Z zadnjim majskim vikendom se je za večino legionarjev praktično že zaključila letošnja sezona. Za konec klubske sezone so nekateri slovenski legionarji prihranili odlične predstave. Piko na i je za konec sezone v prvi avstrijski ligi postavil Robert Berić, ki se je v dresu Rapida veselil “hat-tricka”. V Serie A je znova zadel Josip Iličić, dva zadetka je na Japonskem dodal Zlatan Ljubijankić. Po enega pa so prispevali še Elvis Bratanović, Javier Antonio Grbec, Rok Kronaveter, Rok Roj, Rok Elsner ter Denis Popović. Haris Vučkić pa je z Rangers ostal brez preboja v najmočnejšo škotsko ligo.

Vroča roba bo med poletnim prestopnim rokom zagotovo Robert Berić, saj je v zadnjem krogu avstrijske Bundeslige še enkrat več potrdil odlično sezono, saj je v zadnji tekmi sezone v mrežo WAC-a pospravil kar tri zadetke. 23-letni napadalec je v 63. minuti dosegel zadetek za 0:2, drugega ter tretjega pa v razliki treh minut od 83. in 86. minute za 0:3 ter 0:4. Berić, ki je odigral celotno srečanje, se je s soigralci veselil visoke zmage z 0:5. Krčan je v celotni sezoni v 33 tekmah za Rapid dosegel kar 27 zadetkov in na koncu zasedel drugo mesto na ligaški lestvici strelcev. Dunajčani so že pred časom potrdili drugo mesto in bodo poleti igrali kvalifikacije za ligo prvakov. V dresu domačih je zaigral tudi Tadej Trdina, ki je priložnost dobil v zadnje pol ure. Korošec je bil s sedmimi zadetki tudi najboljši strelec svojega kluba, z Wolfsbergerjem pa je po medlem pomladanskem delu osvojil peto mesto in ostal brez Evrope. Mladi Sandi Lovrič je v dresu Sturma igral do 86. minute, Štajerci pa so se z Riedom razšli brez zadetkov. Lovrič, sicer kapetan avstrijske kadetske reprezentance, je v letošnji sezoni nastopil na osmih ligaških tekmah Sturma, graški klub pa je na koncu osvojil četrto mesto, ki vodi v kvalifikacije za evropsko ligo.

Sezono so končali tudi italijanski prvoligaši, med strelce pa se je znova vpisal Josip Iličić. Vezist Fiorentine je v 12. minuti načel mrežo veronskega Chieva in se veselil osmega zadetka v sezoni, s čimer se je prebil tudi na vrh klubske lestvice strelcev. Jojo, ki je na zadnjih šestih ligaških tekmah dosegel sedem zadetkov, je na igrišču preživel dobrih 70 minut. Jasmina Kurtića ni bilo v kadru Fiorentine, saj je moral prisilno počivati zaradi kazni rdečega kartona. Pri Chievu je le Birsa, pa še on od 67. minute naprej, saj je zaradi prepovedi igranja počival tudi Cesar. Srečanje se na končalo z visoko zmago Fiorentine, bilo je 3:0. Fiorentina je sezona zaključila na četrtem mestu, ki vodi neposredno v evropsko ligo. Chievo Cesarja in Birse pa na 14. mestu, s katerim si je zagotovil vsaj še eno sezono med prvoligaši. Samir Handanović bo skušal s soigralci v milanskem Interju čimprej pozabiti sezono, saj so modro-črni kljub domači zmagi nad Empolijem s 4:3 so ostali brez Evrope, saj so sezono končali le na osmem mestu prvoligaške lestvice. Reprezentančni vratar je v letošnji sezoni na 37 tekmah skupno prejel 47 zadetkov ter na 11 tekmah zaklenil svoja vrata. Sassuolo Dejana Lazarevića je doma premagal že odpisano Parmo s 3:1, naš hitronogi vezist pa znova ni dobil priložnosti za igro. S Sassuolom je sezono končal na 12. mestu. Cesena Luke Krajnca je v gosteh pri Torinu doživela pravim polom, saj je izgubila z visokih 5:0. Mladi reprezentančni branilec je odigral celotno srečanje ter skupno v celotni sezoni odigral 22 tekem, vendar s soigralci kluba ni uspel ohraniti med prvoligaši. Palermo Siniše Anđelkovića je v gosteh z 1:2 premagal Romo, naš branilec si je srečanje ogledal s klopi za rezerve. Je pa v celotni sezoni odigral 31 tekem ter dodal podajo ter prejel rdeči karton, zadetka pa ni dosegel, je pa zato pred tedni zatresel lastno mrežo. Sicilijanci so sezono končali kot 11.

