Selekcija SPINS je v avstrijskem Beljaku odigrala pripravljalno tekmo z azerbajdžanskim Bakujem. Azerbajdžanci, ki jih je v lanskem poletju iz kvalifikacij za Ligo Europa izločila Mura, so slavili z izidom 2:1.

Spinsovci so povedli z zadetkom Anđelkovića, ki je po kotu zadel z glavo. Azerbajdžanci so do izenačenja prišli v prvem polčasu, ko je zadel Kalonas, pred menjavo strani pa bi lahko tudi povedli, a je strel enega od nogometašev zaustavil okvir vrat. Tudi nogometaši SPINS-a so imeli v prvem polčasu še nekaj priložnosti, a jih niso uspeli izkoristiti. Baku je v drugem polčasu zadel še drugič, med strelce se je vpisal Aliev, ki se je znašel sam pred vratarjem Brljakom. Spinsovci, ki so dvakrat zadeli tudi vratnico, bi lahko v nadaljevanju tekme izenačili, a je Zeljković iz enajstmetrovke streljal povsem po sredini, vratar Bakuja Nuredinoski pa je namero prebral in žogo brez težav ujel.

Za Baku je tokrat zaigral tudi nekdanji branilec Mure Travner, stara znanca slovenskih igrišč Juninho in Horvat pa sta tekmo izpustila. Med drugim pa so predstavniki kluba po tekmi na preizkušnjo povabili tri nogometaše, ki vadijo pod vodstvom Rakovića. Korun, Panikvar in Janežič se bodo skušali v prihodnjih dneh dokazati trenerju Pantiću, ki je v igralski karieri igral tudi v dresu ljubljanske Olimpije.

FC BAKU 2:1 SPINS
Strelci: Kalonas, Aliev; Anđelković
SPINS: Andrić, Anđelković, Lazić, Panikvar, Smiljanić, Korun, Janežič, Zeljković, Vrhunc, Bordon, Osmanaj. Igrali so še: Brljak, Selimović, Poplatnik M., Poplatnik A., Gregorič, Romih, Škerjanc, Stojnić. Trener: Ermin Raković.