Minuli vikend se je nekaj slovenskih nogometašev, ki si kruh služijo v tujini izkazalo z zadetki, ter tako pomagalo svojim moštvom do novih točk.

Zlatko Dedić je svoj tretji zadetek v letošnji sezoni dosegel na gostovanju svojega Wackerja pri Sturmu iz Gradca. Po zaostanku z 0:1 je Primorec v 72. minuti stopil na sceno in s svojim zadetkom zagotovil dvanajsto točko svojemu moštvu, kar jih trenutno uvršča na deseto prvenstveno mesto.

Pod nov zadetek se je že v soboto popisal tudi Andraž Šporar, potem ko je Slovan Bratislava z visokih 6:0 doma premagala Michalovce. Ljubljančan je svoje že dvanajsti ligaški zadetek dosegel v prvem polčasu, potem ko je v 26. minuti povišal prednost svojega moštva na 3:0.

Tudi v poljskem prvenstvu smo Slovenci imeli svojega predstavnika med strelci. Gol na tekmi Zaglebie : Korona Kielce je dosegel Matej Pučko, ter z edinim zadetkom na srečanju zagotovil da so vse tri točke pripadle gostom. Svoj, že četrti prvoligaški zadetek, je dosegel v 74. minuti, po tem ko se je po prostem strelu znašel na pravem mestu, ter odbitek pospravil v domačo mrežo.

Naloži več novic od Erik Gruškovnjak

Atletico nemočen proti Barceloni

Atletico je v 29. krogu španske La Lige gostil Barcelono. Katalonci so na gostovanju v Mad…