Sezono so končali tudi češki prvoligaši. Še na tretji tekmi zapored se je med strelce vpisal Elvis Bratanović, ki je v gosteh pri praški Sparti v 37. minuti dosegel uvodni zadetek za Bohemians 1905. Nekdanji napadalec velenjskega Rudarja je igral do 75. minute, le dve minuti kasneje so domači postavili tudi končni rezultat 1:1. Bratanovič je na 26 tekmah dosegel sedem zadetkov, pet na zadnjih treh tekmah sezone, s čimer je bil tudi najboljši strelec kluba. Praški Bohemians je sezono končal na osmem mestu, tik za Teplicami, ki si lasti Bratanovića. V drugi poljski ligi sezone še ni konec, zato pa odlične predstave kažeta Rok Elsner ter Denis Popović. Tokrat sta se med strelce vpisala kar oba. Popović je v 57. minuti dosegel zadetek za 0:1 ter se veselil sedmega zadetka v sezoni, prvi pa je v 88. minuti zadel za končnih 0:2. Popović je na gostovanju pri Arki odigral celotno srečanje, Elsner pa je v igro prišel v 76. minuti.

Med japonskimi prvoligaši so odigral 14. krog. Med junaki Urawe se je znova znašel Zlatan Ljubijankić, ki je na gostovanju pri Tosuju dosegel dva zadetka. Srečanje je sicer začel na klopi za rezerve, v igro pa vstopil za zadnjih 20 minut srečanja. Kot “joker” s klopi je v 77. ter 88. minuti dosegel zadetka za 1:4 ter končnih 1:6. 31-letni Ljubljančan je letos dosegel že pet zadetkov. Nagoya Milivoja Novakovića je pred domačimi navijači odigrala tekmo brez zadetkov. Reprezentančni napadalec je igral do 87. minute. V drugi japonski ligi je Nejc Pečnik z JEF Unitedom doživel poraz na gostovanju pri Kusatsu z 2:0. 29-letni Korošec je igral do 72. minute.

Argentinski Slovenec Javier Antonio Grbec je v gosteh pri argentinskemu prvoligašu Nuevi Chicagu v 74. minuti dosegel edini zadetek na srečanju. Napadalec Temperleyja, ki je odigral celotno srečanje, se je podpisal pod drugi zadetek v sezoni. V najmočnejši uzbekistanski ligi se je zadetka razveselil Rok Roj. V 79. minuti je dosegel tretji zadetek za Nasaf Qarshi, ki je na domačem igrišču s 3:1 premagal Sogdiyono.

Že v sredo je do zadetka prišel Rok Kronaveter, vezist romunskega Petrolula. Mariborčan je v gosteh pri Concordii v 52. minuti znižal na 1:2, vendar je na zmaga ostala doma, bilo je 3:2. 28-letni vezist je odigral celotno srečanje, v polsezoni je na 12 tekmah dosegel dva zadetka. Njegov soigralec Kristijan Ipša, ki je igral le v prvem polčasu, je na 21 tekmah dosegel en zadetek. Njun klub je sezono končal na šestem mestu ter ostal brez evropskih tekmovanj.

Sezono je zaključil tudi Haris Vučkić, ki je bil spomladi posojen v škotskega drugligaša Rangers. Njegov klub je včeraj odigral povratno finalno srečanje kvalifikacij za škotsko Premier ligo, vendar tudi v drugo izgubil z Motherwellom, bilo je 3:0. Vučkić je v celotnem srečanju prejel rumeni karton, saj v 38. minuti simuliral morebiten prekršek. Nekdanji član Domžal je na 12 ligaških tekmah dosegel kar osem zadetkov.

