Včeraj je bilo na zelenicah 3. SNL – center odigranih šest tekem, danes pa je bil na sporedu še derbi kroga med Zagorjem in Ivančno Gorico. Uspešnejši so bili gostje, ki so po zaostanku spet prišli do preobrata in do velikih treh točk. Včeraj smo na šestih tekmah videli samo eno domačo in štiri gostujoče zmage. Doma je slavila samo ekipa Kočevja, ki je premagala Rudar iz Trbovelj, ki je na ta način edina ekipa poleg Save, ki doslej še ni zbrala točke. Sava Kranj je doma klonila proti ekipi Šobec Lesce, zmage so se veselili še nogometaši Jezera Medvode, Kalcer Radomlje B in Zarice iz Kranja. Prvo točko je po visokem porazu v prvem krogu osvojila Kolpa, ki je v gosteh remizirala z Ilirijo.

Ilirija in Kolpa sta stara znanca, saj sta že v lanski sezoni bila boj za uvrstitev 3. SNL. Na koncu sta se zaradi širjenja tretje lige uvrstili obe ekipi, čeprav je bila Ilirija na koncu na lestvici pred Kolpo. Gostje iz Podzemlja so v prvem krogu doma doživeli pravo malo blamažo, Zagorje jim je zabilo kar pet golov, tokrat pa so se predstavili v precej boljši luči. Uvodoma so si priigrali dve lepi priložnosti, ki ju je zapravil Kočevar, nato pa v 13. minuti vendarle povedli, ko je štart vratarja Kralja nad Jernejem Štukljem sodnik Žnidaršič ocenil kot prekršek za enajstmetrovko, katere uspešen izvajalec je bil izkušeni Marko Žagar. Ilirija je izenačila v drugem polčasu, prav tako iz enajstmetrovke. Po prodoru Trifkovića je žoga v roko zadela prav Žagarja in sodnik je še enkrat upravičeno pokazal na najstrožjo kazen. Uspešen izvajalec je bil Kmetič, ki je tako v 58. minuti postavil končni rezultat srečanja, pravičnih 1-1.

V soboto so edino domačo zmago slavili nogometaši Kočevja, ki so prav tako kot Kolpa v prvem krogu visoko izgubili. Toda tudi varovanci Saše Farteka so se pobrali in na domačem igrišču po težkem boju premagali Rudar iz Trbovlja. Rudarji so pred sezono veljali za enega izmed favoritov, zdaj pa jih po dveh porazih na prvih dveh tekmah čaka izjemno težak boj za najvišja mesta. Prvi polčas se je končal brez zadetkov, nato pa so domači na krilih navijačev dosegli dva zadetka, strelca sta bila Grošić in Vrbetič.

Poleg remija Ilirije in Kolpe ter domače zmaga Kočevja, smo v soboto videli štiri gostujoče zmage in na vseh štirih domače ekipe niso dosegle niti enega zadetka. Minimalno zmago z 1-0 so v Britofu dosegli nogometaši rezervne ekipe Kalcerja iz Radomelj, za katere je edini zadetek na tekmi dosegel Lirim Salihi, nekdanji nogometaš Domžal. Tekma je bila nekoliko napeta, saj je glavni sodnik Kovačič pokazal kar osem rumenih kartonov, štiri na vsaki strani. V Komendi sta se pomerili ekipi, ki sta vrsto let skupaj igrali v regionalni ljubljanski ligi. Komenda se je v 3. SNL – center uvrstila letos, Jezero Medvode pa so že lani nastopale v 3. SNL – zahod. Zmage z 2-0 so se veselili gostje iz Medvod, ki so povedli v 14. minuti prek Jake Krajca, končni rezultat pa je 51. minuti iz najstrožje kazni postavil Đorđe Kalabić.

Sava Kranj je po uvodnem porazu v Ivančni Gorici včeraj prvič igrala pred domačimi gledalci, toda tudi tokrat izgubila. Nasproti jim je stala ekipa Šobec iz Lesc, ki je prek Goriška povedla že v četrti minuti, končnih 2-0 pa je v 67. minuti iz enajstmetrovke postavil izkušeni Jožef. Za razliko od Save, so na začetku prvenstva veliko uspešnejši njihovi sosedi iz Kranja, ekipa Zarice. Moštvo Zarice velja za največjega favorita za uvrstitev v drugo ligo in ima po dveh tekmah šest točk in doslej še ni prejela zadetka. Tokrat so gostovali na Bledu in tamkajšnjega domačina z zadetki Šujice in Stanka v prvem polčasu ugnali z 2-0. Danes je bila odigrana še zadnja tekma drugega kroga. V derbiju vikenda sta se pomerila Zagorje in Ivančna Gorica, zmage pa so se po preobratu veselili slednji. Zagorjane je po strelu z bele točke v vodstvo povedel Karamarković, a so gostje v drugem polčasu izid poravnali, ravno tako po strelu z enajstih metrov, v zaključku srečanja pa izkoristili zmedo pred domačim golom in zadeli po podaji iz kota.