V šestem krogu 3. SNL vzhod je bilo najzanimivejše srečanje odigrano v Beltincih, kjer sta se ekipi Beltincev in Mure razšli brez zmagovalca. Že v soboto sta zmagi slavili ekipi Ljutomera in Nafte, ki se je zavihtela tudi na prvo mesto, v nedeljskem dopoldnevu pa so bili Odranci s 0:3 boljši na gostovanju v Rakičanu.

V Beltincih smo spremljali nov praznik nogometa, v Športnem parku se je zbralo okrog dva tisoč gledalcev, ki so spremljali izjemno dinamično srečanje s štirimi zadetki in na koncu tudi pravično delitvijo točk med Beltinci in Muro. V tekmo so veliko bolje krnili domači, ki so goste stisnili na svojo polovico. Že v tretji minuti je z diagonalnim strelom zapretil Smodiš. Domači na zadetek niso čakali dolgo, v deveti minuti so se aktualni prvaki razveselili vodstva. Večino dela je opravil Botjak, ki je na desni strani iz igre vrgel Celeca ter poslal uporaben predložek v sredino, kjer je glavo podstavil Mauko in osamljen zadel za vodstvo Beltincev. Muraši se niso predali in izid hitro izenačili. Arpad Vaš je s prostim strelom v osrčju kazenskega prostora našel Lukača, ki je spretno izenačil na 1:1. Nekaj minut kasneje je najprej Atanasov po strelu s 16 metrov žogo poslal za las mimo leve vratnice, na drugi strani pa je po lepi akciji domačih strel Ropoše blokiral Lukač. V 32. minuti se je domača mreža tresla drugič, po identični akciji kot ob prvem zadetku, a je bil gol dosežen iz prepovedanega položaja. V prvem polčasu smo videli tudi menjavo v vratih domačih, poškodovanega Kuzmo je zamenjal Vöröš.

Takoj v začetku nadaljevanja sodnik Bojan Tkalčič, ki se je v drugem polčasu po nepotrebnem razmahal z rumenimi kartoni, ni dosodil prekrška nad Šalamunom za enajstmetrovko in poskrbel za negodovanje na delu tribune s soboškimi navijači. Črno-beli so najstrožjo kazen dočakali v 55. minuti, ko je Tkalčič poskrbel za novo sporno odločitev, a tokrat v škodo domačih, za nameček pa je Kosiju pokazal tudi drugi, izključujoči rumeni karton. Rutinirani izvajalec najstrožje kazni je bil Vaš in s šestim zadetkom sezone Muro popeljal v vodstvo. A veselje črno-belih ni trajalo dolgo, že sedem minut kasneje so Beltinčani z igralcem manj izid izenačili, še drugič je bil uspešen Mauko in postavil tudi končni izid srečanja. Mura je zadnje pol ure srečanja z igralcem več odigrala slabo, z izjemo strela Karasa v 79. minuti Sobočani niso resneje ogrozili vrat Vöröša, večina napadov se je končala na robu kazenskega prostora. Beltinci so se na drugi strani z igralcem manj organizirano branili in bili nevarni tudi pred vrati Luka, ki je z nekaj posredovanji preprečil poraz. Delitev točk ob koncu srečanja je glede na prikazano tudi najrealnejši pokazatelj dogajanja na terenu. Mura je še drugič zapored remizirala in poskrbela za nekaj negodovanja med svojimi navijači, potem ko je v obeh primerih zmago imela v svojih rokah, a jo prelahko zapravil. Sobočani so vodilno pozicijo prepustili Nafti, ki je brez težav ugnala Hotizo. Beltinci s točko za prvim mestom zaostajajo za tri točke.

Sobotni srečanji sta se končali z identičnim rezultatom, 6:0. Ljutomerčani so na domačem terenu ugnali zadnjeuvrščeni Grad, na klopi katerega je debitiral Štefan Škaper. Za domačine je bil kar štirikrat uspešen Luka Ciglarič, po enkrat pa sta zadela še Brumen in Munda. Podobna zgodba se je odvijala tudi v Lendavi. Z dvema zadetkoma je vse upe Hotize za ugoden rezultat že v prvem delu dvoboja izničil Zagorec. V nadaljevanju je bil s tremi zadetki uspešen še Žan Horvat, z najstrožje kazni pa je en zadetek prispeval še Novinić.

Odranci so v Rakičanu dobro odprli srečanje in že v 12. minuti povedli preko Balažica. Slednji je bil uspešen še v 84. minuti, le minuto kasneje pa je končnih 0:3 postavil Erik Hozjan. Tromejnik je po vsega osmih minutah srečanja proti Turnišču že zaostajal, saj je bil Uroš Pavel uspešen z bele točke. Tako je ostalo vse do konca prvega dela, v drugem pa je bila zgodba popolnoma drugačna. Gledalci so videli še štiri zadetke, po dva v vsaki mreži. Kotnik je v 51. minuti rezultat izenačil, Bokan pa le nekaj minut kasneje domačine popeljal v vodstvo. Sledilo je ponovno izenačenje, ko je bil uspešen Lutar, vendar je le minuto kasneje Grah domačim ponovno zagotovil vodstvo in z njim tudi pomembno zmago.

Čarda je bila na domačem igrišču s 3:1 boljša od Križevcev. Za domačine so bili uspešni Titan, Recek z enajstih metrov ter Bencik. Gostujoči igralec Šlihthuber je v sedmi minuti srečanja z najstrožje kazni goste popeljal v vodstvo, vendar je bil zadetek premalo za ugoden rezultat ob koncu srečanja. Polana in Bogojina sta se razšli brez zmagovalca. Za domače je zadel Žalik v drugem polčasu, gostje so po prvem delu sicer vodili, ko je v 19. minuti zadel Gregorec.