Tretja slovenska nogometna liga na vzhodu prinaša presenečenja iz kroga v krog. Tudi tokrat ni bilo nič drugače, saj je deveti krog prinesel nekaj zanimivih rezultatov. V Ljutomerju so gledalci videli visoko zmago domačinov proti ekipi Bistrice. Pred 120 gledalci so zadetke dosegli Slana, Panič, Žnidarič, Kardinar in Kocuvan. Za goste sta častna zadetka dosegla Lazar in Šimonka. Črenšovci so na domačem terenu gostili Odrance, ki so tudi v prejšnjem krogu domačin na igrišču v Črenšovcih zaradi slabe stanja nogometne zelenice v Odrancih. Tokrat sta se ekipi razšli brez zmagovalca. Najzanimivejši dvoboj pa je potekal v Lendavi, kjer so gostje premagali domačo vrsto. Po dobri uri igre je bil rezultat še vedno začetnih 0:0, priložnosti so se vrstile druga za drugo. A so v 69. minuti gostje zadeli preko Tkalca. Slednji je petnajst minut kasneje rezultat povišal. Končnih 0:3 za Beltinčane pa je v zadnjih trenutkih srečanja postavil Krauthaker.

Tudi nedelja je prinesla zanimiva srečanja in visoke rezultate. Največ golov so videli gledalci v Tromejniku, a na njihovo žalost kar sedem v domači mreži. Ekipa Turnišča je odigrala na najvišjem možnem nivoju in slavila s kar 1:7. Pri gostih je bil razigran Bunderla, ki je dosegel “hattrick”. Po enkrat so še zadeli Recek, Lutar, Tomaž Horvat, Aleksander Horvat. Častni zadetek za domačine je dosegel Karnet. V Serdici so prav tako prepričljivo slavili gostje. Ekipa Čarde je z zadetkoma Ošlaja in Roškarja na svoj konto zapisala nove tri točke. Tudi v Bakovcih so gostje kljub začetnemu domačemu vodstvu, na koncu slavili gostje. V prvem delu srečanja je bil rezultat že 2:0 za Bakovčane, a so igralci Grada v drugem delu rezultat najprej izenačili. V 89. minuti pa je Krpič potrdil zmago gostov. V Murski Soboti je 650 gledalcev videlo zmago proti ekipi Rakičana, edini do sedaj še neporaženi ekipi prvenstva. Za Sobočane je v 22. minuti prvi zadel Kozar. Še pred koncem prvega dela je Poredoš povišal na 2:0. Korpič pa je v 84. minuti postavil končnih 3:0 za Muro.