S sobotnima tekmama se je pričela nova sezona 3. SNL vzhod, kjer so na obeh tekmah slavili domačini. Nedeljske tekme so prinesle eno manjše presenečenje, saj so Odranci izgubili pri Gradu. Na Ptuju so v dvoboju novincev med tretjeligaši, vse tri točke ostale doma, za domačo zmago pa so poskrbeli tudi Beltinčani. Od gostov so v tem krogu točke osvojili le nogometaši Bistrice in Malečnika, ki so remizirali v Martjancih oziroma Rakičanu.

Uvodni tekmi uvodnega kroga nove sezone sta pripadli Nafti 1903 ter Dravinji Kostroj. Prekmursko-prleški obračun je pred približno 400 gledalci odločil Igor Bedö v 21. minuti.  S strelom v malo mrežico je premagal bivšega vratarja Nafte Stanislava Kuzmo. Na tekmi se je hudo poškodoval novi kapetan Nafte 1903 Miran Doma, ki si je pri padcu v 41. minuti izpahnil ramo. Dravinja je na domačem terenu premagala Šmarje s kar 3:0. V drugem polčasu sta bila uspešnaBorenović ter povratnik v ekipo Alenc, ki je zadel dvakrat. Rezultat bi lahko bil tudi višji, a je Čander v 66. minuti zastreljal najstrožjo kazen.

Rakičan tradicionalno svoje domače tekme igra ob nedeljah dopoldne, tokrat se je ob uradnem debiju trenerja Franca Cifra zbralo okrog 250 gledalcev, ki so se že v 3. minuti razveselili vodstva domačih, lastnega vratarja je matiral Tišma. V 17. minuti je izenačil Cesar, nato pa sta mreži znova mirovali vse do uvoda drugega polčasa. Cesar je z drugim zadetkom goste v 47. minuti povedel v vodstvo, že v naslednji minuti pa je izid izenačil Lapoši in postavil končni izid tekme.

V obračunu dveh novincev so Ptujčani upravičili naziv favoritov in gostom iz Šentjurja že v prvem polčasu zabili tri zadetke, zadeli so Antolič, avtogol je prispeval Oset, končni izid pa je tik pred odhodom na odmor postavil Ljubec. V Martjancih so gostovali nogometaši iz Slovenske Bistrice, ki sicer dvakrat zaostajali, a v zadnjih minutah tekme uspeli izvleči remi. Domači so povedli z avtogolom Holcmana, gostje so izenačili v 73. minuti preko Janžiča, tri minute kasneje je nekdanji član Nafte in Mure Ristić domače znova povedel v vodstvo. Točko pa je gostom v zadnji minuti rednega dela zagotovil Kristl.

V Gradu lanskoletni podprvaki iz Odrancev niso uspeli najti orožja za prenovljeno ekipo trenerja Djurića, ki je slavila s 3:2. Gostje so sicer povedli preko Vorija, a so domači preko Krpiča hitro poravnali izid ter v 39. minuti preko Banfija tudi povedli. Kljub temu pa na odmor niso odšli s prednostjo, saj je v 44. minuti vratarja Klemenčiča premagal Jerebic. Zmagovalca je z drugim zadetkom v 53. minuti odločil Krpič. V Beltincih so nogometaši Tromejnika domačim znova povzročili kar nekaj težav. Domači so v vodstvo prešli tik pred polčasom, ko je Tkalec sicer zapravil enajstmetrovko,a  nato odbitek pospravil v mrežo gostov. V 62. minuti je izid iz enajstmetrovke izenačil Čontala, lani prvi strelec lige. Da pa so vse tri točke ostala doma, je z zadetkoma v 77. in 82. minuti poskrbel obetavni Maroša.