Nogometašice pričenjajo s končnico državnega prvenstva, v katerega s prvega mesta vstopa Pomurje. Beltinčanke se bodo še drugič zapored srečale z Radomljami, a bo srečanje odigrano v Rakičanu. Olimpija, ki ima na drugem mestu enako število točk kot aktualne prvakinje, pričakuje Velenjčanke. Krim bo v ljubljansko-mariborskem spopadu gostil vijolice, Ankarančanke gostujejo v Ravnah, Velesovo pa pričakuje Ajdovke.

Že drugo nedeljo zapored se bodo Pomurke srečale z Radomljankami, ki so se minulo nedeljo s Prekmurja vrnile z visokim porazom. Po dokaj tesnem prvem polčasu, ki se je končal z izidom 3:1, so gostiteljice na krilih Špele Kolbl v nadaljevanju stopile na plin in za hrbet Sonje Čevnik pospravile še šest zadetkov ter redni del prvenstva sklenile z visoko zmago in posledično tudi na prvem mestu lestvice. Varovanke trenerke Nuše Ladinek so v srečanju, ki bo v dopoldanskem času odigrano v Rakičanu in ne v Beltincih, vnovič v vlogi favoritinj in bilo bi precejšnje presenečenje, če se v domačem taboru dobro uro čez opoldne ne bi veselili nove zmage.

Tudi srečanje v bežigrajski Jami ponuja izrazitega favorita. Olimpija bo na domači zelenici pričakali pomlajeni Rudar, ki je minulo nedeljo z nekaj težavami rešil uvrstitev v skupino za prvaka. Velenjčanke so se za četrto mesto udarile s Krimom, ki je za skok na četrto mesto potreboval zmago in jo je po prvem polčasu tudi držal, a je v drugem polčasu presenečenje preprečila Isa Pleterski in z golom za remi svoji ekipi zagotovila igranje v skupini za prvaka. Zmajčice, ki bodo v nedeljo pogrešale izkušeno Manjo Benak, so imel precej manj težav v Ravnah na Koroškem, saj so v mrežo domačega Fužinarja pospravile kar osem zadetkov, s tremi zadetki je vnovič izstopala po menjavi trenerja “prerojena” Kaja Eržen, ki bo tudi tokrat eno od nevarnih orožij za gol Jadranke Zilić, ki je morala v zadnji tekmi z Olimpijo osemkrat po žogo v svojo mrežo.

V spodnjem domu bodo v vlogi gostiteljic Krimovke in Ravenčanke. Na Galjevici bomo spremljali ljubljansko-mariborski spopad. Štajerke so v zadnjem krogu rednega dela prvenstva, po tem ko so vknjižile dve zmagi, na Obali zapravile priložnost, da bi se izenačile s Fužinarjem, saj so se domov vrnile brez točk. Nove točke bodo varovanke trenerja Marinka Šarkezija lovile v dvoboju s Krimom, ki se mu je minulo nedeljo nasmihala lepa in zgodovinska priložnost preboja v skupino za prvaka. Mlade Ljubljančanke, ki rastejo s tekme v tekmo, so na koncu vseeno ostale brez spopadov s Pomurjem, Olimpijo in Radomljami, jih pa zato čakajo verjetno trije precej bolj enakovredni obračuni, v katerih lahko Nika Babnik in soigralke računajo tudi točkovni izplen. Ljubljančanke so pred tedni že slavile v Mariboru, se bodo vijolicam maščevale še za jesenski poraz na neugodnem domačem igrišču?

Še nekaj tednov nazaj je v lovu na skupino za prvaka dobro kazalo tudi Korošicam, a so Ravenčanke po nekaj spodrsljajih praktične možnosti zapravile zapravile že pred zadnjim dejanjem rednega dela prvenstva. Fužinar je točke izgubljal ob remiju s Krimom in Ankaranom, pa ob porazu z Mariborom, vsa tri moštva pa bodo v zadnjih treh krogih stala nasproti zasedbe trenerja Dragoljuba Živadinovića. Kot prve bodo v Ravnah po manj kot treh tednih vnovič gostovale Ankarančanke, gostiteljice pa bodo v srečanje krenile brez izkušene Nine Poberžnik. Zadnji obračun tokratnih nasprotnic ni dal zmagovalk, je pa zanimiv obračun. Primorke so namreč sredi prvega polčasa že vodile z 2:0, a so Ravenčanke prišle do preobrata, ki ga je v 87. minuti dokončala Sanja Malinić, a se gostujoča ekipa ni predala in je dve minuti zatem z golom Tine Paliske prišla do točke. Bomo v nedeljo popoldne videli podoben razplet?

Še dve tekmi pa bodo, v nasprotju z zapisom na naši spletni strani, odigrale tudi nogometašice Velesovega in Ajdovščine. Zadnjeuvrščeni ekipi lige sta se srečali že pred tednom dni, ko nismo videli spremembe tradicije. Gorenjke so se v šestem dvoboju z Ajdovkami veselile še šeste zmage in tako prednost pred zadnjim mestom povečale na težko ulovljivih pet točk. Z novo zmago Velesovega ali pa z delitvijo točk bi bil boj odločen že pred “povratno” tekmo v Ajdovščini, prav tako pa mladim varovankam trenerja Luke Kompare ne bi smelo manjkati motiva. Gostujoča ekipa bo morala paziti predvsem na Manco Smolnikar, ki je v letošnji sezoni že zabila deset zadetkov in tako že izboljšala lanski dosežek, ko je bila uspešna sedemkrat. Ajdovke je sicer danes zjutraj v žalost zavila vest, da je po dolgotrajnem boju s težko boleznijo preminil Jani Petrovčič, ki je v klubu deloval tudi kot trener.

Pari 19. kroga SŽNL:
TELEING GMT POMURJE – MOJE-LECE.SI RADOMLJE
OLIMPIJA – RUDAR ŠKALE
VELESOVO – AJDOVŠČINA (vse v nedeljo, ob 11:00)
KRIM – MARIBOR
FUŽINAR – ANKARAN (obe v nedeljo, ob 17:00)

Ljubljana proti Ptujčankam ni dovolila presenečenja

Nogometašice Ljubljane bodo prihodnji mesec v Stožicah zaigrale v finalu ženskega pokala, …