Po uradni statistiki Nogometne zveze Slovenija je naša reprezentanca na dosedanjih 246 tekmah slavila 85 krat. V nadaljevanju članka lahko preberete kratek pregled najprepričljivejših zmag slovenske nogometne reprezentance.

5. Slovenija – San Marino 5:0

Nogometaši San Marina so se skozi leta izkazali kot priljubljena stranka slovenske izbrane vrste in nič drugače ni bilo na obračunu 12. avgusta  2009 v Ljudskem vrtu. Predhodni reprezentančni zbor so ljubljenci slovenskih navijačev končali s skromnim izkupičkom po remiju s Čehi in porazu proti Severnim Ircem. Na nogometnem igrišču mariborskega stadiona si je Slovenija s prepričljivo zmago povrnila samozavest, ki je bila ključna za uvrstitev na Svetovno prvenstvo 2010 v Južni Afriki. Dvakrat je žogo za hrbet gostujočega vratarja poslal kapetan Robert Koren, svoj edini reprezentančni gol je dosegel Aleksandar Radosavljević, svojega prvega v dresu z državnim grbom Andraž Kirm, končni izid pa je v 93. minuti postavil Zlatan Ljubljankič. Selektor Matjaž Kek je reprezentančna debija na tem srečanju namenil Etienu Velikonji in Arminu Bačinoviću.

4. Latvija – Slovenija 0:5

Najbolj aktualno izmed najvišjih zmagoslavji je naša reprezentanca zabeležila lanskega junija v Latviji. Slovenija je kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2020 otvorila z zgolj dvema zbranima točkama na treh obračunih, z “petardo” v mreži Latvije pa začela niz treh zaporednih zmag. V prvem polčasu sta po dva zadetka zadela tako Domen Črnigoj kot Josip Iličić, v drugi polovici tekme pa se je med strelce vpisal še Miha Zajc. Petar Stojanović je v osebno statistiko zabeležil dve asistenci. Na klopi Slovenije je sedel aktualni selektor Matjaž Kek, medtem ko je Latvijce vodil nekdanji reprezentančni strateg Slaviša Stojanović.

3. Slovenija – San Marino 6:0

Zmaga nad žepno državo iz Apeninskega polotoka je Sloveniji prinesla 3 točke v kvalifikacijskem ciklusu za Evropsko prvenstvo 2016. Naša reprezentanca je do tega obračuna v kvalifikacijah premagala Švico in Litvo, klonila pa proti Estoniji ter Angliji. Tekma proti San Marinu je bila tako ključna iz vidika samozavesti in vzdušja v moštvu, Slovenija pa je srečanje, ki je potekalo v Stožicah 27. marca 2015, oddelala z odliko. Med strelce se je vpisalo šest nogometašev in sicer Josip Iličič, Kevin Kampl, Andraž Struna, Milivoje Novakovič, Dejan Lazarević ter Branko Ilić. Zmaga domačinov bi lahko bila še višja, Slovenci so zbrali 42 strelov na gol od tega 19 v okvir vrat, vendar Srečko Katanec je bil z rezultatom kljub temu upravičeno zadovoljen.

2. Slovenija – Islandija 7:1

Prijateljsko srečanje proti otočanom iz severa Evrope so Slovenci odigrali 7. februarja 1996 na stadionu Ta’ Qali v malteški prestolnici Valletti. Glavni zvezdnik obračuna je bil takratni član belgijskega KSK Beverena Sašo Udovič. Ljubljanski napadalec je v 42. minuti rezultat poravnal na 1:1, v drugem polčasu pa svoj strelski niz nadaljeval še s štirimi zaporednimi zadetki. Sol na rano sta Islandcem s šestim in sedmim zadetkom slovenske reprezentance na tekmi stresla Matjaž Florjančič in Ermin Šiljak. Za krmilom slovenske reprezentance je ob zmagi stal Zdenko Verdenik.

1. Oman – Slovenija 0:7

Najvišjo zmago v zgodovini je slovenska reprezentanca zabeležila na slovenski kulturni praznik, 8. februarja 1999, na srečanju proti reprezentanci Omana. Prijateljsko srečanje je potekalo na stadionu Sultan Qaboos v Muscatu, ki je gostil Oman International Tournament 1999. Ob gostiteljih in Slovencih so bili udeleženci turnirja še Švicarji, proti katerim je Slovenija klonila z rezultatom 2:0. Več kot očitno so naši fantje manj težav imeli na srečanju proti domačinom, čeprav do samega zaključka tekme ni kazalo, da bo šlo za rekorden večer slovenske izbrane vrste. V prvem polčasu sta zadela Milan Osterc in Saša Gajser, v 81. minuti pa je rezultat znašal zgolj, za Oman, sprejemljivih 0:3. Minuto kasneje je nalet Slovencev je s svojim tretjim zadetkom na obračunu začel Osterc, ki je do konca srečanja dodal še svoj četrti gol, zadela pa sta tudi Zlatko Zahovič in Sašo Udovič, ki je rekordni gol dosegel v 90. minuti srečanja.