Na treh tekmah 16. krogu prve Slovenske ženske nogometne lige, obračun Maribora in Radomelj bo na sporedu 15. maja, je prišlo do presenečenja v Novem mestu, kjer so domačinke s 3:2 premagale Slovenjgradčanke in si z zmago očitno zagotovile uvrstitev v skupino za obstanek. Igralke Pomurja so ponovno blestele in Velesovo ugnale s 13:0, Primorke pa so bile s 3:1 boljše od oslabljenje Jevnice.

AH MAS TECH 3 : 1 JEVNICA
Strelke: Pšaker (31′), Pasar (50′), ShaqirL (52′); Jevšenak (45′)

Ankaran Hrvatini: Gregorič, Čepak, Pasar, Bužan, Kunej (Celin M. 82′), Lofino (Zobec 70′), Pšaker, Shaqirl, Požar, Celin I., Kalčič (Piciga 42′).
Jevnica: Vamberger, Jevšenak, Zver, Vehar, Zupančič, Kavčič, Gicić, Poglajen, Koprivnikar, Vodlan, Benegalija (Zajc 36′).

Na Primorskem smo vnovič videli dobro predstavo domačih igralk, ki so vpisale že peto zmago v sezoni in se točkovno izenačile z igralkami Velesovega. Gostujoče igralke so tokrat na Primorsko pripotovale brez Andreje Gaber, Suzane Močnik, Polone Petrač in Sare Gregorčič. Omenjene igralke so tudi ene ključnih igralk Jevnice, zato se je odsotnost še toliko bolj poznala. Primorke so do vodstva prišle v 31. minuti, ko je zadela Tina Pšaker, sicer prvič v sezoni. Do konca polčasa je igralkam Jevnice uspelo doseči izenačujoči zadetek, saj je v 45. minuti za gostujoče moštvo zadela Brigita Jevšenak in tako vlila nekaj upanja pred drugim polčasom. Še pred tem, v 36. minuti, je v dresu Jevnice debitirala Maja Zajc, ki je zamenjala Tjašo Benegalijo. Začetek drugega polčasa za gostujoče igralke ni prinesel veselja, saj je v 5o. minuti Petra Pasar s četrtim zadetkom v sezoni Primorke hitro popeljala do novega vodstva, piko na i pa je dve minuti zatem s prvim letošnjim zadetkom postavila Kaltrina Shaqirl. Igralke Ankarana v 17. krogu gostujejo v Velesovem, kjer bodo skušale doseči še svojo četrto zmago v spomladanskem delu. Igralke Jevnice, ki na spomladi na petih tekmah še niso osvojile niti točke, pa bodo na domačem igrišču poizkušale odvzeti skalp novomeški Krki.

KRKA 3 : 2 PREŠA SLOVENJ GRADEC
Strelke: Jelovšek (37, 62′), Marolt (80′); Poberžnik (14′), Mirtič (70′)

Krka: Čiča, Plut, Jelovšek, Kržan, Metelko, Marolt, Colarič, Škvorc, Stipić, Vidic, Rantah.
Slovenj Gradec: Perc, Mirtič, Poberžnik, Markovič, Ješovnik, Zupanc, Preksavec, Goričan, Kašnik, Primec, Merkač.

V Novem mestu smo bili priča zelo pomembni tekmi pred zaključkom prvenstva. Z zmago si je Krka najverjetneje že zagotovila nastop v skupini za obstanek, saj deveto moštvo prvenstva predčasno konča s tekmovanjem. Tokrat so domačinke brez Pije Smukovič uspele zaustaviti serijo porazov, a bi se lahko kaj hitro razpletlo drugače, če bi pri gostjah zaigrale Sanja Malinić in Marijana Jevtić, ki sta izpustili današnje srečanje. Novinka v vrstah Novomeščank je bila vratarka Čiča, ki je do sedaj igrala v vezni liniji. Bolje so začele gostje, ki so preko Nike Preksavec zadele v 17. minuti tekme. Vodstvo gostij pa ni dolgo trajalo, saj je pri domačinkah na sceno stopila komaj 16-letna Simona Jelovšek, ki je pred koncem prvega polčasa rezultat poravnala na 1:1. Drugi polčas so bolje začele domačinke, ki so preko razpoložene Jelovškove v 62. minuti dosegle zadetek za 2:1. A kot prvo vodstvo Slovenjgradčank, tudi vodstvo domačink ni dolgo trajalo. Eva Mirtič je v 70. minuti z zadetkom rezultat ponovno izenačila, a so domačinke v zaključku zbrale dovolj energije in v 80. minuti tekme z zadetkom Ksenije Marolt postavile končni rezultat tekme 3:2 in si s tem priigrale pomembne tri točke pred nadaljevanjem prvenstva. Gostjam se je tokrat še kako kolcalo po napadalki Sanji Malinić ter vezni igralki Marijani Jevtić. V 17. krogu Krka odhaja na težko gostovanje v Jevnico, Slovenjgradčanke pa na domačem igrišču gostijo Velenjčanke.

TELEING POMURJE 13 : 0 VELESOVO
Strelke: Tibaut (4′, 19′, 90′), Vrabel (6′, 21′, 68′, 88′), Rogan (9′, 34′), Kolbl (17′), Špur (23′, 36′), Conjar (41′)

Teleing Pomurje: Nemet, Prša (Jelen 59′), Rozmarič (Godina 53′), Zelko (Zadravec 71′), Špur (Legenič 63′), Rogan, Kolbl, Zver, Tibaut, Vrabel, Conjar (Horvat 76′).
Velesovo: Mencinger, Mazi (Pikon 73′), Kos E., Dim (Ravnik 26′), Rogelj, Lombar, Kos L., Murnik, Kozinc (Bešter 43′), Smolnikar, Rozman.

V Beltincih so domači gledalci videli novo odlično predstavo domačih igralk, ki so tokrat svoje nasprotnice ugnale s 13:0 in nadaljevale z nizom visokih zmag. Pomurke so že v uvodu tekme nakazale, da tudi tokrat ne bodo dovolile nobenega presenečenja, saj so v prvih desetih minutah zabile kar tri zadetke. Po zadetku Tibautove, ki je zadela v 4. minuti, kasneje zadela še dvakrat in se veselila”hattricka”, je hitro zadela tudi Vrablova, ki nadaljuje z zbiranjem zadetkov, saj je danes dosegla štiri zadetke, strelske vaje pa je nadaljevala Roganova. Po treh prejetih zadetkih v mreži Mencingerjeve, se Pomurke niso zadovoljile in so do konca polčasa zadele še sedemkrat. V drugem polčasu so priložnost dobila še nekatera mlada in obetavna dekleta. Pomurke so v drugem polčasu zabile še tri zadetke in se tako veselile pomembne zmage. S tremi točkami so si namreč vnovič zagotovile prvo mesto na prvenstveni razpredelnici, a imajo isti točkovni izkupiček kot Velenjčanke, a precej boljšo gol razliko. Igralke Velesovega bodo več sreče iskale v naslednjem krogu, ko v goste prihajajo igralke Ankarana, Pomurke pa gostujejo v Radomljah.