Članska ženska izbrana vrsta je v Umagu odigrala prvo tekmo turnirja Istria Women’s Cup in vknjižila visoko zmago. Slovenke, ki so na turnirju nastopale že v lanskem letu, so v tekmovanje krenile precej bolje kot lani, saj so napolnile mrežo Tajvana.

V tajvanski mreži je končalo pet zadetkov, že v prvem polčasu je za prednost Slovenije dvakrat zadela Tjaša Tibaut, ki je nosila tudi kapetanski trak, za izid polčasa pa je po hitrem protinapadu nasprotnic poskrbela Chenova.

Drugi polčas je ponudil še tri gole, vseh treh pa so se v razmiku manj kot četrt ure razveselile Slovenke. Mateja Zver je najprej izkoristila najstrožjo kazen, nato pa pet minut kasneje zadela še drugič. Končni rezultat srečanja je z zadetkom za 5:1 postavila Lara Prašnikar.

Slovenke se bodo v petek pomerile s Slovakinjami, ki so se danes z reprezentanco Severne Irske razšle brez zadetkov.

TAJVAN – SLOVENIJA 1:5 (1:2)
Chen (30′); Tibaut (8′, 18′), Zver (61′ pen, 70′), Prašnikar (76′)
Slovenija: Čevnik, Rogan, Prša, Kos, Erman, Zver, Čonč, Prašnikar, Ivanuša, Žganec, Tibaut. Selektor: Damir Rob.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…