V tretjem krogu 3. SNL sever je bil najzanimivejši sobotni obračun odigran v Celju, kjer sta se pomerila Šampion in Šmarje pri Jelšah. Dvoboj moštev, ki sta zelo dobro začeli prvenstvo, se je razpletel v nasprotju s pričakovanji, saj so se visoke zmage veselili domačini, ki so gostom odčitali pravo lekcijo in z visoko zmago zavzeli mesto na vrhu prvenstvene razpredelnice. Po dokaj enakovrednem začetku, so domačini v 19. minuti z zadetkom Nejca Gabrška povedli. Zaostanek gostov se je povečal vsega štiri kasneje, ko je zadel še izkušeni Miha Korošec. Do konca prvega polčasa se rezultat ni več spremenil, Celjani pa so na odmor odšli z lepo prednostjo. Uvod v drugi polčas je bil za Šampion naravnost fantastičen, saj so Celjani že v tretji minuti nadaljevanja dosegli tretji zadetek, zadel je Blaž Kramer, kar je več ali manj že pomenilo, da bodo točke ostale doma. Gostje so sicer poskušali in v 76. minuti preko rezervista Maka Karabegovića znižali zaostanek, vendar so domači odlično odreagirali in tri minute kasneje so se Celjani veselili že četrtega zadetka v mreži Filipa Lojena, zadel je rezervist Đan Doan Ibraimov. Končni rezultat je v 81. minuti z drugim zadetkom na srečanju postavil Blaž Kramer, ki se je poleti dokazoval na preizkušnji v B ekipi praške Sparte.

V Rogatcu je domače moštvo Mons Claudusa gostilo novince iz Dobrovc. Gostje so v Rogatec pripotovali tudi z zadnjo okrepitvijo, Dobrovčane je okrepil Japonec Tsunehito Kita, ki je priložnost za igro dobil že od prve minute. Rogatčani, ki na svoje igrišču neradi izgubljajo točke, so tudi tokrat začeli odločno, a so se gostje dobro upirali. Dobrih sto gledalcev je edini zadetek na srečanju videlo v 39. minuti, ko je gostujočega vratarja Sama Sagadina ugnal Tomaž Mikolič. Drugi polčas ni ponudil zadetkov, tako da je ostalo pri minimalni zmagi domačinov, ki so po uvodnem porazu v Mariboru slavili še drugič zapored. V Slovenskih Konjicah sta se pomirili domača Dravinja in gostje iz Radelj ob Dravi. Po enakovrednem dvoboju je gostom v 31. minuti uspelo povesti, za uvodni zadetek je poskrbel novinec v dresu Radelj, Japonec Hayato Kame. Do konca prvega polčasa gledalci niso videli zadetkov. Tudi začetek drugi polčasa je minil v dokaj enakovrednem boju, a je slabih dvajset minut pred koncem za izenačenje poskrbel rezervist Žan Marinšek. Ko so se v obeh taborih že sprijaznili z delitvijo točk, je v četrti minuti sodniškega dodatka Roman Glažar pokazal na belo točko za domačine. K žogi je pristopil Tilen Aleksandrov, ki je ponujeno priložnost izkoristil ter poskrbel za prve tri točke Dravinje v letošnjem prvenstvu. Lenartčani so na domačem igrišču lovili prve točke sezone proti novincem iz Brežic, a tudi tretji krog domačemu taboru ni ponudil razlogov za veselje. Srečanje je bilo odločeno v 30. minuti, ko je edini zadetek dosegel gostujoči vezist Tomaž Kožar. Lenart z že tretjim porazom ostaja prikovan na predzadnjem mestu ligaške razpredelnice, skrbi predvsem forma napadalcev, ki v letošnjem prvenstvu še niso uspeli zadeti. Medtem pa so v gostujočem taboru z začetkom sezone več kot zadovoljni, še vedno so brez poraza, moštvo trenerja Brdika pa v treh krogih ni prejelo niti enega zadetka, kar trenutno zadostuje za drugo mesto.

V nedeljskih obračunih so Podvinci gostili Fužinar. V domačem taboru so si želeli prvih točk, ampak namesto teh le še dodatno poglobili krizo začetka sezone. Mreži sta v prvem polčasu mirovali, v nadaljevanje pa so bolje krenili Ravenčani, ki so povedli v peti minuti nadaljevanja, mrežo domačega vratarja Marka Klasinca je zatresel Andrej Čapelnik. Obračun je bil praktično odločen v 60. minuti, ko so Korošci še drugič zatresli domačo mrežo, natančen je bil Kristijan Celner. Do konca srečanja kljub naporom Podvinčanom zaostanka ni uspelo znižati, tako da je ostalo pri zanesljivi zmagi gostov. Fužinar se je z novimi tremi točkami priključil krogu treh ekip s sedmimi točkami in trenutno zaseda tretje mesto, medtem ko so Podvinčani še brez točk.

Zadnje srečanje kroga je bilo odigrano v Šmartnem ob Paki, kjer je domače Šmartno 1928 gostilo Dravograd. Srečanje, ki je na tribune privabilo dobrih dvesto gledalcev, je ponudilo zanimivo nogometno predstavo obeh ekip. Prvi polčas je pripadel domačinim, ki so v 27. minuti povedli z zadetkom Staša Mazeta. Šmartčani so na drugi zadetek čakali vse do izteka prvega polčasa, ko je tik pred koncem gostujočega vratarja Aljaža Vidovška premagal Aleksander Mocić. Lepa prednost za domačine pa pred nadaljevanjem ni uspavala gostov, ki so drugi polčas začeli boljše in po petnajstih minutah znižali vodstvo domačih, zadel je Peter Kogelnik. V 80. minuti so gostje ostali brez kapetana Žige Kljajića, ki je prejel drugi rumeni karton, in v taboru Šmartna so po tihem že vpisali tri točke, a je štiri minute pred koncem srečanja sodnik David Šmajc pokazal na domačo belo točko. Najstrožjo kazen je uspešno realiziral Žiga Rožej in tako Dravograjčanom priigral prve točke v novi sezoni.

Pari tretjega kroga 3. SNL sever:
DRAVINJA 2:1 RADLJE
70; Marinšek (71′), Aleksandrov (94′ pen); Kame (31′)
AjDAS LENART 0:1 BREŽICE 1919
60; Kožar (30′)
ŠAMPION 5:1 ŠMARJE PRI JELŠAH
70; Gabršek (19′), Korošec (23′), Kramer (48′, 81′), Ibraimov (79′); Karabegović (76′)
MONS CLAUDIUS 1:0 S. ROJKO DOBROVCE
100; Mikolič (39′)
PODVINCI BETONARNA KUHAR 0:2 FUŽINAR NOŽI RAVNE
300; Čapelnik (50′), Celner (60′)
ŠMARTNO 1928 2:2 KOROŠKA DRAVOGRAD
200; Maze (27′), Močić (45′); Kogelnik (60′), Rožej (86′ pen)
RK: Kljajić (80′ – Dravograd)

MARIBOR B – VIDEM (prestavljeno na kasnejši termin)

Naloži več novic od Andrej Lončarič

En komentar

1. MONS CLAUDIUS

6. 9. 2015 na 21:53

In kje je Mons Claudius uvodno srečanje v Mariboru visoko izgubil? Sicer smo izgubili, ampak 4:3 res ni tako visok poraz????