V nedeljo so se z izjemo Mariborčank, ki zaradi novomeškega izstopa iz tekmovanja s pomladanskimi obveznostmi pričenjajo v prihodnjem krogu, na nogometne zelenice vrnila tudi dekleta. Uvodno dejanje nadaljevanja sezone ni ponudilo rezultatskih presenečenj, a brez težav vseeno ni šlo. Vodilno Pomurje ob zmagi nad Krimom ni blestelo, za tri točke v Ankaranu pa so se morale pošteno potruditi tudi zmajčice. Najvišje zmage kroga so se veselile Velenjčanke, ki so v Velesovem zabile kar enajst zadetkov, zanesljivo zmago pa so v Ajdovščini vknjižile tudi Radomljanke.

ŽNK KRIM MDC GROUP – ŽNK TELEING POMURJE
Strelke: Conjar (22′, 61′), Kolbl (36′)
0:3(0:2)

Dvoboj v nedeljskem sončnem popoldnevu na Krimu ni prinesel prepričljive igre gostujočega Pomurja. Beltinčanke so bile nesporne favoritinje srečanja, česar pa na terenu niso v celoti upravičile. Domačinke so v dvoboj stopile čvrsto in uspešno zaustavljale vse napade Pomurja. Gostujoče igralke so v prvem počasu poskušale s kratkimi podajami priti do priložnosti, Krimovke pa so se kljub naletu Pomurk uspešno branile vse do 22. minute, ko je mrežo Maše Bakač po lepi akciji načela Monika Conjar. Zbranost Krimovk ni popustila, še naprej so se uspešno upirale favorizirani zasedbi. Drugi zadetek so Pomurke dosegle preko Špele Kolbl, ki je zabila izredno lep zadetek in tako gostje popeljala v vodstvo z 0:2. Ljubljančanke so edino priložnost imele preko Nike Babnik, ki je poizkušala s prostega strela, a je bila Sara Nemet na mestu. Uvod drugega polčasa je prinesel veliko priložnost Krima, ko se je ena od domačink znašla sama pred makedonsko vratarko Donevo, ki pa se ni pustila premagati in ostalo je pri dveh zadetkih prednosti. Pomurke so v drugem polčasu do priložnosti skušale priti s preskok igro, tako je tretji zadetek padel v 61. minuti, ko je Monika Conjar pokopala vse upe Krimovk in končni izid srečanja. Krimovke so imele še lepo priložnost po odlični globinski podaje Nike Babnik, ki je zaposlila hitro Niko Pintarič, ki pa ji je ob zaključku akcije zmanjkalo sape. V nedeljo nas je navdušila predvsem kolektivna igra Krima, medtem ko “žuto-plave” verjetno odigrale najslabšo tekmo sezone, zato lahko že v naslednjem srečanju pričakujemo nekoliko drugačno sliko.

ŽNK ANKARAN HRVATINI – ŽNK OLIMPIJA
Strelka: Zver (43′)
0:1(0:1)

V Ankaranu so v nedeljo navijači obeh moštev spremljali derbi dvanajstega kroga Slovenske ženske nogometne lige. Moštvo domačega stratega Petra Kocjančiča se je proti višje postavljeni Olimpiji predstavilo v nekoliko drugačni podobi kot pred tednom dni, v pokalnem polfinalu proti Radomljam. Na klopi je zaradi poškodbe ostala Petra Pasar, v prvo enajsterico pa se je tudi do nedavnega poškodovana Barbara Kunej. Olimpija se je v Ankaranu predstavila z vsemi novimi okrepitvami. Tudi zaradi številnih poškodb v domačem moštvu, so bile gostje upravičeno tiste, ki so imele žogo več v svoji posesti in imele tudi nekaj priložnosti. Edini zadetek na tekmi je v izdihljajih prvega polčasa dosegla Anja Zver, ki je v polno zadela po kotu. Zadetek Ankarančank ni vrgel iz tira, saj so se žilave Primorke še naprej odlično branile. Tako je bilo vse do 88. minute, ko je imela Polona Petrač veliko priložnost za izenačenje, a na žalost domačih navijačev zatresla okvir vrat. Domačinke so se tako predstavile v pravem borbenem duhu in si zaslužijo vse pohvale. Četa ljubljanskega trenerja Mihajla Petrovića pa bo v lovu na prvo mesto morala še kako trdo garati, saj jih v prihodnje čakajo še izjemno zahtevna srečanja.

