Dekleta so odigrala osmi krog #SŽNL. Pomurke so slavile v Radomljah, saj so v derbiju kroga domačo mrežo po vrnitvi iz Italije zatresle kar desetkrat, prejele pa le en zadetek. Velenjčanke so se brez prask vrnile z gostovanja pri Ankaran-Hrvatinih, Slovenjgradčanke so na domačem igrišču napolnile mrežo Jevnice, najtesneje pa je šlo na Gorenjskem, kjer so Štajerske že v sedmi minuti vodile z 0:2, a je Velesovo z zadetkoma sester Kos v 69. minuti prišlo do izenačenja, nakar je za zmago Štajerk še drugič na tekmi zadela Maša Špes.

ANKARAN HRVATINI 0:4  RUDAR ŠKALE
Marolt (8′), Murič (28′), Prašnikar (58′, 61′)

Ankaran-Hrvatini: Germe, Celin, Pasar, Shaqiri, Kalčič (Piuca 46′), Čepak, Pšaker (Požar 58′), Oblak (Udovič 46′), Bužan, Kunej, Lofino (Piciga 75′).
Rudar Škale: Horvat, Gomboc, Bric, Berdnik, Nagy, Levačič (Užmah 78′), Sevšek, Marolt, Murič, Praprotnik (Tevž 70′), Prašnikar.

Velenjčanke so na Primorskem potrdile vlogo favorita, prav zanimivo pa je bilo videti, da so bili pred tekmo gostujoče igralke povsem sproščene, kar se je poznalo tudi na terenu. Že v prvem polčasu sta Tina Marolt in Moira Murič poskrbeli za vodstvo Rudarja z 0:2. V drugem polčasu je obetavna Lara Prašnikar zmago potrdila še z dvema zadetkoma. Primorke so se tako otresle niza težkih tekem, saj so v zadnjih krogih odigrale tekme, tako proti Pomurju in Mariboru, kot danes proti Rudarju. Vsekakor velika in dobra izkušnja za dekleta v oranžnih dresih. Da se na Primorskem odlično dela, je dokaz, da so v treh težkih tekmah Primorke iztržile tri točke in se tudi dobro zoperstavile obema favoritoma, Rudarju in Pomurju. Igralke Ankaran-Hrvatinov čaka v naslednjem krogu nekoliko lažji nasprotnik, bo pa prvič v zgodovini ženskega slovenskega nogometa na sporedu primorski derbi med Ajdovščino in Ankaran-Hrvatini. Velenjčanke gostijo zelo neugodne tekmice iz Gorenjske.

SLOVENJ GRADEC 7:0 JEVNICA
Preksavec (24′), Jevtić (25′), Malinić (49′, 51′, 77′), Bijelić (70′), Duronjić (84′)

Slovenj Gradec: Karnjus, Mirtič, Poberžnik, Duronjić, Straka, Zupanc, Bijelić, Jevtić, Ješovnik (Kašnik 46′), Malinić Preksavec (Syla 46′).
Jevnica: Zilić, Vidic, Kastelic, Zver (Boldin 46′), Čiča, Zupančič, Gregorčič, Koprivnikar, Femec, Ferk, Marolt.

Korošice so pravtako kot Velenjčanke, na včerajšnji tekmi proti Jevnici popolnoma upravičile vlogo favorita. Ponovno je bila ena izmed boljših in vidnejših v dresu sinjemodrih iz Slovenj Gradca srbska napadalka Sanja Malinić, ki se je veselila tudi hattricka. Jevnica je tokrat na Koroško prišla brez Mateje Vodlan, predvsem v drugem polčasu pa se je videlo pomanjkanje koncentracije, saj so se do konca prvega polčasa gostujoče igralke dobro borile in zapirale prostor Slovenjgradčankam. Rezultat prvega polčasa je bil “le” 2:0 za domačinke, te pa so v drugem delu tekme pritisnile na plin in kot že zapisano izkoristile padec osredotočenosti, kar so izkušene Malinić, Bijelić in Duronjić znale kaznovati. Korošice tako podaljšujejo niz neporaženosti, medtem ko igralke Jevnice v tej sezoni še niso osvojile točke. Slovenjgradčanke v naslednjem krogu čaka težka naloga, saj gostujejo pri aktualnih prvakinjah iz Beltincev, igralke Jevnice pa so v devetem krogu prvenstva proste.