NOGOMETAŠ TEKMA OPOMBE
ANGLIJA – PREMIER LEAGUE
Gregor Zabret (Swansea City) *** Konec sezone.
ANGLIJA – CHAMPIONSHIP
Matija Boben (Bolton) *** Konec sezone.
Jure Travner (FC Reading) *** Konec sezone.
Žan Benedičič (Leeds United) *** Konec sezone.
Dejan Kelhar (Sheffield W.) *** Konec sezone.
ARGENTINA – PRIMERA DIVISION
Javier Antonio Grbec (Temperley) Nueva C. 0-2 Temperley Odigral celotno srečanje, v 74. minuti dosegel zadetek za 0:1.
AVSTRALIJA – A-LEAGUE
Denis Kramar (Perth Glory) *** Konec sezone.
Robert Koren (Melbourne City) *** Konec sezone.
AVSTRIJA – BUNDESLIGA
Tadej Trdina (WAC) WAC 0-5 Rapid Dunaj Igral od 60. minute.
Sandi Lovrič (Sturm Graz) Sturm Graz 0-0 Ried Igral do 86. minute.
Robert Berić (Rapid Dunaj) WAC 0-5 Rapid Dunaj Odigral celotno srečanje, v 63., 83 ter 86. minuti dosegel zadetke za 0:2, 0:3 in 0:4.
AVSTRIJA – ERSTE LIGA
David Poljanec (SV Kapfenberg) Kapfenberg 3-0 A. Lustenau Izven postave, poškodba.
BELGIJA – JUPILER PRO LEAGUE
Etien Velikonja (Lierse) *** Konec sezone.
Martin Milec (Standard Liege) *** Konec sezone.
BOLGARIJA – A GROUP
Roman Bezjak (Ludogorets) Ludogorets 1-1 Beroe Izven postave.
BIH – PREMIJER LIGA
Nejc Mevlja (FK Zrinjski Mostar) Široki Brijeg 1-1 Zrinjski M. Igral do 82. minute.
Taulant Kadrija (Radnik Bijeljina) O. Sarajevo 2-3 Radnik B. Izven postave.
CIPER – FIRST DIVISION
Andraž Kirm (AC Omonoia Nicosia) *** Konec sezone.
ČEŠKA – GAMBRINUS LIGA
Elvis Bratanović (Bohemians 1905) Sparta Praga 1-1 Bohemians 1905 Igral do 75. minute, v 37. minuti dosegel zadetek za 0:1.
FRANCIJA – LIGUE 1
Ažbe Jug (Bordeaux) *** Konec sezone.
GRČIJA – SUPERLEAGUE
Andraž Struna (PAS Giannina) *** Konec sezone.
HRVAŠKA – 1. HNL
Marko Ranilović (Hajduk) RNK Split 1-1 Hajduk Sedel na rezervni klopi.
Dejan Mezga (Hajduk) RNK Split 1-1 Hajduk Izven postave.
Goran Cvijanović (Rijeka) Dinamo Zagreb 4-0 Rijeka Sedel na rezervni klopi.
Miral Samadržić (Rijeka) Dinamo Zagreb 4-0 Rijeka Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE A
Samir Handanović (Inter) Inter 4-3 Empoli Odigral celotno srečanje.
Vid Belec (Inter) Inter 4-3 Empoli Izven postave.
Josip Iličić (Fiorentina) Fiorentina 3-0 Chievo Igral do 70. minute, v 12. minuti dosegel zadetek za 1:0.
Valter Birsa (Chievo) Fiorentina 3-0 Chievo Igral od 67. minute.
Boštjan Cesar (Chievo) Fiorentina 3-0 Chievo Izven postave, kaznovan zaradi kvote rumenih kartonov.
Dejan Lazarević (Sassuolo) Sassuolo 3-1 Parma Sedel na rezervni klopi.
Jasmin Kurtić (Fiorentina) Fiorentina 3-0 Chievo Izven postave, kaznovan zaradi rdečega kartona.
Siniša Anđelković (Palermo) AS Roma 1-2 Palermo Sedel na rezervni klopi.
Luka Krajnc (Cesena) Torino 5-0 Cesena Odigral celotno srečanje.
ITALIJA – SERIE B
Damir Bartulović (Vicenza) Pescara 1-0 Vicenza Sedel na rezervni klopi.
Aljaž Struna (Carpi) *** Konec sezone.
Armin Bačinović (V. Lanciano) *** Konec sezone.
Maks Barišić (Catania) *** Konec sezone.
Jan Koprivec (Perugia) *** Konec sezone.
Enej Jelenić (Livorno) *** Konec sezone.
IZRAEL – LIGA HA´AL
Miha Mevlja (Sakhnin) *** Konec sezone.
JAPONSKA – J. LEAGUE
Milivoje Novaković (Nagoya) Nagoya 0-0 M. Yamagata Igral do 87. minute.
