko Rep (A. Celovec) A. Celovec 1-2 Innsbruck Odigral celotno srečanje, v 48. minuti dosegel zadetek za 1:1 ter v 20. minuti prejel rumeni karton.
Patrik Eler (A. Celovec) A. Celovec 1-2 Innsbruck Odigral celotno srečanje.
Uroš Palibrk (A. Salzburg) A. Salzburg 1-3 A. Lustenau Igral od 46. minute.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Emil Velić (Sint-Truiden) Lokeren 1-1 Sint-Truiden Izven postave.
Emir Dautović (R. Mouscron-P.) R. Mouscron-P. 2-2 Waregem Izven postave.
Martin Milec (Standard Liege) Standard Liege 1-0 Anderlecht Igral od 85. minute.
BELGIJA – LIGA PROXIMUS
Nicolas A. Rajšel (St. Gilloise) K.S.K Heist 1-3 St. Gilloise Igral do 66. minute.
Etien Velikonja (Lierse) Tubize 1-2 Lierse Odigral celotno srečanje.
BIH – PREMIJER LIGA
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) Radnik Bijeljina 0-1 Široki Brijeg ?
BOLGARIJA – A PFG
Matej Poplatnik (Montana) Montana 0-4 Černo more Odigral celotno srečanje.
CIPER – FIRST DIVISION
Dejan Mezga (Apollon Limassol) Apollon Limassol 0-0 Ermis Igral do 17. minute.
Jan Koprivec (Anorthosis) Anorthosis 1-1 AEK Larnaka Odigral celotno srečanje.
Anej Lovrečič (Ayia Napa) Ayia Napa 1-1 A.E. Paphos Igral od 61. minute.
Marko Pridigar (Ayia Napa) Ayia Napa 1-1 A.E. Paphos Odigral celotno srečanje.
Andraž Kirm (Omonoia Nicosia) Omonoia N. ?-? APOEL Ponedeljek ob 18:00 uri.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Boštjan Frelih (Zbrojovko Brno) Zbrojovko Brno 3-1 Liberec Igral od 80. minute, v 86. minuti prejel rumeni karton.
Elvis Bratanović (FK Teplice) Sparta Praga 3-1 FK Teplice Igral od 83. minute.
DANSKA – SUPERLIGA
Benjamin Verbič (FC Kobenhavn) Brondby 0-0 FC Kobenhaven Igral od 97. minute.
FRANCIJA – LIGUE 1
Robert Berić (St. Etienne) Lyon 3-0 St. Etienne Odigral celotno srečanje.
Denis Petrić (Troyes) Lorient 4-1 Troyes Sedel na rezervni klopi.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) Panetolikos ?-? PAS Giannina Ponedeljek ob 18:30 uri.
HRVAŠKA – 1. HNL
Matjaž Rozman (Slaven Belupo) NK Zagreb 2-0 Slaven Belupo Odigral celotno srečanje.
Nejc Potokar (Slaven Belupo) NK Zagreb 2-0 Slaven Belupo Izven postave.
Roman Bezjak (Rijeka) Rijeka 2-1 RNK Split Odigral celotno srečanje, v 38. minuti dosegel zadetek za 2:0.
Miral Samadržić (Rijeka) Rijeka 2-1 RNK Split Odigral celotno srečanje, v 3. minuti dosegel zadetek za 1:0.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Torino 0-1 Inter Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Carpi) Sassuolo 1-0 Carpi Odigral celotno srečanje.
Josip Iličić (Fiorentina) Sampdoria 0-2 Fiorentina Igral do 82. minute, v 10. minuti dosegel zadetek iz 11-m za 0:1 ter v 58. minuti podal za 0:2.
Valter Birsa (Chievo) Palermo 1-0 Chievo Igral do 75. minute.
Damir Bartulović (Chievo) Palermo 1-0 Chievo Izven postave.
Boštjan Cesar (Chievo) Palermo 1-0 Chievo Odigral celotno srečanje, 37. minuti prejel rumeni karton.
Jasmin Kurtić (Atalanta) AC Milan 0-0 Atalanta Sedel na rezervni klopi.
Siniša Anđelković (Palermo) Palermo 1-0 Chievo Odigral celotno srečanje, v 71. minuti podal za edini zadetek na srečanju.
Aljaž Struna (Palermo) Palermo 1-0 Chievo Sedel na rezervni klopi.
Marko Krivičić (Bologna) Verona 0-2 Bologna Izven postave.
ITALIJA – SERIE B
Armin Bačinović (V. Lanciano) Perugia 2-0 V. Lanciano Sedel na rezervni klopi.
Luka Krajnc (Cagliari) Cagliari 2-1 Modena Odigral celotno srečanje.
Enej Jelenić (Livorno) Pro Vervelli 1-0 Livorno Odigral celotno srečanje.
Žan Benedičič (Como) Virtus Entella 2-2 Como Igral prvi polčas, v 12. minuti podal za 0:1.
IZRAEL – LIGAT HAAL
Rene Mihelič (Hapoel Ra’anana) Hapoel Ra’anana 0-1 Hapoel Tel Aviv Odigral celotno srečanje.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Nagoya 4-2 Kofu Igral do 78. minute, v 31. ter 74. minuti dosegel zadetka za 1:1 in 4:1.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Urawa Reds 1-1 Kawasaki F. Igral do 75. minute.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Rok Štraus (Yokohama) Yokohama 1-0 Oita Igral 66. minute, v 89. in 92. minuti prejel rumena kartona ter posledično rdeči karton.
