V prvem decembrskem tednu slovenski legionarji niso bili preveč razpoloženi za doseganje zadetkov, saj sta se med strelce vpisala le Nejc Pečnik in Vito Plut, s podajami pa sta se izkazala Kevin Kampl in Zlatan Ljubijankić.

V Srbiji so bile pred zimskim premorom odigrane tekme 15, kroga. Crveni zvezdi v zadnjem času ne gre vse po načrtih, saj so na zadnjih štirih tekmah trikrat remizirali. Rdeče-beli so po zaslugi Nejca Pečnika povedli že v 16. minuti, nato pa so popustili in dovolili, da je Mladost izenačila v 89. minuti. Vodilni Partizan je brez težav s 5:1 premagal Borac iz Čačka. Pri črno-belih Branko Ilić zaradi kartonov ni igral. Na derbiju spodnje lestvice je Voždovac z 2:1 ugnal Radnički iz Niša. Pri zmagovalcih  je Davor Škerjanec igral vso tekmo.

Pri naših severnih sosedih je v 18. krogu vodilni Salzburg na Dunaju s 4:2 premagal Austrio. Čeprav so Dunajčani vse do 52. minute vodili z 2:0, so se Salzburžani prebudili v drugem polčasu in s štirimi zadetki napolnili nasprotnikovo mrežo. S hattrickom je blestel Alan. Kevin Kampl, ki je odigral celotno srečanje, , je bil podajalec pri drugem zadetku. Drugi klub iz Dunaja Rapid, ki je na petem mestu razpredelnice, se z gostovanja pri drugouvrščenem WAC-u domov vrača s točko. Pri gostih je Robert Berić igral do 86. minute, pri domačih pa je bil Tadej Trdina zamenjan v sodnikovem podaljšku.

Na Daljnem vzhodu so nogometaši že sklenili s sezono. Po desetletju se je Omiya Ardija od prve lige poslovila z zmago z 2:0. Pri obeh zadetkih je s podajama sodeloval Zlatan Ljubijankić. Obstanek med prvoligaši pa se je z remijem priboril Novakovićev Shimizu S-Pulse.

Na Apeninskem polotoku je v 14. krogu Serie A vodilni Juventus brez zadetkov remiziral s Fiorentino, v dresu katere je Jasmin Kurtić igral od 85. minute, Josip Iličić, ki bo pozimi najverjetneje zamenjal klubske barve, pa je obsedel na klopi. Njun nekdanji klub Palermo se z gostovanja pri Torimu domov vrača s točko. Gledalci so na tekmi videli štiri zadetke, po dva v vsaki mreži. Pri gostih s Sicilije je Siniša Anđelković odigral vseh devetdeset minut. Milanski Inter je na San Siroju pred svojimi navijači moral priznati poraz proti Udineseju. Nekdanji soigralci so Samirja Handanovića dvakrat premagali v drugem polčasu in na koncu slavili z 2:1. Cesena pa je brez Luke Kranjca pri Atalanti klonila s 3:2. V Serie B je vodilni Carpi z 1:0 slavil v Bariju. Pri vodilnih je od prve do zadnje minute igral Aljaž Struna.

V Franciji je priložnost za dokazovanje v članskem dresu drugič v karieri dobil tudi Ažbe Jug, ki je vrata Bordeauxa branil prvič v letošnji sezoni, potem ko se je v prvem polčasu poškodoval Carrasso. Nekdanji vratar Maribora in Interblocka je resda prejel dva zadetka, pri katerih pa je bil brez moči, a se je po tekmi vseeno veselil zmage, saj je njegovim soigralcem uspel preobrat.