Zlatan Ljubijankić (Urawa Reds) Tosu 1-6 Urawa Reds Igral od 69. minute, v  77. ter 88. minuti dosegel zadetka za 1:4 in 1:6.
JAPONSKA – J. LEAGUE DIVISION 2
Nejc Pečnik (JEF United) Kusatsu 2-0 JEF United Igral do 72. minute.
KAZAKHSTAN – FIRST DIVISION
Borut Semler (Spartak Semey) ? ?
Matic Maruško (Akzhayik Uralsk) ? ?
MALTA – PREMIER LEAGUE
Vito Plut (Floriana FC) *** Konec sezone.
MADŽARSKA – NEMZETI BAJNOKSAG
Safet Jahić (Donaujvaros) Paks 2-1 Donaujvaros Odigral celotno srečanje.
Rene Mihelič (Debrecen) Debrecen 5-0 Gyor Sedel na rezervni klopi.
NEMČIJA – 1. BUNDESLIGA
Denis Perger (SC Freiburg) *** Konec sezone.
Kevin Kampl (BvB 09) Pokal: BvB 09 1-3 Wolfsburg Izven postave, kaznovan zaradi rdečega kartona.
Jon Gorenc Stankovič (BvB 09) Pokal: BvB 09 1-3 Wolfsburg Izven postave.
Tim Matavž (Augsburg) *** Konec sezone.
Mišo Brečko (Köln) *** Konec sezone.
Dominic Maroh (Köln) *** Konec sezone.
NEMČIJA – 2. BUNDESLIGA
Nik Omladič (Eintracht B.) *** Konec sezone.
Zlatko Dedič (FSV Frankfurt) *** Konec sezone.
Goran Šukalo (G. Fürth) *** Konec sezone.
ROMUNIJA – LIGA I
Rok Kronaveter (Petrolul Ploiesti) Concordia 3-2 Petrolul P. Odigral celotno srečanje, v 52. minuti dosegel zadetek za 1:2.
Kristan Ipša (Petrolul Ploiesti) Concordia 3-2 Petrolul P. Igral prvi polčas.
RUSIJA – PREMIER LEAGUE
Dalibor Stevanović (T. Moskva) T. Moskva 2-0 Mordovia S. Odigral celotno srečanje.
POLJSKA – EKSTRAKLASA
Boban Jovič (Wisla) Legia 1-0 Wisla Igral do 84. minute, v 53. minuti prejel rumeni karton.
Saša Aleksander Živec (Piast G.) Korona 2-1 Piast G. Igral do 62. minute.
POLJSKA – 1. LIGA
Rok Elsner (Ol. Grudziadz) Arka 0-2 Ol. Grudziadz Igral od 76. minute, v 88. minuti dosegel zadetek za 0:2.
Denis Popović (Ol. Grudziadz) Arka 0-2 Ol. Grudziadz Odigral celotno srečanje, v 57. minuti dosegel zadetek za 0:1.
Liridon Osmanaj (Widzew Lodz) Widzew Lodz 1-1 Chrobry Glogow Izven postave.
Rok Štraus (Widzew Lodz) Widzew Lodz 1-1 Chrobry Glogow Izven postave.
SLOVAŠKA – CORON LIGA
Ajdin Redzić (Košice) Myjava 1-1 Košice Izven postave, poškodba.
SRBIJA – SUPERLIGA
Emir Dautović (OFK Beograd) *** Konec sezone.
Dejan Djermanović (FK Voždovac) *** Konec sezone.
Anej Lovrečič (FK Voždovac) *** Konec sezone.
Davor Škerjanc (FK Voždovac) *** Konec sezone.
Gregor Balažic (Partizan) *** Konec sezone.
Branko Ilić (Partizan) *** Konec sezone.
ŠKOTSKA – CHAMPIONSHIP
Nejc Praprotnik (Livingston) *** Konec sezone.
Haris Vučkić (Rangers) Motherwell 3-0 Rangers Odigral celotno srečanje, v 38. minuti prejel rumeni karton.
ŠPANIJA – LA LIGA
Rene Krhin (Cordoba) *** Konec sezone.
Jan Oblak (Atletico Madrid) *** Konec sezone.
Bojan Jokić (Villarreal) *** Konec sezone.
ŠVICA – SUPER LEAGUE
Džengis Čavušević (St. Gallen) Basel 4-3 St. Gallen Igral od 37. minute.
TURČIJA – SUPER LIG
Rajko Rotman (Istanbul BB) Mersin I.Y. 2-2 Istanbul BB Izven postave.
TURČIJA – 1.LIG
Sašo Fornezzi (Antalyaspor) Adana Demirspor ?-? Antalyaspor Ponedeljek ob 20:00 uri.
UZBEKISTAN – PROFESSIONAL FOOTBALL LEAGUE
Rok Roj (Nasaf Qarshi) Nasaf Qarshi 3-1 Sogdiyona J. V 79. minuti dosegel zadetek za 3:0.