V 13. krogu smo bili priča presenečenjem. V derbiju med Rudarjem in Pomurjem so tri točke ostale v Velenju, v drugem lokalnem derbiju pa so Radomljanke uspele premagati Jevnico z 0:2. Prav tako so veliko presenečenje, s prvo zmago v sezoni, pripravile Slovenjgradčanke, ki so na domačem igrišču ugnale Mariborčanke z 2:1. Novomeščanke so kljub dobremu prvemu polčasu morale priznati premoč Primorkam.

RUDAR ŠKALE 2:1 TELEING POMURJE
Strelke: Šoronda (8′), Murič (16′); Zver (33′)

Rudar: Horvat, Sevšek, Gomboc, Bric, Nagy, Marolt, Ljubec, Prašnikar (Dervić 86′), Praprotnik (Zagajšek 40′), Murič, Šoronda (Lukek 83′). Trener: Dušan Uršnik
Teleing Pomurje: Nemet, Prša (Godina 86′), Zelko, Nikl, Rozmarič, Špur, Rogan, Conjar (Kolbl 56′), Zver, Tibaut (Jelen 80′), Vrabel. Trener: Bojan Jančar

V Velenju smo bili priča zanimivemu derbiju na katerem ni manjkalo niti prvoligaških igralcev, ki so si prišli ogledati to zanimivo srečanje. Okoli 200 gledalcev, od tega tudi bučna navijaška skupina Teleing Pomurja, je videlo zanimiv začetek, saj je po predložku iz desne strani žoga prišla do osamljene Šoronde, kateri ni bilo težko matirati gostujočo vratarko Saro Nemet. Po prejetem zadetku so se Pomurke nekoliko zbrale in pritisnile na vrata Velenjčank, a so poizkusi Zverove in Nikl končale preko domačih vrat. Že nekaj minut kasneje pa novi šok za Pomurje ter veselje med domačimi gledalci. Murič Moira je z izvrstnim strelom premagala nemočno Saro Nemet in povišala vodstvo Velenjčank na 2:0. Po vodstvu so se Velenjčanke več ali manj osredotočilo na ohranitev rezultata in vsakršni poizkus Pomurk tudi uspešno zaustavljale. V 33. minuti je Mateja Zver iz prostega strela zadela pajčevino velenjskih vrat in ohranila upanje gostij. Do konca tekme se rezultat ni spremenil in slavje v domačem taboru se je lahko začelo. Zanimiv podatek je, da so Pomurke izgubile prvič po letu 2011. Z zmago so se Velenjčanke zavihtele na vrh ligaške tabele in tako s tremi točkami naskoka pred Pomurjem krojijo prvo mesto prve slovenske ženske nogometne lige.

SLOVENJ GRADEC 2:1 MARIBOR
Strelke: Preksavec (6′), Malinić (77′); Uršič N. (29′)

Slovenj Gradec: Marković, Mirtič, Poberžnik, Jevtić, Malinić, Kašnik, Primec, Zupanc, Ješovnik, Goričan, Preksavec. Trener: Miloslav Mičovič
Maribor: Lovrec, Uršič, Ulbin, Rola, Miljkovič, Senekovič, Špes, Hanžič, Kozar, Ploj, Mori. Trener: Franc Cipot

Zanimiva tekma se je po dolgem času obetala tudi v Slovenj Gradcu. Domače, ki so se čez zimo okrepile z Jevtićevo in Malinićevo, so na domačem terenu gostile Mariborčanke, ki jim gre v letošnji sezoni dobro od nog. Domačinke so že od prve minute začele podjetno in pomladno , ter na krilih že omenjenih okrepitev zlasti v prvem polčasu predvsem po hitrih protinapadih nekajkrat lepo zapretile. Prvi zadetek je padel že v 6. minuti, po lepem predoru Malinićeve, katere strel je gostujoča vratarka Lovrec odbila, a je bila na pravem mestu najmlajša na igrišču, vsega 16-letna Preksavec, in žogo le potisnila v nebranjen del mreže. Tudi gostje so bile celotno srečanje enakovredne domačim igralkam in si tako ustvarile nekaj lepih priložnosti, še posebej nevarni sta bili Uršič in Rola. Uršičeva je tako v 29. minuti iz prostega strela iz dobrih 40 metrov lepo zadela zgornji levi kot vratarke Marković. Drugi polčas je bil na nižjem nivoju kot prvi, a še zaradi dinamične igre še vedno gledljiv. V 77. minuti pa so domačinke iznenada izpeljale lepo akcija, v kateri so sodelovale vse linije v domači postavitvi, vse do izvrstne napadalke Malinić, ki ji ni bilo težko zatresti mariborske mreže, saj se je znašla sama pred Saro Lovrec, ki je bila tokrat brez moči. Gledalci so spremljali srečanje s tremi lepimi zadetki in videli prvo zmago domačink, treh točk pa so se nogometašice skupaj z navijači po tekmi tudi pošteno proslavile.

