Slovenski legionarji niso počivali niti v nedeljo, med strelce pa sta se vpisala dva Slovenca. Kevin Kampl je potrdil zmago proti dunajskemu Rapidu, Dalibor Volaš pa je zadel za remi proti Diosgyöriju, medtem ko je Agim Ibraimi prišel do prvenca v dresu Cagliarija.

Kevin Kampl je tokrat sicer ostal brez nove asistence, zato pa v 89. minuti z zadetkom za 5:3 potrdil zmago Salzburga, ki je sicer ob koncu s 6:3 premagal dunajski Rapid. Slovenski reprezentant je odigral celotno srečanje, “rdeči biki” pa so po porazu najbližjih zasledovalcev iz Grödiga, v dresu katerih je Tadej Trdina včeraj odigral celotno srečanje, prednost povečali že gromozanskih 22 točk. Zadetek 23-letnega vezista si lahko ogledate tukaj (od 5:12 naprej).

S spomladanskim delom sezone so po treh mesecih premora pričeli tudi na Madžarskem, Dalibor Volaš pa je nadaljevanje sezone pričel z zadetkom. Nekdanji član Kopra, Nafte in Maribora je, tako kot novi soigralec Rene Mihelič, srečanje z Diosgyörijem pričel v začetni enajsterici in v 15. minuti svoje moštvo popeljal v vodstvo, saj so domačini prednost prvouvrščenega moštva prvenstva izničili vsega dve minuti kasneje, ko je mrežo Debrecena načel Futacs. Mreži se do konca srečanja nista več zatresli, kljub temu pa moštvo slovenskih legionarjev ostaja na vrhu lestvice. Mihelič je na igrišču preživel celotno srečanje, Volaš pa je igrišče zapustil devet minut pred tem.

Italijanskega prvenca pa se je danes le veselil tudi Agim Ibraimi, ki na Sardiniji nastopa kot posojen nogometaš Maribora. 25-letni reprezentant Makedonije je v igro vstopil v 77. minuti, štiri minute kasneje je iz prostega strela natančno podal za drugi zadetek Cagliarija, pod katerega se je podpisal Vecino. Minuto pred koncem rednega dela igre pa je mrežo gostov iz Vidma zatresel še sam.