VELESOVO 2:3 MARIBOR
E. Kos (60′), L. Kos (69′ pen); Špes (3′, 73′), Peruš (7′)

Velesovo: Mencinger, E. Kos, Slemc, Dim, Smolnikar (Kovač 81’/Mikolič 88′), Todorović (Murnik 53′), L. Kos, Lombar, Ravnik (Premk 34′), Šiljak, Rozman (Rogelj 85′).
Maribor: Lovrec, Ploj, Ketiš, Kozar, Ulbin, Miljkovič, Špes, Peruš, A. Uršič (Senekovič 30’/Takač 89′), N. Uršič, Hanžič (Garmut 89′).

Vsekakor najbolj razburljiva tekma osmega kroga. Potem, ko so Gorenjke po zadetkih Špesove in Peruševe že v sedmi minuti tekme izgubljale z 0:2 in so Štajerke verjetno že menile, da so tekmo dobile, so domačinke prikazale pravi karakter in izenačile. Najprej preko Eveline Kos, ki je po uri igre zadetek dosegla iz prostega strela in znižala na 1:2. Dobrih devet minut kasneje je Lucija Kos izenačila na 2:2, a so Štajerke znova hitro povedle. V 73. minuti je sledil hladen tuš za domačinke, ko je razigrana Maša Špes zabila za novo vodstvo vijolic. Na žalost pa moramo omeniti tudi, da glavni delivec pravice Luka Cencelj ni bil kos nalogi. Kljub temu so imele Gorenjke v izdihljajih tekme priložnost za izenačenje na 3:3, a je  vrhunska vratarka Sara Lovrec Luciji Kos obranila strel iz najstrožje kazni. Čuvajka gostujoče mreže je ob enem poskrbela, da so Mariborčanke vknjižile prepotrebne nove tri točke. Štajerke po težkem gostovanju na Gorenjskem vnovič čaka težka naloga, saj v Maribor prihaja Radomlje, Gorenjke pa gostujejo pri Rudarju iz Velenja.

RADOMLJE 1:10 TELEING P. BELTINCI
Kralj (83′ pen); Kolbl (4′), Špur (40′), Vrabel (46′, 53′), Conjar (66′, 71′, 77′, 88′), Nikl (76′), Tibaut (87′)

Radomlje: Čevnik (Bračun 77′), Breznik, Čagran, Smukovič, Šarlah, Kralj, Jagarinec (Prošek 87′), Rojc, Rebolj (Duščak 69′), Gerjol (Žejen 75′), Boh.
Teleing Pomurje: Nemet, Bojčić, Nikl, Stipančević (Zelko 61′), Rogan (Marič 64′), Špur, Tibaut, Kolbl, Zver (Prša 61′), Conjar, Vrabel (Jelen 68′).

Beltinčanke so se po dveh tekmah Lige prvakinj in po gostovanju na Sardiniji, znova osredotočile na domače obveznosti. V obračunu kroga so se v gosteh pomerile z Radomljankami, ki so bile pred krogom najbližje zasledovalke Pomurk. Domačinke so tokrat nastopile v nekoliko okrnjeni zasedbi, saj sta manjkali Nina Predanič in Katarina Gadnik, domača vratarka Sonja Čevnik pa je imela težave z boleznijo, a kljub temu stopila med vratnici domačega moštva. Dva zahtevna obračuna s Torresom pri Pomurkah očitno nista pustili prevelikih posledic, kar se je do izraza prišlo predvsem v drugem polčasu, ko so Pomurke stopile na plin. V prvem polčasu smo lahko spremljali odlično igro obeh moštev, a so bile gostujoče igralke tiste, ki so svoje priložnosti izkoristile. V drugem polčasu pa domačinke niso več mogle sledile ritmu gostij, ki so povsem prevzele pobudo nad dogajanjem na zelenici.  S štirimi zadetki je bila najbolj razpoložena odlična napadalka Monika Conjar, ki je tako še povečala prednost na vrhu ligaške lestvice strelcev, saj je v letošnji sezoni na sedmih tekmah dosegla že 24 zadetkov. V drugem delu drugega polčasa je Bojan Jančar, trener Pomurja, taktično zamenjal vse glavne akterke in nosilke igre Pomurja, ki so bile nekoliko preutrujene od sredine tekme na Sardiniji. Z zmago so se Pomurke utrdile na prvem mestu prvenstvene razpredelnice in tako pred Rudarjem vodijo že za šest točk. Radomlje v naslednjem krogu gostuje v Mariboru, medtem ko Pomurke pričakujejo Korošice.

Lara Prašnikar potrdila zmago Eintrachta

Ženska članska ekipa Eintrachta je v 19. krogu nemške Bundeslige gostila FC Nürnberg. Doma…