Nogometašice Pomurja so po nedeljskem porazu, ki jim je preprečil že sedmi naslov državnih prvakinj, rane zacelile s pričakovano in visoko zmago v finalu pokalnega tekmovanja. Rudar varovankam trenerke Nuše Ladinek ni uspel ponuditi dostojnega odpora, saj so Beltinčanke že po pol ure srečanja vodile s 4:0. Mrežo Velenjčank je načela Monika Conjar, že v prvem polčasu pa se je ‘hat-tricka’ razveselila Tjaša Tibaut. Že sedmi pokalni naslov sta v drugem polčasu potrdili še Nikoleta Nikolić in Anja Prša.

Ženski pokal NZS – finale. Sodnica: Tanja Subotić.
Koper: ŠRC Bonifika,  gledalcev.
ŽNK TELEING GMT BELTINCI – ŽNK RUDAR ŠKALE 6:0
Conjar (6′), Tibaut (13′, 24′, 32′), Nikolić (78′), Prša (82′ pen)

Teleing GMT: Fras, Prša, Nikolić, Rozmarič, Krstić (75′ Marič), Moulton Hercigonja (82′ N. Nemec), Rogan, Kolbl, Bradić (52′ T. Nemec), Tibaut, Conjar (75′ Godina). Trenerka: Nuša Ladinek.
Rudar Škale: Zilić, Lukek, Golob (35′ Maksimović), Turkanović (90′ Pintar), Bric, Agrež, Pleterski, Jelovšek (88′ Šelih), Križaj, Zagajšek (77′ Tič), Pijuković (44′ Ledinek). Trener: Dušan Uršnik.

Pristaši Pomurja niso dolgo čakali na prvo veselje, saj so njihove ljubljenke povedle v šesti minuti. Na desni strani je preigravala Špela Kolbl, s povratno podajo zaposlila Moniko Conjar, ki je tudi ob pomoči Tibautove, od katere se je žoga odbila, matirala Jadranko Zilić. Beltinčanke so bile v skladu s pričakovanji podjetnejša ekipa, v deseti minuti  pa bi morale priti do najstrožje kazne, a je piščalka sodnice Tanje Subotić po padcu Kolblove, ki jo je po nogi kresnila Loti Lukek, ostala nema. So se pa ‘žuto-plave’ vnovič veselile v 13. minuti. Špela Rozmarič je potegnila čez polovico igrišča in z globinsko podajo zaposlila Tjašo Tibaut, ki se je znašla pred Zilićevo in jo premagala s strelom v bližnji desni kot. Ista igralka se je drugič veselila v 24. minuti, po krajšem premoru za okrepčilo. Velenjska obramba je prvi poskus predložka že odbila, v drugo pa je Špela Kolbl pred golom našla Tibautovo, ki je z lepo potezo prednost Pomurk povišala na 3:0.

Tjaša Tibaut je potrebovala manj kot 32 minut srečanja, da se je razveselila ‘hat-tricka’. Reprezentantko je v ogenj poslala Anja Prša, Tibautova je pobegnila velenjski obrambi in v razmaku 19 minut zabila še tretji zadetek. Kmalu po četrtem zadetku sta bili pred golom Rudarja nevarni še Bardić in Kolbl, medtem ko Velenjčanke v prvem polčasu niso nevarnejše za gol Špele Fras, ki je morala resneje posredovati ob izidu 2:0, po strelu Ise Pleterski. Velja omeniti, da je Dušan Uršnik že v prvem polčasu posegel po dveh menjavah, žgoče sonce je v zaključnih minutah premagala tudi Ines Pijuković, ki je nemočno obležala na tleh koprske zelenice. Tik pred odmorom je prečnik stresla še Monika Conjar, Zilićeva pa je žogo izbila preko svojega gola.

Pomurke so v drugi polčas zakorakale z željo po še petem zadetku, že v tretji minuti nadaljevanja pa se je pred Zilićevo vnovič znašla Tjaša Tibaut, a je tokrat obračun dobila velenjska vratarka. Izkušena čuvajka mreže je bila na mestu tudi v 50. minuti, ko je z nekaj težavami ukrotila prosti strel Manje Rogan. Velenjčanke so zapretile v 54. minuti, ko je mlada Sara Agrež izvedla prosti strel z 20 metrov, z lepo parado pa se je izkazala Frasova. Kmalu zatem je morala posredovati tudi Jadranka Zilić, ki je z nekaj težavami odbil prosti strel Monike Conjar z leve strani igrišča. Minute zatem so minile v znamenju terenske premoči Pomurk, pa v obdobju do 71. minute niso uspele resneje ogroziti velenjskega gola. V omenjeni minuti je vnovič poskušala Tjaša Tibaut, ki je po odvzeti žogi sprožil z roba kazenskega prostora, Zilićeva pa je tudi z nekaj sreče žogo preusmerila mimo desne vratnice.

Čeprav je ritem igre v drugem polčasu močno dale, so Pomurke v uvodu 78. minute zadele še petič. Po kotu Manje Rogan je zmedo pred golom Rudarja izkoristila Nikoleta Nikolić, ki je po strelu z glavo zadela za vodstvo s 5:0. Če je niso dočakale v prvem polčasu, po padcu Špele Kolbl, je sodnica Tanja Subotić na belo točko pokazala v 81. minuti. Špela Rozmarič je poslala predložek v kazenski prostor, v katerem je z roko igrala Maja Bric. Žogo si je na belo točko nastavila Anja Prša, ki je s tveganim in močnim udarcem v zgornji desni kot velenjskega gola zadela za slavje s 6:0.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…