Avtor: Damjan Tomšič

JEVNICA 0:2 RADOMLJE
Strelki: Jereb (75′), Kralj (80′)

Jevnica: Vamberger, Jevšenak, Gaber, Kavčič, Mele (Zver 82′), Zukanović (Gicić 57′), Močnik, Poglajen, Koprivnikar (Zupančič 46′), Petrač, Gregorčič (Vodlan 82′). Trener: Tomaž Upelj
Radomlje: Čevnik, Čagran, Breznik, Bogolin, Kralj, Jereb, Jagarinec, Rojc (Šarlah 67′), Bizjak, Gadnik (Bucik 86′), Boh. Trener: Milomir Mandić

Še drugi derbi v tem krogu, ki je bil odigran v Jevnici in sicer med domačo Jevnico in Radomljami. V vrstah Radomelj smo tokrat lahko videli zanimivo odločitev gostujočega trenerja, saj je v napadu priložnost ponudil hitronogi in obetavni Neži Bizjak, a je tudi domači trener ponudil priložnost Amini Zukanović, ki je prav na tokratni tekmi tudi debitirala. Prvi polčas je potekal predvsem v znamenju borbe, saj večjih priložnosti pravzaprav ni bilo zaslediti. Ekipi sta igrali predvsem previdno in videlo se je, da nobena od ekip ne želi tvegati. Tako se je prvi polčas končal z neljubim rezultatom 0:0. A tudi začetek drugega polčasa ni prinesel bistvene razlika, a so v drugem delu drugega polčasa Radomljanke le pritisnile. Po izvajanju kota in zmedi v kazenskem prostoru Jevnice, je žogo za hrbet Vambergerjeve poslala vezna igralka Radomelj Manca Jereb. Le nekaj minut kasneje je Kralj poizkušala iz prostega strela, a je bila domača vratarka na pravem mestu. Le dobrih pet minut kasneje pa pravi evrogol reprezentantke Barbare Kralj, ki je po predložku iz kota zadela mrežo Jevnice in povišala rezultat na 0:2. Z zmago so se Radomljanke dokopale do tretjega mesta na lestvici in v spomladanskem delu še ne poznajo poraza. Na domači strani pa je predvsem skrb vzbujajoča realizacija, saj po dveh odigrani spomladanskih krogih še niso zatresle nasprotnikove mreže.

KRKA 1:3 AH MAS TECH
Strelke: Vidic (15′); Kunej (58′), Pasar (75′), Kalčič (90′)

Krka: Zilić, Smukovič, Plut, Škvorc, Kržan, Metelko, Čiča (Baršić 46′), Vidic (Delić 85′), Colarić, Jelovšek, Stipić. Trener:
AH Mas Tech: Gregorič, Čepak, Pasar, Bužan, Kunej, Lofino, Pšaker, Shaqirl, Pečar, Kalčič, Požar. Trener:

Novomeščanke so ponovno doživele hud udarec, saj so Primorke tudi v drugi medsebojni tekmi slavile, tokrat z 1:3. Kljub temu, da so igralke novomeške Krke v prvem polčasu prikazale dobro predstavo in navsezadnje tudi zadele v 15. minuti tekme, pa je bilo v drugem polčasu več kot očitno, da je mladim in obetavnim dekletom Krke, pošla sapa. Ključne igralke, tako v mladinski, kot tudi v članski ekipi, Smukovič, Kržan in Metelko, ki so med drugim tudi kadetske reprezentantke, so dan pred članskim nastopom odigrale mladinsko tekmo, kjer so tudi slavile, a se je v včerajšnji tekmi utrujenost od sobotne mladinske tekme več kot očitno poznala. Primorke so utrujenost nekaterih igralk Krke izkoristile, saj so v drugem polčasu stisnile Novomeščanke na svojo polovico in izenačile v 58. minuti tekme. V zadnjih 20. minutah tekme, sta zadeli še Pasar in Kalčič ter tako pokopali vse upe domačega moštva. Ankaran tako v spomladanski del vstopa z zmago in se trenutno nahaja na sedmem mestu z devetimi točkami.