Radomljanke so v Maribor  prišle po nove tri točke in po boljše izhodišče v boju za skupino za prvaka ter tri točke tudi zasluženo dobile. Mariborčanke so več kot očitno padle v formi, med drugim pa se v zadnjih krogih soočajo tudi s težavo sestave prve enajsterice, kar zagotovo igra poglavitno vlogo pri slabših rezultatih v državnem prvenstvu.

ŽNK MARIBOR : ŽNK RADOMLJE
Strelki: Pamela Begić (32′), Barbara Kralj (40′, 78′)

Maribor: Lovrec, Ulbin, Rola, Miljkovič, Senekovič, Peruš, Hanžič, Kozar, Ploj, Špes, Čančala.
Radomlje: Čevnik, Čagran, Breznik, Bogolin, Kralj, Jereb, Jagarinec, Rojc, Begić, Šarlah, Boh.

V Mariboru smo bili priča pravemu derbiju tretjeuvrščenega Maribora in četrtouvrščenih Radomelj, ki so ga z 0:3 zanesljivo dobile gostje. Mariborčanke so srečanje začele zdesetkane, saj so v moštvu manjkale poškodovana Dominika Čonč, ter sestri Uršič, ki sta bili odsotni zaradi študija. Pri gostjah je tokratni obračun izpustila Katarina Gadnik, ki je v spomladanskem delu v odlični formi. Tekma je bila v prvem polčasu dokaj enakovredna, gostje pa so zadele iz prve resne priložnosti, ko se je med strelke vpisala reprezentantka Pamela Begić, ki se je v Slovenijo vrnila v velikem slogu. Omeniti velja tudi veter, ki je motil igro, gostje pa so večinoma poizkušale prav preko že omenjene Pamele Begić in še ene reprezentantke Barbare Kralj, ki se je v 40. minuti znašla iz oči v oči z domačo vratarko Saro Lovrec, jo tudi matirala in zadela za 0:2. Zadetek je dvignil veliko prahu v domačem taboru, saj so domači urgirali, češ da je šlo za prepovedani položaj. Po prejetem zadetku je domači strateg Cipot posegel po že znani taktični spremembi, saj je kapetanko Aniso Rolo iz obrambe poslal v samo osrčje napada, Urško Kozar iz zvezne vrste preselil na desni bok, Karmen Ulbin v obrambo in Mašo Špes na sredino igrišča. Ob Anisi je v napadu zaigrala še Živa Hanžič, a na žalost domačih gledalcev spremembe v postavitvi niso prinesle uspeha, saj je Barbara Kralj v 78. minuti še drugič premagala Saro Lovrec in postavila končni rezultat 0:3 za gostje, ki si z odlično formo in še boljšimi rezultati v spomladanskem delu nabirajo dodatno samozavest pred odločilnimi boji v skupini za prvaka. Mariborčanke pa imajo več kot očitne težave s poškodbami ter manjkajočimi igralkami.