Šesti prvenstveni krog 3. SNL sever je ponudil kar nekaj zanimivh dvobojev, predvsem pa učinkovitost napadalcev, ki so skupaj dosegli kar 38 zadetkov oziroma kar 5,4 zadetka na tekmo, največkrat, devetkrat, sta se mreži zatresli v Šmarju pri jelšah, nič manj pa niso bili razpoloženi niti tresli v Ravnah na Koroškem, Brežicah, Podvincih, Slovenskih Konjicah in Vidmu pri Ptuju.Izstopala je zgolj tekma v Radljah ob Dravi, saj je koroški derbi z Dravogradom ponudil zgolj en zadetek. V izenačenem prvem polčasu je obema vratarjema uspelo ohraniti mreži nedotaknjeni. Približno dvesto gledalcev je edini zadetek videlo v 76. minuti, ko je na veselje domačih gledalcev zadel Renato Ternik. Do konca srečanja je domačim uspelo ohraniti minimalno vodstvo ter vpisati drugo zmago v letošnji sezoni.

Za razliko od srečanja v Radljah, so gledalci v Šmarju pri Jelšah videli kar devet zadetkov, kljub temu pa se je domače Šmarje, ki je gostilo Dobrovce, veselilo zmage z golom razlike. Srečanje so boljše odprli gostje, že v sedmi minuti je zadel Tsunehito Kita. Po prekršku Gorazda Krenkerja v 20. minuti srečanja je glavni sodnik srečanja Miran Bukovec pokazal na najstrožjo kazen za domačine, ki jo je uspešno realiziral Tihomir Šoštarić. Že  enajst minut kasneje je domačinom uspelo popolnoma preobrnit rezultat, za vodstvo domačinov je zadel Jure Drofenik. Le tri minute zatem, je Tsunehito Kita zadel še drugič in poravnal rezultat. Odlično predstavo je Japonec kronal v 41. minuti, ko je zadel še tretjič in goste po novem preobratu ponovno popeljal v vodstvo, a domači izenačili že minuto kasneje, drugi zadetek na srečanju je dosegel Tihomir Šoštarić. V 63. minuti je Šmarje povedlo, zadel je Urban Jančič, a se gostje niso predali in so trinajst minut pred koncem srečanja poravnali rezultat, za izenačenje na 4:4 je poskrbel Timotej Polanec in ko je že vse kazalo na delitev točk, so domači, natančneje Šoštarić udarili še petič. Štiri minute pred koncem je Šoštarić zadel še tretjič in tako posrkbel za tretjo zmago v letošnjem prvenstvu, medtem ko so Dobrovčani že petič letos igrišče zapustili sklonjenih glav.

V Ravnah na Koroškem je domači Fužinar gostil Maribor B in pred približno dvesto petdeset gledalci doživel šok že v drugi minuti, ko je Mariborčane v goste povedel Sven Dodlek. A so domačini, le po treh minutah rezultat uspeli izenačiti, za veselje na tribunah je posrkbel Mitja Petrej. Že v 19. minuti je Marko Janković goste povedel v ponovno vodstvo. Boljšo igro so Mariborčani v prvem polčasu kronali še v 33. minuti, ko je zadel Rok Sirk in s tem postavil tudi rezultat polčasa. Pred začetkom drugega polčasa so gledalci najprej videli menjavo v domačih vratih, nato pa še rdeči karton, v domačem taboru je bil izključen Igor Plišić, s tem pa so gostje imeli še lažjo nalogo pri ponovni osvojitvi treh točk, v 64. minuti je namreč Rok Sirk zadel še drugič in s tem že odločil vprašanje zmagovalca. Do konca srečanja so gostje zadeli še enkrat, v polno je meril rezervist Anel Hajrić, domačinom pa je devet minut pred koncem uspelo visok poraz le še ublažiti, končni izid je postavil Mirko Juraja. V Slovenskih Konjicah je domača Dravinja gostila celjski Šampion in doživela še tretji poraz v letošnji sezoni. Čeprav je začetek srečanja pripadel domačinom, ki so v 17. minuti povedli z zadetkom Blaža Brgleza, so po prejetem zadetku v svoji mreži na sceno stopili gostje, ki so potrebovali zgolj deset minut, da so rezultat poravnali, za izenačenje je zadel Miha Korošec. V izdihljajih prvega polčasa je za vodstvo gostov prvič na tekmi zadel Blaž Kramer. Tudi drugi polčas so gostje začeli odlično, že v tretji minuti nadaljevanja je Blaž Kramar zadel še drugič in povišal vodstvo Celjanov, nato pa vajo ponovil še v 55. minuti, ko je s tretjim zadetkom v tekmi postavil tudi končni rezultat. Celjani so s četrto zmago v sezoni trenutno na odličnem tretjem mestu prvenstvene razpredelnice.

