Največje presenečenje tokratnega drugega kroga tretje slovenske nogometne lige vzhod se je zgodilo že v soboto, ko so Bakovci na domačem terenu z 2:0 premagali lanske prvake iz Odrancev. Pred približno petsto gledalci so domači do zmage prišli šele v zaključnih minutah, ko sta zadela Kotnik in Buzeti. Bakovci so z novo zmago prišli na sam vrh lestvice, Beltinci imajo isto število točk, vendar slabšo gol razliko.

V Ljutomeru je sto gledalcev videlo tekmo brez zadetkov. Križevci so odigrali neodločeno še drugič v tej sezoni. Lendavska Nafta 1903 je na domačem igrišču ponovno izgubila. V prvem krogu so bili boljši Ljutomerčani, tokrat so tri točke iz Lendave odnesli še nogometaši Čarde. Gostje so prišli v vodstvo po avtogolu Kleidermana, v drugem delu tekme pa sta zadela še Kosi in Bencik iz najstrožje kazni. Za domačine je edini zadetek dosegel Tomašek.

NŠ Mura je na Fazaneriji odigrala odlično partijo, v glavni vlogi pa je bil prav nekdanji nogometaš Rakičana, Mihael Karas. Vsi zadetki so padli že v prvem delu, ko je bil Karas uspešen trikrat, enkrat pa je zadel novinec v črno-belem dresu, Jure Bračko. Karas bi lahko ob pričetku drugega polčasa povišal na 5:0, vendar je neuspešno izvedel najstrožjo kazen. Črenšovci so v Gradu prišli do prve zmage, ko je v 87. minuti zadel Törnar. V Polani se je tekma med domačini in Tromejnikom iz Kuzme končala brez zadetkov. Polančani trenutno držijo odlično četrto mesto in skupaj z drugim novincem iz Križevcev še niso izgubili.

V Beltincih je pred več kot petsto gledalci slavilo domače moštvo. Botjak je bil uspešen že v peti minuti srečanja. Nekaj minut pred koncem prvega dela srečanja je izid polčasa postavil Tkalec. Le nekaj sekund po pričetku prvega dela je Hartman povišal na 3:0. Častni zadetek za goste iz Turnišča je dosegel Horvat v 61. minuti in postavil končni izid 3:1.