Peti krog 3. SNL vzhod je v Odrancih ponudil dvoboj jeseni, ki so ga prepričljivo dobili igralci Beltincev. Z dvema zadetkoma Tkalca, v preteklosti tudi člana Odranci, ki je bil uspešen ob koncu prvega oziroma začetku drugega polčasa, so Beltinci v sosedskem derbiju pred kar tisoč gledalci slavili novo zmago in se tako še bolj utrdili na prvem mestu. Lanski prvaki Odranci v novi sezoni ne najdejo prave forme in so po novem, že drugem porazu in zmagi Mure padli na tretje mesto prvenstvene razpredelnice.

NŠ Mura je na domači Fazaneriji slavila zmago pred 350 gledalci, med njimi so bili tudi Black Gringosi, ki so slavili 24. rojstni dan. Tokratni nasprotniki iz Bakovcev so morali po žogo v svojo mrežo le enkrat in to že v osmi minuti srečanja. Takrat je bil za domačine uspešen izkušeni Lalović. Na Goričkem smo bili ponovno priča zanimivemu srečanju. Križevci so na domačem igrišču gostili Grad. Tekma se je končala brez zmagovalca, čeprav so gostje ob polčasu po zadetku Tompe vodili z 0:1. Pri domačih je bil v 66. minuti uspešen Nino Novak. V zadnjih minutah srečanja so domačini ostali brez pordečelega Sama Novaka. Brez zmagovalca in tudi zadetkov se je končala tekma v Turnišču, kjer so tokrat gostovali igralci Avto Rajh Ljutomera. Tromejnik je z zadetkoma Graha in Karneta slavil zmago nad Čardo, bilo je 3:0. Že v soboto je bila odigrana tekma med Črenšovci in Nafto 1903, kjer so gostje slavili prvo zmago v sezoni 2015/16. Domačini so z zadetkom Penteka povedli že v 17. minuti, vendar so gostje še pred koncem polčasa rezultat preobrnili v svojo korist. Za goste sta bila uspešna Zagorec in Vöröš. Približno pet minut pred koncem tekme pa je končni rezultat 1:3 postavil branilec Sakač.

V nedeljo dopoldne je bila odigrana še tekma v Rakičanu, kjer so gostje iz Polane doživeli še drugi poraz v letošnji sezoni. Tekma je bila nadvse napeta, kajti domači so po dveh najstrožjih kaznih vodili že z 2:0. Uspešna sta bila Godvajs in Jančar. Nato se je pri gostih prebudil Žalik, ki je nekaj minut pred koncem rednega dela rezultat izenačil. Enkrat je bil uspešen tudi iz enajstmetrovke. A domačini so se na koncu vendarle veselili zmage, saj je bil dve minuti pred koncem rednega dela uspešen Pranj in tako Rakičanu prinesel pomembne tri točke.