Slovenska ženska nogometna reprezentanca je v Murski Soboti na tretji kvalifikacijski tekmi za uvrstitev na evropsko prvenstvo vknjižila nov paket treh točk. Gledalci v Fazaneriji so v gostujoči mreži videli kar pol ducata golov.

Varovanke Saše Kolmana nadaljujejo z odličnimi predstavami in imajo po treh tekmah stoodstotni izkupiček z gol razliko 13:0. V prekmurski prestolnici so padle Latvijke, ki so jih Slovenke po zaslugi odlično odigranega drugega polčasa ugnale s kar 6:0. Pod zadetke se je vpisalo šest različnih strelk.

Ob odmoru sicer ni bilo slutiti, da se obeta nova visoka zmaga Slovenije. Domača izbrana vrsta je po prvem polčasu imela minimalno prednost, za katero je v 32. minuti srečanja z glavo poskrbela Sara Agrež. Vodstvo je bilo glede na prikazano povsem zasluženo.

Strelsko precej bolj uspešne so Slovenke bile v nadaljevanju, kjer se je igralo skoraj izključno pred gostujočimi vrati. Lana Golob je v 57. minuti vodstvo podvojila, ko se je dobro znašla po podaji iz kota. V 70. minuti je Špela Kolbl izkoristila podajo Lare Prašnikar in povišala na 3:0. Pet minut kasneje je črne minute Latvijk izkoristila tudi Nina Kajzba, že v 77. minuti pa je v Fazaneriji odjeknila petarda, ko se je med strelke vpisala tudi Kaja Korošec. Za končni rezultat je tik pred iztekom rednega dela poskrbela Prašnikarjeva.

Slovenija – Latvija 6:0 (1:0)
Agrež (32′), Golob (57′), Kobl (70′), Kajzba (75′), Korošec (77′), Prašnika (90′)

Kvalifikacije za EP, Liga C, skupina 2:
Slovenija 9 točk
Severna Makedonija 4
Latvija 3
Moldavija 1

Prvi krog 1.SŽNL

Na sedežu Nogometne zveze Slovenije so izžrebali pare prvega kroga v 1. SŽNL Triglav Zdrav…