AVSTRIJA
V petem krogu avstrijske ženske Bundeslige je graški Sturm, klub Anje Milenkovič in Urške Žganec, igral domačo tekmo proti ASK Erlii in na žalost moral, po dobrem prvem polčasu, priznati premoč. Na omenjeni tekmi sta uvodni zadetek za črno-bele zrežirali prav naši legionarki. Anja Milenkovič je podala, Žganec pa zabila. To je bil tudi njen prvi zadetek v letošnji sezoni. V naslednjem krogu, šestem po vrsti, pa smo lahko videli pravi derbi med dvema graškima ekipama. Sturm je gostil LUV in prav na derbiju smo bili priča tudi pravi koloniji naših legionark. V dresu črno belih sta Anja Milenkovič in Urška Žganec odigrali celotno srečanje, Žganec pa je v 72. minuti prejela tudi rumeni karton. Derbi se je končal z rezultatom 0:0. Po graškem derbiju je sledilo težko gostovanje pri Landhausu kjer je vnovič Žganec zabila v 31. minuti in popeljala svojo ekipo do vodstva. Obe naši legionarki sta odigrali celotno srečanje.

Letos veliko bolje slovensko zastopani LUV Graz je v petem krogu gostil Union Kleinmunchen in z minimalno zmago vknjižil tri točke. Na tekmi so v začetni enajsterici bile Anisa Rola, ki je bila zamenjana v 83. minuti zaradi poškodbe , Natalija Golob in Katja Nežmah. Kot smo že omenili sta se v šestem krogu spopadli ekipi iz Gradca. V ekipi LUV-a pa so bile v začetno enajsterico uvrščene Natalija Golob, Anisa Rola in Katja Nežmah. V sedmem krogu so igralke LUV Graza vknjižile visoko zmago nad ASK Erloo in sicer s 4:1. Pravtako sta tudi na tokratni tekmi Natalija Golob in Katja Nežmah igrali pomembno vlogo pri zmagi domačega LUV-a. Anisa Rola je celotno tekmo presedela na klopi za rezervne igralke zaradi lažje poškodbe.

V drugi avstrijski ligi pa odlično igrajo legionarke, ki zastopajo barve Carinthiasa. V petem krogu niso imele veliko sreče, saj so na gostovanju pri Neulengbachu Juniors izgubile z 2:1. S prvim porazom v sezoni so tako domačinkam dovolile, da so se točkovno izenačile na lestvici. Lucija Grad, Nastja Kavčič, Kaja Eržen in Lara Ivanuša so odigrale celotno omenjeno srečanje. V šestem krogu pa je Carinthias gostil drugo ekipo Sudburgenlanda in slavil z visokih 8:0. Tokrat je v začetni enajsterici v vratih začela naša reprezentantka Lucija Mori, igrale pa so še Lucija Grad, Kaja Eržen, ki je v 88. minuti dosegla zadetek, ter Nastja Kavčič, ki je v igro prišla v 66. minuti srečanja. V sedmem krogu pa je Carinthias gostoval pri FSK Simaceku, klubu Eve Vamberger, in zmagal z 1:4. Naše legionarke so tokrat odigrale pomembno vlogo, saj je Lucija Grad načela mrežo Simaceka, Eržen je v 44. minuti povišala na 1:2, Lara Ivanuša pa je v 82. minuti zabila svoj prvi letošnji zadetek. V 63. minuti je v igro iz klopi za rezervne igralke vstopila tudi Nastja Kavčič.

Eva Vamberger je za svoj FSK Simacek St. Polten večinoma začetek tekme spremljala iz klopi za rezervne igralke. V petem krogu je priložnost dobila v 56. minuti srečanja in svojo mrežo ohranila nedotaknjeno. V šestem krogu so igralke Simaceka bile proste, v sedmem krogu pa so, kot že rečeno, morale priznati premoč Carinthiasu z 1:4. Eva je tokrat celotno tekmo spremljala iz klopi za rezervne igralke.

