Kot smo že poročali, se je od slovenskih igralcev, ki igrajo v tujini, najbolje izkazal Josip Iličić, ki je blestel na včerajšnji tekmi med Atalanto in Chievom. K zmagi Atalante z visokih 5:1 je prispeval kar tri zadetke in bil ključni igralec svojega moštva. A ni bil edini Slovenec, ki je zadel na omenjenem srečanju. Pod edini zadetek Chieva, se je namreč vpisal Valter Birsa, potem, ko je ob zaostanku s 5:0 v 84. minuti izkoristil najstrožjo kazen.

V italijanski Serie A smo ta krog Slovenci imeli še enega predstavnika med strelci. Na tekmi med Frosinonejem in Empolijem, je po zaostanku z 1:0 zadetek za poravnavo dosegel Miha Zajc, potem ko je z bližine uspešno zaključil podajo in prodor soigralca Antonellija. To je bil njegov prvi zadetek v tej sezoni, s čimer je le še potrdil dobro formo, ki jo kaže na igrišču. Tekma med Frosinonejem in Empolijem se je na koncu končala s 3:3, Zajc pa je srečanje zapustil v 66. minuti.

Dobro strelsko formo še naprej potrjuje Andraž Šporar, ki je zopet bil odločilni mož srečanja. Za zmago Slovana iz Bratislave nad Zlate Moravce, je ob končnem izidu 3:1 prispeval dva zadetka, s čimer je svojo bero golov v tej sezoni povišal že na enajst zadetkov, kar ga uvršča v sam vrh lestvice strelcev. V sobotni tekmi je najprej v 29. minuti izničil zaostanek svojega moštva, v drugem polčasu pa je v 71. minuti z izkoroščeno enajstmetrovko postavil končni rezultat srečanja.

Vedno več minut v poljski Ekstraklasi dobiva Damjan Bohar, Prekmurec v dresu Zaglebie-ja. Nekdanji član vijoličastih, je včeraj dosegel svoj drugi zadetek v poljskem prvenstvu, njegovo moštvo pa je doma s 3:3 remiziralo z Wislo iz Plocka. Bohar je gol dosegel pri rezultatu 0:1 za goste, potem ko je iz bližine uspešno zaključil hiter protinapad svoje ekipe.

Naloži več novic od Erik Gruškovnjak

Atletico nemočen proti Barceloni

Atletico je v 29. krogu španske La Lige gostil Barcelono. Katalonci so na gostovanju v Mad…