Avtorja: Janez Bučar & Nicole Michaelis

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Haris Vučkić (Newcastle Utd) Newcastle Utd 2-1 Chelsea Izven postave.
Gregor Zabret (Swansea City) West Ham 3-1 Swansea City Izven postave.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Žan Benedičič (Leeds United) Ipswich 4-1 Leeds United Izven postave, poškodba.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) Blackburn 1-2 Sheffield W. Izven postave, poškodba.
Etien Velikonja (Cardiff City) Cardiff City 0-0 Rotherham Izven postave.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Robert Koren (Melbourne City) Melbourne City 1-0 Brisbrane Roar Izven postave, poškodba.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Kevin Kampl (RB Salzburg) Austria Dunaj 2-4 RB Salzburg Odigral celotno srečanje, v 58. minuti podal za 2:2.
Tadej Trdina (WAC) WAC 1-1 Rapid Dunaj Igral do 94. minute.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Sturm Graz 3-1 Ried Izven postave.
Robert Berić (Rapid Dunaj) WAC 1-1 Rapid Dunaj Igral do 87. minute.
AZERBAJDŽAN – PREMIER LEAGUE
Lucas Horvat (FC Baku) *** Prosti vikend.
Jure Travner (FC Baku) *** Prosti vikend.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Martin Milec (Standard Liege) Charleroi 0-1 Standard Liege Izven postave, kartoni.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Beroe 0-4 Ludogorets Izven postave, poškodba.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) Omonoia Nicosia 1-0 Othellos A. Odigral celotno srečanje.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) *** Zimski premor.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) Bordeaux 3-2 Lorient Igral od 11. minute.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Robert Kurež (Ergotelis) Panthrakikos ?-? Ergotelis Ponedeljek ob 18:30 uri.
Rok Štraus (Ergotelis) Panthrakikos ?-? Ergotelis Ponedeljek ob 18:30 uri.
Andraž Struna (PAS Giannina) Olympiakos 2-2 PAS Giannina Igral do 74. minute, v 49. minuti prejel rumeni karton.
Mirnes Šišić (OFI Crete) OFI Crete 0-2 Levadiakos Izven postave.
HRVAŠKA – 1. HNL
Dejan Mezga (Hajduk) Hajduk 2-1 RNK Split Izven postave, poškodba.
Goran Cvijanovič (Rijeka) Dinamo Zagreb 3-0 Rijeka Sedel na rezervni klopi.
Miral Samadržič (Rijeka) Dinamo Zagreb 3-0 Rijeka Sedel na rezervni klopi.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 1-2 Udinese Odigral celotno srečanje.
Rene Krhin (Inter) Inter ?-? Udinese Sedel na rezervni klopi.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 0-0 Juventus Sedel na rezervni klopi.
Valter Birsa (Chievo) Cagliari ?-? Chievo Ponedeljek ob 19:00 uri.
Boštjan Cesar (Chievo) Cagliari ?-? Chievo Ponedeljek ob 19:00 uri.
Dejan Lazarević (Chievo) Cagliari ?-? Chievo Ponedeljek ob 19:00 uri.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Fiorentina 0-0 Juventus Igral od 85. minute.
Siniša Anđelković (Palermo) Torino 2-2 Palermo Odigral celotno srečanje.
Luka Krajnc (Cesena) Atalanta 3-2 Cesena Izven postave.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Vicenza ?-? Brescia Ponedeljek ob 17:30 uri.
Aljaž Struna (Capri) Bari 0-1 Capri Odigral celotno srečanje, v 63. minuti prejel rumeni karton.
Armin Bačinovič (V. Lanciano) V. Lanciano 2-2 Tarpani Sedel na rezervni klopi.
Maks Barišič (Catania) Catania 2-2 Bologna Izven postave.
Jan Koprivec (Perugia) Perugia 0-0 Latina Sedel na rezervni klopi.
Enej Jelenič (Livorno) Modena ?-? Livorno Ponedeljek ob 15:00 uri.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) Hapoel Raanana 1-1 Sakhnin ?
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Shimizu) Shimizu 0-0 Kofu Odigral celotno srečanje.
Zlatan Ljubijankić (Omiya) Omiya 2-0 C-Osaka Igral do 88. minute, podal za oba zadetka.
KAZAKHSTAN – PREMIER LIGA
Rok Roj (FK Taraz) *** Konec prvenstva.
Matic Maruško (Kaisar Kyzylorda) *** Konec prvenstva.
KITAJSKA – SUPER LEAGUE
Luka Žinko (Hangzhou) *** Konec prvenstva.
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) Valletta 4-1 Floriana FC Odigral celotno srečanje, v 77. minuti dosegel zadetek za 4:1.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Timotej Dodlek (Donaujvaros) Donaujvaros 1-4 Videoton Sedel na rezervni klopi.
Rene Mihelič (Debrecen) Debrecen 2-1 MTK Budimpešta Igral do 71. minute.
Dalibor Volaš (Debrecen) Debrecen 2-1 MTK Budimpešta Izven postave.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) R.JZ: Kaiserslautern 2-1 Freiburg ?
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) BvB 09 1-0 Hoffenheim Izven postave.
Tim Matavž (Augsburg) Koln 1-2 Augsburg Izven postave, poškodba.
Mišo Brečko (Köln) Koln 1-2 Augsburg Odigral celotno srečanje.
Dominic Maroh (Köln) Koln 1-2 Augsburg Sedel na rezervni klopi.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) Union Berlin 2-1 FSV Frankfurt Odigral celotno srečanje.
Goran Šukalo (G. Fürth) Darmstadt 0-0 G. Furth Odigral celotno srečanje.
ROMUNIJA – LIGA I
Nejc Mevlja (Pandurii) Pandurii 2-0 Rapid Bukarešta Izven postave.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanovič (T. Moskva) T. Moskva ?-? Ufa Ponedeljek ob 15:00 uri.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Lechia 3-1 Piast Gliwice Odigral celotno srečanje.
SLOVAŠKA – CORGON LIGA
Ajdin Redzić (MFK Košice) *** Zimski premor.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) OFK Beograd 1-1 Jagodina Sedel na rezervni klopi.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) FK Voždovac 2-1 Radnički Niš Odigral celotno srečanje.
David Poljanec (Radnički 1923) Radnički 1923 3-4 Vojvodina Izven postave.
Branko Ilič (Partizan) Partizan 5-1 Borac Izven postave, kaznovan.
Nejc Pečnik (Crvena zvezda) Mladost 1-1 Crvena zvezda Odigral celotno srečanje, v 14. minuti dosegel zadetek za 0:1.
ŠPANIJA – LA LIGA
Jan Oblak (Atletico Madrid) Elche 0-2 Atletico Madrid Sedel na rezervni klopi.
Denis Kramar (Getafe) Levante ?-? Getafe Ponedeljek ob 19:00 uri.
Bojan Jokić (Villarreal) Villarreal 4-0 Real Sociedad Izven postave, poškodba.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) St. Gallen 2-0 Sion Igral od 61. minute.
TURČIJA – SUPER LIG
Vid Belec (Torku Konyaspor) Torku Konyaspor 2-0 Mersin I.Y Odigral celotno srečanje.
Rajko Rotman (Istanbul BB) Eskisehirspor 0-1 Istanbul BB Odigral celotno srečanje.
UKRAJINA – PREMIER LIGA
Gregor Balažic (Karpaty Lviv) Čer. Odesa 0-0 Karpaty Lviv Izven postave, kaznovan.

Zadetek Nejca Pečnika

Podaji Zlatana Ljubijankića

Ažbe Jug v golu Bordeauxa

Naloži več novic od Janez B.

Zaradi škandala huda kazen za Ibričića, Rožman jo je odnesel precej bolje

Znan je epilog incidenta na povratni tekmi četrtfinala pokala BiH med Sarajevom in Borcem,…