Včeraj in danes so bile odigrane tekme šestega kroga 3. SNL – center. Presenečenj ni bilo, Zarica je ugnala tudi Kolpo, Zagorje in Ivančna Gorica pa se nikakor ne želita odlepiti od Kranjčanov. Zasavci so tokrat Komendi zabili kar šest golov in imajo daleč najboljši napad v ligi, Ivančna Gorica pa je prav tako visoko ugnala Bled. Kočevje in Rudar Trbovlje sta doma slavila minimalni zmagi, Jezero Medvode pa je v gosteh s 3-1 premagalo Britof.

Zarica ne popušča. Kranjski nogometaši, ki so prvi favoriti za končno uvrstitev v 2. SNL, so se tokrat pomerili s podzemeljsko Kolpo in vnovič slavili rutinsko zmago. Oba zadetka za Zarico je dosegel nezaustavljivi Blaž Šujica, ki je gostujočega vratarja premagal na sredini prvega in drugega polčasa. Belokranjci so se sicer pogumno zoperstavili favoriziranim Kranjčanom, si na začetku tekme prek Saška priigrali tudi zelo lepo priložnost, a sta jih obakrat presegala zadetka Šujice. Po vodilnem zadetku je bila na igrišču do konca prvega polčasa zgolj ena ekipa in tako je bilo tudi v zadnji tretjini tekme, ko je bilo že jasno, da bodo tri točke ostale doma in, da bodo morali Belokranjci točke iskati drugje. Zarica ima tako še vedno edina stoodstotni izkupiček, za povrh pa so na šestih tekmah prejeli zgolj en zadetek. Težja naloga jih čaka prihodnji konec tedna, ko odhajajo v goste k Ivančni Gorici.

Prav Ivančna Gorica pa nadaljuje dobro formo v začetku prvenstva. Varovanci Safeta Hadžića zgolj enkrat niso zmagali in imajo tekmo manj v primerjavi z Zarico tako, da so praktično najbližji zasledovalec vodilne ekipe. Tokrat so se odpravili na Bled, kjer pa s tamkajšnjim domačinom niso imeli pravega dela in ga premagali z 3:0. Levji delež so opravili že v prvem polčasu, ko sta zadela Koren in Kongnyuy, prav Kamerunski napadalec pa se je v drugem polčasu še enkrat vpisal med strelce in dokončno odločil tekmo. Ne popušča pa niti Zagorje. Še več, rdeči stopnjujejo svojo formo, na zadnjih treh tekmah so namreč dosegli kar 17 zadetkov! Najprej so jih sedem zabili Savi, potem štiri Jezeru Medvode, zdaj pa so s šestimi goli potolkli še Komendo. Spet je blestela trojka Karamarković – Kranjc – Perić, ki je dosegla vseh šest golov. Najuspešnejši je bil Kranjc, ki je že drugič letos zabil hat-trick. Tudi Komenda je prišla do enega zadetka, in sicer 43. minuti na 1:3 iz enajstmetrovke znižal še en Kamerunec v 3. SNL – center Djeikui Ngaham Valentine.

Nogometaši Kočevja igrajo predvsem zelo dobro pred svojimi gledalci, kjer so proti Lescam zabeležili še tretjo zmago na prav toliko tekmah. Gostje so si prvi zadetek zabili kar sami, v 21. minuti je bil nespreten Jure Dolar, a so se hitro pobrali in pet minut kasneje prek Zajška izenačili. To je bil tudi rezultat prvega polčasa, ki pa se je v nadaljevanju hitro spremenil. Drugi zadetek za Kočevje je samo dobri dve minuti po začetku drugega dela dosegel Anel Hodžić in svoji ekipi prinesel vodstvo in, kot se je kasneje izkazalo, tudi zmago. Zanimivo in izenačeno je bilo tudi v Trbovljah, kjer so gostovale Radomlje. Gostje so, kot smo tega že vajeni, v igro zopet poslali izjemno mlado zasedbo, v kateri nobeden izmed nogometašev ni starejši od 21 let. Toda te mladi nogometaši so se dobro upirali Rudarju, ki je sicer povedel že v sedmi minuti preko Drnovška in kazalo je, da bodo imeli lahko delo do konca tekme. Rezultat se do konca več ni spremenil, Rudarji so do konca trepetali za tri točke, a jih naposled vendarle vpisali. Vpisali pa so jih tudi nogometaši Jezera Medvode, ki so se mudili na gostovanju pri Britofu. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, nato pa so domači hitro povedli, ko je bil uspešen Deljanin. A vodstvo Britofa ni trajalo dolgo, že tri minute kasneje je izenačil Smajić, dobrih deset minut po tem pa je za popoln preobrat poskrbel Grmek. Medvode so zmago potrdile v 89. minuti, ko je v času popone ofenzive domače ekipe svoj drugi zadetek na tekmi dosegel Ervin Smajić.

Danes je bila odigrana še zadnja tekma tega šestega kroga. Na Iliriji so Ljubljančani gostili zadnjeuvrščeno Savo Kranj, ki pa tudi v šestem poizkusu ni prišla do prvih točk letošnje sezone. Ilirijani so namreč slavili z 2:0, a do zmage prišli na malce težji način, kot so morda pričakovali, saj sta oba zadetka padla šele v zaključku srečanja. V 72. minuti je najprej zadel Dejan Trifković, zmago pa je v predzadnji minuti rednega dela tekme potrdil Marko Đoković. Ilirija na četrtem mestu razpredelnice ostaja v vlogi prvih zasledovalcev vodilne trojke, ki jo sestavljajo kranjska Zarica, Zagorje in Ivančna Gorica.