VELESOVO – ŽNK RUDAR ŠKALE
Strelke: E. Kos (25′); Sevšek (1′, 32′, 79′), Gomboc (19′), Šoronda (36′, 60′, 68′), Malinić (42′, 86′), Prašnikar (53′, 70′)
1:11(1:5)

Pred tekmo Velesovega in Rudarja bi lahko zatrdili, da tako velike zmage Rudarja ne bi pričakovali v nobenem primeru, a so Velenjčanke, ki so zaigrale kar v rezervni garnituri domačega moštva, še enkrat več dokazale in pokazale razkošno nogometno znanje. Gorenjke so bile enostavno nemočne in tako lahko zapišemo, da so Velenjčanke prevladovale skozi celotno srečanje in si z dobro igro ena za drugo ustvarjale priložnosti. Tako smo lahko videli kar dva “hattricka”, ki sta se ga razveselili Larissa Šoronda in Maruša Sevšek. Reprezentanka Slovenije je gorenjsko mrežo zatresla že v uvodni minuti dvoboja. Pod dva zadetka sta se podpisali tudi Sanja Malinić in Lara Prašnikar, že v prvem polčasu je domačo mrežo zatresla tudi Zala Gomboc. Edini zadetek so Gorenjke dosegle iz prostega strela, ko je s strelom s približno 20 metrov izkušeno Jadranko Zilić premagala reprezentantka Evelina Kos. Velenjčanke so pomladanski lov za vodilnim Pomurjem pričele v odlični strelski formi, medtem ko je lahko Primož Štrajhar izredno zaskrbljen nad nedeljskim nastopom svojih varovank.

AJDOVŠČINA – ŽNK MOJE-LECE.SI RADOMLJE
Strelke: Jerina (10′, 33′), Černelič (31′, 39′), Kralj (58′)
0:5(0:4)

Radomljanke so se po izredno zahtevnem pokalnem dvoboju in preboju v zgodovinski finale, v uvodnem pomladanskem krogu SŽNL soočile z nekoliko lažjim nasprotnikom. Mlada in nadebudna dekleta Ajdovščine niso bila kos izkušenejšim igralkam Radomelj, ki so za hrbet Alenke Bric pospravile pet zadetkov. Radomljanke so imele ob tem še kup lepih priložnosti, ki pa jih nikakor niso uspele pretvoriti v zadetek. Po dvakrat sta že v prvem polčasu zadeli Ana Černelič in Kaja Jerina, medtem ko je edini zadetek v drugem polčasu dosegla Barbara Kralj in tako po dobri uri igre potrdila visoko zmago zasedbe trenerja Milomirja Mandića. Gostje so igrale kombinatorno igro kratkih podaj, hčere burje pa so se osredotočile na hitre protinapade, v katerih sta bili Zala Kuštrin in Kaja Bratina še najbolj nevarni. Rumeno-modre so z zmago obdržale stik s tretjeuvrščeno Olimpijo in drugouvrščenim Rudarjem, v nadaljevanju državnega prvenstva pa jih čaka še izredno zanimiv spored. Domačinke so tekmo odigrale po svojih zmožnostih, vsekakor pa je tekma mladim dekletom prinesla nove izkušnje, ki jim bodo v nadaljevanju prvenstva prišle še kako prav.

Naloži več novic od M. K.

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, …