Videm je danes dopoldne gostil moštvo Mons Claudiusa in kar nekoliko presenetljivo zanesljivo in visoko odpravil goste iz Rogatca, ki so v srečanje krenili več kot odlično, saj je že v tretji minuti približno sto petdeset gledalcev šokiral Davor Presečki. Domačinom je uspelo vzpostaviti ravnotežje in v nadaljevanju srečanja, natančneje v 34. minuti je za izenačenje poskrbel Karlo Murić. Domači so po izenačenju dobili krila in le minuto zatem uspeli rezultat popolnoma preobrniti, za vodstvo domačinov je zadel Dominik Božak. V drugem polčasu je domačinom uspelo zadrževati vse poskuse gostov, v 67. minuti pa so Videmčani svoje vodstvo še povišali, še drugič je bil uspešen Dominik Božak, ki je z osmimi zadetki daleč najboljši strelec lige. Tretjo zmago v letošnjem prvenstvu je potrdil Sebastjan Krajnc v 83. minuti. Videmčani se s tekmo manj držijo visokega četrtega mesta.

Vodilni Brežičani, ki so v minulem krogu remizirali z Mariborčani, so na svojem igrišču napolnili mrežo Šmartnega, ki se je domov vrnili s pol ducata zadetkov. Gostujoča mreža se je prvič zatresla v 10. minuti, Tadeja Pusovnika je matiral Antonio Azinović. Do konca prvega polčasa se rezultat ni več spremenil, zato pa je bilo bistveno bolj zanimivo nadaljevanje, ki pa je povsem pripadlo Brežičanom, ki so že v peti minuti nadaljevanja povišali vodstvo, v polno je meril Robert Drugovič. Šest minut kasneje so gledalci videli tretji zadetek v mreži gostov, pod zadetek se je podpisal Marko Kuntarić. V 64. minuti je glavni sodnik Borut Janžekovič pokazal na belo točko, ki jo je uspešno realiziral Robert Drugovič, ki je v 77. minuti dosegel še tretji zadetek. Za visoko zmago in šesti zadetek domačih pa je poskrbel rezervist Matevž Derenda. Za še vedno neporažene Brežičane je to že četrta zmaga sezone, kar zagotovo veseli vse v domačem taboru, pa je granitna obramba, saj so v šestih tekmah prejeli le dva zadetka.

V derbiju dna lestvice so v Podvincih gostili moštvo Lenarta. Kot kaže so pravo formo ujeli gostje, ki so slavili še drugič zapored. Glavni sodnik srečanja Štefan Fekonja je po prekršku domačega vratarja Marka Klasinca v 20. minuti dosodil najstrožjo kazen, ki jo je v zadetek spremenil gostujoči kapetan Miha Čuček. Do konca prvega polčasa se rezultat ni spremenil, po dokaj izenačenem srečanju pa je v nadaljevanju moštvo Lenarta udarilo še drugič. V 58. minuti je zadel Dejan Herga ter s tem povzročil še dodatne srkbi na domači klopi. V 70. minuti so gostje zadeli še tretjič, zadel je Davorin Šnofl ter s tem že razrešil vprašanje zmagovalca, čeprav so domači v 75. minuti uspeli znižati rezultat, zadel je Aljaž Sagadin, a vendarle so gostje odbili vse domače napade, za namenček pa še šest minut pred koncem končni rezultat postavil Dejan Ploj. Lenartčani so tako še poglobili krizo Podvinčanov in jim zadali že peti poraz.

Rezultati šestega kroga 3. SNL sever:
RADLJE 1:0 KOROŠKA DRAVOGRAD
200; Ternik (76′)
ŠMARJE PRI JELŠAH 5:4 S. ROJKO DOBROVCE
60; Šoštarić (20′ pen, 42′, 86′), Drofenik (31′), Jančič (63′); Kita (7′, 34′, 41′), Polanc (77′)
FUŽINAR NOŽI RAVNE 2:5 MARIBOR B
250; Petrej (5′), Juraja (81′); Dodlek (2′), Janković (19′), Sirk (33′, 64′), Hajrić (71′)
RK: Plišić (56′ – Fužinar)
DRAVINJA 1:4 ŠAMPION
60; Brglez (17′); Koršec (27′), Kramer (41′, 48′, 55′)
VIDEM 4:1 MONS CLAUDIUS
150; Murić (34′), Božak (35′, 67′), Krajnc (83′); Presečki (3′)
BREŽICE 1919 6:0 ŠMARTNO 1928
120; Azinović (10′), Drugovič (50′, 64′ pen, 77′), Kuntarič (56′), Derenda (89′)
PODVINCI BETONARNA KUHAR 1:4 AJDAS LENART
100; Sagadin (75′); Čuček (21′ pen), Hager (58′), Šnofl (70′), Ploj (84′)

Naloži več novic od Andrej Lončarič

Uvod v 17. krog vzhodne skupine 3. SNL je pripadel nogometašem Krškega, ki so dodobra napo…