Na severu Evrope, na Finskem se prvenstvu bliža koncu, tokrat je bil na sporedu 32.krog elitne lige. Že precej časa je znan prvak, osvojil ga bo HJK iz Helsinkov, čigar član je tudi Filip Valenčič. 25 – letni Ljubljančan se je dobro znašel v Skandinaviji, potem ko se po odhodu iz Olimpije leta 2015 v Monzi in Notts Countyju ni naigral. Potem ko je na začetku letošnje sezone zablestel v ekipi PS Kemi je nato sredi sezone okrepil najslavnejši finski klub, v dosedanjem poteku prvenstva pa je v polno meril štirinajstkrat.

Še en gol je dodal na tokratnem obračunu proti Interju iz Turkuja, ki ga je moštvo nekdanjega reprezentanta mlajših selekcij dobilo z 1:3, Valenčič pa je zadel minuto pred koncem polčasa in svoji ekipi priigral visoko vodstvo z 0:3.

Ljubljančan je krog pred koncem prvenstva še vedno tudi v igri za naslov najboljšega strelca, za vodilnim Kangaskolkko skupaj s Kameruncem Nguekamom zaostaja le za zadetek. V zadnjem krogu Veikkausliige bodo nogometaši HJK-ja gostili sedmouvrščeni Rovaniemi.