V nedeljo je bil odigran še drugi krog prvenstva za dekleta, v katerem smo lahko videli izjemno presenečenje mladih Krimovk. V Velesovem so slavile igralke Olimpije, v Ankaranu so Pomurke v drugem polčasu in z igralko manj zabile šest zadetkov in zanesljivo slavile, medtem ko so v Novem mestu slavile Velenjčanke, v Ajdovščini pa Maribor.

ANKARAN HRVATINI 1 : 6 TELEING POMURJE
Pasar (62′); Bradić (46′), Čonč (51′), Prša (57′,84′)  Tibaut (71’/11m, 87′)

Na Primorskem so ljubitelji ženskega nogometa lahko vnovič spremljali srčno igro svojih deklet, ki pa niso uspele presenetiti državnih prvakinj. V prvem polčasu smo tako lahko videli izjemno borbeno igro, vzrok tega pa je bil tudi drugi rumeni karton Čilenke Valentine Lefort, ki je morala predčasno pod prho, na odmor pa sta ekipi odšli z začetnim izidom. Začetek drugega polčasa pa se za Ankarančanke ni začel najbolje, saj sta tako Biljana Bradić kot Dominika Čonč zadeli in poskrbeli za vodstvo z 0:2. V 57. minuti je svoje dodala še Anja Prša, a je v 62. minuti Petra Pasar poskrbela za kanček upanja. Kasneje se je igra nekoliko umirila, kljub uspešni izvedeni enajstmetrovki Tjaše Tibaut. Zadnja dva zadetka sta padla v sami končnici srečanja, ko sta še drugi zadetek dosegli Prša in Tibaut.

KRIM 1 : 1 MOJE-LECE.SI RADOMLJE
Senica Cepec (10′); Predanič (25′)

Izjemno presenečenje so na domačem terenu v obračunu z Radomljami pripravile Krimovke, ki so z remijem dale jasno vedeti, da bodo na domačem igrišču še kako trd oreh vsakemu nasprotniku. V radomeljskih vrstah smo lahko videli povratnico v rumeno-modri dres Nino Predanič, ki tako ne odhaja v Ameriko. Kljub vsemu pa so Krimovke v uvodnih minutah povedle in poskrbele za nekaj nervoze v vrstah Radomelj. Zadetek je padel po odlično izvedenem prostem strelu, ko je na drugi strani z glavo odlično zadela Tinkara Senica Cepec. Vodstvo je trajalo pičlih petnajst minut, ko je že omenjena Nina Predanič prikazala svoje nogometno znanje in zabila za izenačenje. V drugem polčasu smo lahko šele v zadnjih dvajsetih minutah videli pravi pritisk Radomelj na vrata Krima, a so bili vsi poizkusi zaman, omeniti velja prečko Petre Zalaznik. Po zadnjem sodniškem žvižgu so lahko bili v gostujočem taboru upravičeno slabe volje, saj so si obetali nove tri točke in stik z vrhom prvenstvene razpredelnice.

KRKA 0 : 5 RUDAR ŠKALE
Šoronda (3′), Prašnikar (31′, 61′), Duronjić (45′), Malinić (63′)

V Novem mestu tudi po drugem krogu ostajajo brez točke, tokrat so bile po pričakovanjih prevelik zalogaj tudi Velenjčanke. Domačo mrežo je že v tretji minuti načela Larissa Šoronda, ki se je pred dobrim tednom vrnila na igrišča, v dolenjski prestolnici pa se je veselila prvega zadetka po težki poškodbi kolena. Kasneje je odlično strelsko formo potrdila tudi Lara Prašnikar in zabila za 0:2. Do konca polčasa se je med strelke vpisala še Vanja Duronjić in tako so Velenjčanke na odmor lahko odšle v sproščenem vzdušju. V drugem polčasu sta visoko zmago z zadetkoma potrdili še Sanja Malinić in Lara Prašnikar ter tako postavili končni izid tekme 0:5, s katerim so Velenjčanke pred sredinim pokalnim obračunom s Pomurkami zadržale prvo mesto na lestvici SŽNL.

VELESOVO 1 : 3 OLIMPIJA
Smolnikar (5′); Murič (17′), Bizjak (41′), Mazi (76’/ag)

V Velesovem smo bili priča izredno zanimive srečanju, katerega so bolje začele domačinke. Že v peti minuti srečanja so igralke Velesovega povedle preko Mance Smolnikar, ki je v letošnji sezoni v izredno dobri strelski formi. Kljub temu je izkušena Moira Murič v 17. minuti s pol lobom izenačila, tik ob koncu prvega polčasa pa se je med strelke vpisala še Neža Bizjak, ki se je odlično znašla po kotu Moire Murič. Prvič se je v zeleno-belem dresu predstavila tudi Dejana Boškan, ki je med tednom prestopila iz Pomurja. V drugem polčasu smo tako videli le še avtogol Mazijeve, saj je po ponesrečenem izbijanju žoge domače vratarke žoga zadela Mazijevo in se odkotalila v domačo mrežo.

AJDOVŠČINA 0 : 3 MARIBOR
Milošić (3′, 38′, 73′)

V Ajdovščini so tokrat gostovale vijolice, ki so še drugič v uvodu državnega prvenstva upravičile vlogo favorita in potrdile nove tri točke. Prav presenetljivo in tudi vzpodbudno je, da je prvič v svoji članski karieri hattrick dosegla Dušanka Milošić. Ajdovske članice so se nasprotnicam na od vročine razbeljenem igrišču zoperstavile odločno in na trenutke prikazale tudi dokaj suvereno igro v obrambi in pri grajenju napadov, nekajkrat nevarno zapretile s hitrimi protinapadi, manjkala pa je predvsem ideja ob zaključku akcij. Igralke Maribora so se na koncu veselile zaslužene zmage, saj so si tekom srečanja priigrale več lepih priložnosti za zadetek in tri izmed njih uspele unovčiti.

Naloži več novic od M. K.

Prepričljiva zmaga v Skopju

Slovenska ženska nogometna reprezentanca je danes, ob 15.00 uri, gostovala v Makedoniji. S…