Marsikateri prvoligaški klub bi si želel na svoj tekme zvabiti 500 gledalcev. Tolikšna je bila namreč včerajšnja obiskanost tekme med Odranci in Beltinci. Tekmo ste lahko bralci spremljali tudi v tekstovnem prenosu na naši spletni strani.

Prvih deset minut srečanja je minilo brez pravih priložnosti. Pobudo so v nadaljevanju nato prevzeli gostje, a so tudi domačini imeli svoje priložnosti. Še najbližje zadetku so domači bili v 35. minut, ko je Tompa z desne strani zadel vratnico. Drugi del tekme je bil popolno nasprotje prvemu in priložnosti so si sledile ena za drugo. Gledalci so prvi zadetek na tekmi videli šele v 89. minuti, ko je po predložku Pavla, mrežo domačinov načel Maroša. Domači nogometaši kljub zaostanku niso popustili in dve minuti kasneje je sodnik Šorli zaradi prekrška nad Gostanom pokazal na belo točko. Slednji je najstrožjo kazen tudi uspešno izvedel in se s 24. zadetkom v letošnji sezoni močno približal kroni najboljšega strelca. Gostje so si zaradi glasnih protestov in nešportnih potez prislužili kar dva rdeča kartona. Dva rumena je v razmaku minute dobil Zlatar, Horvat pa je žogo udaril proti sodniku Šorliju, ki mu je nato pokazal neposredni rdeči karton.

V Šenjurju je gostovala martjanska Čarda, ki so na gostovanje pripotovali brez rezervnih nogometašev. Domačini so že od samega začetka pošteno pritisnili na plin in goste pritisnili na njihovo polovico. Napadalna igra se je prvič obrestovala v 25. minuti, ko je zadel Belak. Pet minut kasneje so imeli domačini že dva gola prednosti. Po napaki v gostujoči obrambi, je Zadravec žogo poslal v lastno mrežo. V nadaljevanju srečanja, točneje v 52. minuti so gostje prišli do znižanja rezultata, ki je trajalo le dvajset minut. Tuhtar je ponovno prišel do lepe priložnosti, ki je ni izpustil in še tretjič premagal vratarja Čarde Kuharja. V zadnjem delu tekme je Cifer nato le zmanjšal rezultat na gol razlike, a za kaj več gostje niso imeli energije in tri točke so ostale doma.

Lendavska Nafta 1903 z novim trenerjem, ki so ga dobili v petek ni bila najbolj uspešna. Na gostovanju v Kuzmi so domačini pokazali več od igre in tekma se je končala brez zmagovalca. Prvi so v vodstvo prišli domačini, ko je zadel Andrejek. Mlajši od bratov Ivanič je v 39. rezultat izenačil in tako je ostalo tudi do konca prvega polčasa. V začetku drugem delu je ponovno zadel Andrejek in tako še drugič premagal vratarja Valentiča. Gostje so nato vendarle zaigrali malce napadalneje in Doma je v 63. minuti postavil končni izid srečanja.

Pravo goliado so videli gledalci v Slovenski Bistrici, kjer so gostovali sosedje iz Slovenskih Konjic, ki so si že pred tedni zagotovili drugoligaško vstopnico. Gledalci so videli kar deset zadetkov, od tega kar osem v domači mreži. Še v 86. minuti je bil izid 1:5, v izdihljajih srečanja pa so nogometaši zabili še štiri zadetke. Najuspešnejša sta bila Čander in Čakš, ki sta zadela dvakrat. Po enkrat so za goste zadeli še Hren, Naglič, Ribič in Čerenec, pri domačinih pa sta bila uspešna Janžič in Danilović.

Šmarjani nadaljujejo z odlično serijo rezultatov, največ pa k temu prispeva njihov najboljši strelec Asllanaj. Tokrat so v Šmarju padli varovanci trenerja Zemljiča iz Ljutomerja. Prvi je mrežo gostov v 17. minuti načel Čuček. Nato je na sceno znova stopil Asllanaj, ki je v 61. in 70. minuti dvakrat premagal ljutomerskega vratarja Kuzmo. Piko na i odličnemu rezultatu je v 86. minuti dodal še Debelaj. Na tekmi sta bila podeljena tudi dva rdeča kartona. Pri domačih ga je prejel Mraz, pri gostih pa Rakovec.

Zanimivo je bilo tudi srečanje v Rakičanu, kjer je drugouvrščena ekipa prvenstva, ptujska Drava, gladko opravila z domačini. Prekmurci so res da prišli v vodstvo, ko je v 6. minuti zadel Karas, a so gostje hitro prevzeli pobudo in v 20. minuti nadaljevanja z zadetkom Furka rezultat poravnali. Slednji je petnajst minut kasneje goste popeljal v vodstvo, v zadnjih trenutkih prvega polčasa pa je Lavrinc povišal vodstvo Štajercev. Gostje so na odmor odšli z dvema goloma prednosti in so se v drugem delu srečanja zgolj osredotočili na branjenje vodstva ter čakali na pravo priložnost iz protinapada. Igralci Rakičana so poskušali rezultat obrniti sebi v prid, a jim to ni uspelo. Za nameček so v 80. minuti prejeli še en zadetek, ko je zadel Ljubec za končnih 1:4.

V Malečniku je gostovala ekipa iz Grada. Domačini so že v prvem napadu, po vsega nekaj sekundah igre, prišli do vodstva, ko je zadel je Cesar. Balent je vsega tri minute zatem rezultat izenačil in kazalo je na zanimivo srečanje. V nadaljevanju je nato Recek po lastni napaki dosegel avtogol in domačini so prešli v ponovno vodstvo. V drugem delu so igralci Malečnika po lepi akciji in odličnem zaključku Škofiča dosegli še en zadetek ter potrdili zmago.