Mladinska reprezentanca Slovenije je v ruskem Sočiju odigrala še četrto srečanje turnirja Kubah Spring 2017. Po zmagi, remiju in porazu v skupinskem delu turnirja so se varovanke selektorice Petre Mikeln v polfinalu udarile še z neporaženo Belorusijo in vknjižile še drugi zaporedni poraz.

Odločitev o zmagovalkah je bila znana, kot se je izkazalo po 80 minutah igre, že v uvodu tekme. Belorusinje so v osmi minuti dvoboja že vodile z 2:0. Sara Nemet je prvič klonila v peti minuti, ko je bila po strelu z vrha kazenskega prostora malenkost prekratka. Tri minute zatem so nasprotnice zadele še drugič, ko so Belorusinje kaznovale nesporazum v slovenski obrambi in podvojile svojo prednost. V deseti minuti so prvič zapretile tudi Slovenke, a je Kuštrinova merila mimo leve vratnice, že v naslednji minuti pa se je s tremi zaporednimi posredovanji izkazala Nemetova in preprečila povišanje zaostanka. V 17. minuti je Špela Kolbl na vrhu kazenskega prostora zaposlila Urško Bratušo, a je strel kapetanke zaustavila beloruska vratarka. Nasprotnice so v zaključku prvega polčasa zapretile še dvakrat, a sta strela v daljši kot švignila mimo gola.

V drugem polčasu je bilo priložnosti manj, slovenska selektorica Petra Mikeln je pred nadaljevanjem srečanja v igro poslala Lano Golob, Katarino Gadnik in Iso Pleterski, v četrti minuti drugega polčasa pa je po prodoru po desni strani igrišča merila v vratarko nasprotnic. V najlepši priložnosti za znižanje zaostanka se je po protinapadu v 79. minuti znašla Špela Kolbl, ki je bila prehitra za belorusko obrambo, a je strel v daljši kot za las zgrešil desno vratnico.

Slovenke se bodo tako borile za tretjo mesto, nasprotnice pa bodo Rusinje ali Iranke, ki so v skupinskem delu prvenstva Slovenijo premagale z 1:0.

BELORUSIJA WU19 – SLOVENIJA WU19 2:0
Slovenija – začetna enajsterica: Nemet, Bratuša, Babnik, Vrhovnik, Kuštrin, Živadonović, Godina, Krajnc, Turk, Rozmarič, Kolbl. Selektorica: Petra Mikeln.

Prepričljiva zmaga v Skopju

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je danes, ob 15.00 uri, gostovala v Makedoniji. S…