Nejc Pečnik (JEF United) JEF United 1-0 Verdy Igral do 84. minute.
KAZAHSTAN – PREMIER LIGA
Branko Ilić (FC Astana) FC Astana 1-0 Aktobe Odigral celotno srečanje.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Birkirkara FC) Floriana 0-0 Birkirkara FC Odigral celotno srečanje.
NIZOZEMSKA – EREDIVISIE
Luka Zahovič (Heerenveen) Twente 1-4 Heerenveen Igral od 87. minute.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Kevin Kampl (Bayer Leverkusen) Bayer Leverkusen 1-2 Köln Odigral celotno srečanje.
Jon Gorenc Stanković (BvB 09) BvB 09 3-2 Schalke Izven postave.
Tim Matavž (Augsburg) Augsburg 1-2 Bremen Izven postave.
Dominic Maroh (Köln) Bayer Leverkusen 1-2 Köln Odigral celotno srečanje, v 17. ter v 72. minuti dosegel zadetka za 0:1 ter 1:2.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Mišo Brečko (Nurnberg) Union Berlin 3-3 Nurnberg Igral do 91. minute.
Nik Omladič (Eintracht B.) Eintracht B. 0-0 Muenchen 1860 Odigral celotno srečanje.
Zlatko Dedić (FSV Frankfurt) FSV Frankfurt 0-1 Sandhausen Igral do 86. minute.
Goran Šukalo (G. Fürth) G. Fürth 0-0 Bielefeld Izven postave, kaznovan zaradi parnih rumenih kartonov.
ROMUNIJA – LIGA I
Miha Mevlja (Dinamo Bukarešta) Poli Timisoara 0-1 D. Bukarešta Izven postave, kaznovan zaradi rdečega kartona.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanović (Mordovia S.) Mordovia S. 4-0 Anži Odigral celotno srečanje, v 45. minuti prejel rumeni karton.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Denis Popović (Wisla) Zaglebie 1-3 Wisla Izven postave, poškodovan
Boban Jović (Wisla) Zaglebie 1-3 Wisla Odigral celotno srečanje, v 66. minuti podal za 0:2.
Uroš Korun (Piast Gliwice) Jagiellonia 0-2 Piast Gliwice Izven postave, kaznovan zaradi parnih rumenih kartonov.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Jagiellonia 0-2 Piast Gliwice Izven postave.
POLJSKA – DIVIZIJA 1
Dragan Jelić (Chojniczanka) Kluczbork 1-3 Chojniczanka Igral do 58. minute.
Rok Elsner (Olimpia Grudziądz) Sandecja 0-0 Ol. Grudziądz Odigral celotno srečanje, v 23. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Žigon (Olimpia Grudziądz) Sandecja 0-0 Ol. Grudziądz Sedel na rezervni klopi.
PORTUGALSKA – PRIMEIRA LIGA
Ažbe Jug (Sporting) Arouca 0-1 Sporting Izven postave.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Alen Ploj (Zlate Moravce) Podbrezova 2-2 Zlate Moravce Sedel na rezervni klopi.
Marko Ranilović (Zlate Moravce) Podbrezova 2-2 Zlate Moravce Odigral celotno srečanje, v 83. minuti prejel rumeni karton.
Dejan Školnik (Zlate Moravce) Podbrezova 2-2 Zlate Moravce Igral do 79. minute
Mihael Lovrec (Zlate Moravce) Podbrezova 2-2 Zlate Moravce Izven postave.
Marko Kovjenić (Zlate Moravce) Podbrezova 2-2 Zlate Moravce Sedel na rezervni klopi.
SRBIJA – SUPERLIGA
Gregor Balažic (Partizan) Jagodina 2-2 Partizan Izven postave, poškodovan.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Granada) Vallecano 2-1 Granada Odigral celotno srečanje, v 63. minuti prejel rumeni karton.
Jan Oblak (Atletico Madrid) Atletico Madrid 1-0 Gijon Odigral celotno srečanje.
Bojan Jokić (Villarreal) Barcelona 3-0 Villarreal Sedel na rezervni klopi.
ŠPANIJA – SEGUNDA DIVISION
Matej Pučko (Osasuna) Elche 2-1 Osasuna Igral prvi polčas, v 1. minuti dosegel zadetek za 0:1.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Domen Črnigoj (FC Lugano) FC Lugano 1-1 Young Boys Igral od 87. minute.
Džengis Čavušević (St. Gallen) Thun 0-2 St. Gallen Igral do 72. minute.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Istanbul BB 1-0 Trabzonspor Izven postave.
Dejan Lazarević (Antalyaspor) Antalyaspor 1-1 Kayserispor Igral od 65. minute, v 78. minuti prejel rumeni karton.
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Antalyaspor 1-1 Kayserispor Izven postave, poškodovan.
UKRAJINA – PARI-MATCH LEAGUE
Miha Goropevšek (Volyn Lutsk) Volyn Lutsk 2-1 Vorskla Izven postave.
UZBEKISTAN – PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE
Rok Roj (Nasaf Qarshi) *** Prosti vikend.