Nogometašice Pomurja so pred nekaj minutami izvedela imena nasprotnic v kvalifikacijah za Ligo prvakinj. Beltinčanke, ki so pred tedni še četrtič zapored osvojile naslov državnih prvakov, bodo po dveh letih znova gostile kvalifikacijski turnir, v Prekmurje pa prihajata dva stara znanca.

Tako kot lani, ko so se Pomurke do osrednjega dela Lige prvakinj prebile v Črni gori, se bo četa trenerja Bojana Jančarja znova pomerila s črnogorskim Ekonomistom iz Nikšića in estonskim Pärnujem JK. Beltinčanke so serijske prvakinje Črne gore in Estonije lani poleti premagala s 4:0 in se nato kljub porazu z madžarskim MTK-jem prebile do Lige prvakinj, ker so morale v šestnajstini finala priznati premoč italijanskemu Torresu.

Namesto z madžarskimimi prvakinjami, se bodo Monika Conjar, Tjaša Tibaut in soigralke letos pomerile z romunskimi prvakinjami. Iz najmočnejšega bobna je ples kroglic namenil CFF Olimpio iz Cluja, ki se lahko ravno tako pohvali z odličnim nizom. Klub, ki je bil ustanovljen leta 2010, je naslov državnih prvakinj letos osvojil že petič zapored. V sezoni 2011/12 in 2012/13 pa so Romunke zaigrale tudi v Ligi prvakinj, v drugem poizkusu so se prebile med šestnajst najboljših ekip na Stari celini, lani pa so, potem ko so gostile turnir, obstale v kvalifikacijah.

Kvalifikacijski turnir bo v Lendavi in Beltincih oziroma Bakovcih potekal med 11. in 16. avgustom.