Dekleta so včeraj odigrale tekme sedmega kroga. Večjih presenečenj ni bilo, a to ne pomeni, da je favoritom uspevalo brez težav. Pomurke so se po sredini tekmi Ligi prvakinj morale proti Velesovemu morale pošteno potruditi za novo zmago, saj so Gorenjke v Beltincih celo povedle, a so Beltinčanke v drugem polčasu prišle do zmage. V obračunu kroga so se zmage v Mariboru veselile Ankarančanke, Radomljanke so v drugem polčasu ugnale Jevničanke, ki so v prvem polčasu v obrambi dobro opravile svojo nalogo. Največ zadetkov pa je padlo v Velenju, kjer so Ajdovke prejele kar devetnajst zadetkov.

MARIBOR 0:1 ANKARAN HRVATINI
Shaqirl (27′)

Naziv obračun kroga, vsaj glede na stanje na lestvici, je pripadel obračunu v Mariboru, kjer so domačinke pričakale obisk z Obale. Kluba sta se pred dnevi spopadla že v prvem krogu pokalnega tekmovanja, tedaj so se napredovanja v polfinale z zadetkom Saše Peruš, ki je bila natančna v 73. minuti tekme, veselili Štajerke, včerajšnji ligaški obračun pa je pripadel Primorkam. Tudi tokrat je bil odločilen en sam zadetek, pod katerega se je v 27. minuti podpisala Kaltrina Shaqirl, ki je bila natančna še drugič v letošnji sezoni. Ankarančanke so s tretjo zmago sezone na lestvici ujele ravno Mariborčanke, obe moštvi imata po devet točk, a se Štajerke zaradi boljše gol razlike nahajajo na petem, Primorke pa na šestem mestu. Ankaran-Hrvatini bodo že v naslednjem krogu znova pred zahtevnim preizkusom, saj v goste prihajajo Velenjčanke, Maribor pa gostuje pri Velesovem.

JEVNICA 0:3 RADOMLJE
Duščak (46′), Čagran (58′), Boh (72′)

Tudi v Jevnici je po prvem polčasu kazalo na tesen razplet srečanja, saj so zadnjeuvrščene Jevničanke, ki v letošnji sezoni še niso osvojile niti točke, dobro upirale favoriziranim gostjam in na odmor odšle z izidom, ki Radomljam zagotovo ni ustrezal. A varovanke gostujočega stratega Milomirja Mandića so v drugem polčasu le strle odpor domače obrambe, ki je v prvem polčasu svoje naloge oddelala vrhunsko, predvsem Sara Gregorčič pa je na sredini igrišča pretekla največ med vsemi. Gostje so tako povedle že v uvodni minuti nadaljevanja. Potem ko sta najprej kombinirali Staša Čagran in Monika Boh, je slednja pred golom zaposlila Manco Duščak, ki je le še zaključila lepo akcijo in žogo poslala za hrbet domače vratarke Maše Bakač, Radomlje pa povedla v vodstvo. Drugi zadetek je bil delo Staše Čagran, borbena Korošica je žogo poslala pred domača vrata, a je le-ta na veliko veselje branilke tik pod prečnikom zletela v mrežo. Branilka si je s prvim zadetkom v dresu Radomelj pripravila najlepšo darilo za 21. rojstni dan, ki ga bo praznovala čez nekaj dni. Zmago je v 72. minuti potrdila Monika Boh, ki je izkoristila globinsko podajo in s strelom v daljši kot zadela za 0:3. Radomljanke s peto zmago sezone ostajajo najbližje zasledovalke vodilnega Pomurja, Jevnica pa ostaja na dnu tabele.

RUDAR ŠKALE 19:0 AJDOVŠČINA
Levačič (1′, 13′, 40′, 45′, 56′), Murič (6′, 36′, 62′, 70′, 78′, 84′, 88′), Gomboc (9′), Sevšek (19′, 44′, 48′), Užmah (23′), Praprotnik (32′, 67′)

Največ zadetkov je znova padlo na tekmi Ajdovščine. Primorke so tokrat gostovale v Velenju in znova prejela lepo število zadetkov. Velenjčanke z novinkami v ligi niso imele pretiranih težav, saj so že že v uvodnih devetih minutah prejele tri zadetke. Mrežo domače vratarke Alenke Bric je že v uvodni minuti načela Anja Levačič, ki je do konca tekme zadela še štirikrat, še bolje je šlo Moiri Murič, saj je reprezentantka Bosne in Hercegovine zadela kar sedemkrat in močno poskočila tudi na ligaški lestvici strelcev. Velenjčanke so mrežo Ajdovk v prvem polčasu zatresle kar enajstkrat in v drugem polčasu srečanje le še mirno pripeljale do konca. Hat-trick je uspel Maruši Sevšek, dvakrat je zadela Maša Praprotnik, zmago pa sta z zadetkoma dopolnili še Mojca Užmah in Zala Gomboc.

TELEING POMURJE 5:1 VELESOVO
Rogan (23′), Mencinger (63′ ag), Tibaut (75′), Jelen (84′), Vrabel (90′ pen); Šiljak (17′)

Pri Pomurkah je sredina tekma Liga prvakinj z italijanskim Torresom pustila posledica. Domači trener Bojan Jančar je zaradi bolezni na klopi pustil Tanjo Vrabel in Matejo Zver, tudi utrujenost in posledično malce slabša igra Beltinčank pa je Gorenjkam dala še nekaj dodatne energije. Velesovo je tako v 17. minuti poskrbelo za šok domačih gledalcev, odlična Vanja Šiljak je potem, ko je po dolgi podaji osmešila obrambo Pomurk, zadela še trinajstič v letošnji sezoni. Domačinke so izid hitro poravnale, z odlično izvedenim prostim strelom se je izkazala Manja Rogan, ki je neposredno s kota zadela tudi proti Torresu. 1:1 je bil tudi izid prvega polčasa, saj gostujoča obramba do odhoda na odmor ni dovolila novih zadetkov. Po dobri uri igre je Jančar ob nespremenjenem izidu ob že omenjenem dvojcu Zver – Vrabel v igro poslal še mlado Špelo Rozmarič, s trojico novih igralk pa je igra le stekla. Po kotu Mateje Zver so Pomurke povedle v 63. minuti, zadetek so sicer pripisali gostujoči vratarki Tjaši Mencinger, ki je do zaključka tekme klonila še trikrat. V 75. minuti na 3:1 povišala Tjaša Tibaut, zmago pa sta potrdili še Melani Jelen in Tanja Vrabel, ki je v zadnjih minutah zadela z bele točke.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…