ITALIJA
V ženski različici Serie A, italijanskem najelitnejšem tekmovanju, Kristina Erman zastopa barve Riviere di Romagne. 4. oktobra so soigralke na čelu s Kristino Erman pričele tekmovanje in to zelo odlično. Kar s 7:0 so bile boljše od Orobice. V drugem krogu je Riviero di Romagno čakalo težko gostovanje pri aktualnih prvakih iz Brescie. Na žalost so morale priznati premoč s 3:1, po tem, ko je bil rezultat v 80. minuti tekme še 1:1. Riviera di Romagna pa je še pred pričetkom prvenstva z zanesljivostjo in učinkovitostjo napredovala v tretji krog pokala Italije.

Prav obetavno pa nista začeli naši dve legionarki, ki zastopata barve Pink Barija. Kaja Jerina in Ines Špelič sta med poletjem Finsko zamenjali z Italijo. V prvi tekmi je Bari gostoval pri Romi in izgubil s 4:0, Kaja Jerina pa je bila v 49. minuti zamenjana z napadalko. Ines Špelič je na igrišču ostala do zadnjega sodnikovega žvižga. V drugem krogu pa so igralke Barija gostile ekipo Firenze in vnovič morale priznati premoč z 1:2. Ines Špelič je odigrala celotno srečanje medtem, ko je Kaja presedela celotno tekmo na klopi za rezervne igralke. Še pred pričetkom prvenstva pa je Bari nanizal tri zaporedne zmage v pokalnem tekmovanju in se s pomočjo Kaje Jerine in Ines Špelič uvrstil v tretji krog pokala. Jerina je v pokalnem obračunu prikazala odlične igre in prispevala tudi zadetek proti Salentu.

Kaja Jerina ob doseženem zadetku v pokalu.

ZDA
Pamela Begić je s svojo Florido od zadnjega poročanja odigrala že kupico tekem. Na šestih tekmah je ekipa Floride vknjižila kar šest zmag in s tem potrdila odlično formo. Pamela je na šestih tekmah v statistiko vpisala eno asistenco, je pa med drugim pripomogla k velikem napredku Floride. Florida je tako premagala Alabamo z 2:1, Georgio pravtako z 2:1, Missouri s 3:1, Texas A&M 1:0, Arkansas 3:1 in Mississippi State s 5:1.

Reprezentantka Dominika Čonč pa je za svoj Skyhawks odigrala kar osem tekem. Najprej je padel Kennesaw State z 1:0, nato Georgia State z 2:0, a je nato sledil poraz proti Jacksonville Statu z 1:2. Kasneje so se igralke UT Martina vrnile z zmago. S 5:1 so bile boljše od Tennessee Techa, kasneje je padel še Southeast Missouri z 2:1. Po dveh zaporednih zmagah je nov poraz Skyhawksom zadala ekipa SIUE z 1:2. Proti Eastern Kentuckyu so igralke Čonč in soigralke zmagale kar z 0:4, proti Morehead Statu pa remizirale z 1:1. Čončeva je bila prav na vseh tekmah ena izmed ključnih deklet svojega moštva, v statistiko pa je vpisala tudi eno asistenco.

MADŽARSKA
Manja Benak je v letošnji sezoni še naprej članica madžarske ekipe Ferencvarosa. Že v prvem krogu smo lahko videli derbi med Ferencvarosem in MTK Budimpešto. Benakova je odigrala celotno srečanje in v 73. minuti prejela tudi rumeni karton. Nato je sledila uspešna serija Ferencvarosa. Najprej je z 0:5 padel Szeged, nato Ujpest kar z 9:0 in Dorog z 2:6. Manja Benak je odigrala vseh 90 minut srečanja na vseh omenjenih srečanjih in s tem potrdila dobro formo in zaupanje strokovnega štaba Ferencvarosa.

Naloži več novic od M. K.

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, …