Ženska članska reprezentanca je mednarodni turnir v Umagu zaključila s porazom. Izbranke selektorja Damirja Roba so morale priznati premoč sosednji Hrvaški, ki je po preobratu slavila z izidom 3:1 in tako potrdila peto mesto.

Slovenke so za razliko od ponedeljkovega dvoboja s Slovaško povedle. V 13. minuti, po kotu z leve strani igrišča, se je v kazenskem prostoru nasprotnic najbolje znašla Dominika Čonč in žogo pospravila v desni kot hrvaškega gola. A tako kot v obračunu s Slovaško, je po slovenskem vodstvu sledil preobrat. Slovenke niso našle prave rešitve za Majo Joščak, saj je sodelovala pri vseh treh zadetkih v slovenski mreži.

Hrvatice so izenačile sredi prvega polčasa, prav z golom Maje Joščak, igralka Osijeka pa je v 63. minuti zadela še za hrvaško vodstvo, po tem ko je izkoristila predložek z desne strani igrišča in kaznovala nepozornost slovenske obrambe. Joščakova se je sedem minut kasneje znašla še v vlogi podajalke, ko je po ukradeni žogi na polovici Slovenije zaposlila Ivano Rudelić, ta pa je s strelom z roba kazenskega prostora matirala še Evo Vamberger.

SLOVENIJA – HRVAŠKA 1:3 (1:1)
Čonč (13′); Joščak (26′, 63′), Rudelić (70′)

Slovenia vs Croatia

Objavil/a Istria Women's Cup dne 8. marec 2017

Slovenia vs Croatia 😉

Naloži več novic iz Ženski nogomet

Nogometašice Radomelj so na umetni zelenici domžalskega športnega parka v sklopu 15. kroga…