Odigran je bil 19. krog slovenske ženske nogometne lige, ki se je razdelila na ligo za prvaka in obstanek. Gledalci so videli tri domače zmage in remi. Brez zmagovalca se je razpletlo v Jevnici, kjer so domačinke trikrat vodile, a so Primorke vseeno iztržile točko, kar so izkoristile igralke Velesovega in se zavihtele na vrh lige za obstanek. V ‘zgornjem domu’ prvenstva so se treh točk pričakovane razveselile nogometašice Pomurja in Rudarja, prve so premagale Radomlje, druge pa Maribor.

ŽNK RUDAR ŠKALE 3:0 ŽNK MARIBOR
Strelke: Dervić (15′), Prašnikar (26′), Murić (43′)

Lahkih tekem v ligi za prvaka ni. Velenjčanke so to okusile proti agresivnim Mariborčankam, ki so tudi tokrat zaigral brez menjave, saj je imel trener Cipot na voljo le enajsterico igralk. Čeprav gostje na klopi za rezervne igralke niso imele svežih moči, se tokrat ne morejo izgovarjati nad pomanjkanjem kondicije ali zbranosti, saj so domačinke zmagovalca dvoboja potrdile že v prvem polčasu in po porazu v finalu pokala dokazale, da so psihično zelo močne. V vodstvo je domačinke povedla mlada Fatima Dervić. Po doseženem zadetku so se domačinke nekoliko sprostile in se znebile pritiska, nakar sta sledila še dva zadetka v mreži Mariborčank. Moira Murić in Lara Prašnikar sta v drugem delu prvega polčasa potrdili zmago domačink, ki tako ne popušča v boju za prvaka. Povsem zasluženo so tokrat zmagale Velenjčanke in poglobile krizo Štajerk.

ŽNK POMURJE BELTINCI 5:0 ŽNK RADOMLJE
Tibaut (12′), Conjar (19′, 73′), Vrabel (44′), Nikl (80′)

Pomurke so bitko za prvaka v skupini za prvaka začele odločno. Tokrat so na domačem igrišču premagale Radomljanke, ki so se še nekoliko krogov pred tem odlično upirale današnjim domačinkam in dopustile le dva zadetka. Domači strateg Jančar tokrat ni dopustil ležernosti, saj je na igrišče poslal najmočnejšo zasedbo, ki je upravičila njegovo zaupanje, a v tokratni zasedbi ni bilo poškodovane reprezentantke Manje Rogan. Pomurke so tudi tokrat začele silovito in po odlični podaji Mateje Zver ter zadetku Tjaše Tibaut povedle z 1:0. Tjaša Tibaut je z zadetkom dokazala, da je v spomladanskem delu v izredni formi. Po le sedmih minutah so Pomurke povedle že z 2:0, ko je bila natančna Monika Conjar. Po drugem zadetku so Radomljanke vzpostavile ravnotežje v igri in se enakovredno kosale z domačinkami, a le do 44. minute, ko je Špela Kolbl prodrla po desni strani in poslala nevaren predložek pred gol Sonje Čevnik, Tanja Vrabel pa je žogo rutinirano poslala v gol za vodstvo 3:0. V drugem polčasu so priložnost dobile tudi nekatere mlade igralke Pomurja, še dva zadetka pa sta v drugem polčasu dosegli Monika Conjar in Andreja Nikl. Pomurke so z zmago obdržale prvo mesto in se počasi spogledujejo z zadnjo tekmo v Beltincih, ko bodo v Športnem parku gostovale Velenjčanke, a še pred tem srečanjem jih čaka zahtevna naloga proti Mariborčankam.

ŽNK JEVNICA 3:3 ŽNK AH MAS TECH
Petrač (2′, 34′), Poglajen (64′); Čepak (21′), Požar (53′), Čepak (76′)

Odlični vremenski pogoji so bili včeraj zagotovilo za zanimivo in odlično predstavo obeh moštev. Še preden se je tekma dobro začela, je Petračeva po dolgi podaji lepo prodrla in zadela za vodstvo domačink. A vodstvo ni dolgo trajalo, saj so Primorke preko bočnih igralk ogrožale vrata Vambergerjeve in v 21. minuti tekme tudi zadele. Po podaji iz kota se je odlično znašla napadalka Čepak in žogo pospravila v mrežo domačink in rezultat izenačila. Polona Petrač je bila v prvem polčasu zelo aktivna in razpoložena. Po prejetem zadetku so Jevničanke prevzele pobudo na igrišču in oblegala vrata Brigite Gregorič. V 34. minuti je sledil prosti strel iz razdalje, ki ga je izvedla Brigita Jevšenak, sprožila pravo bombo in ko so se gledalci praktično že veselili zadetka, je gostujoča vratarka s pravo parado odbila, a žoge na svojo žalost ni mogla zadržati, na pravem mestu pa je bila še drugič Polona Petrač, ki je zabila za 2:1. Omembe vredna priložnost se je ponudila tudi Primorkam, ko se je iz oči v oči znašla Lina Čepak, a je bila Eva Vamberger na pravem mestu. V drugem polčasu smo lahko spremljali še bolj zanimivo srečanje, Primorke pa so igrale predvsem preko bočnih položajev, kjer sta se nahajali Kunej in Čepak. Po pritisku domačink  je po lepi in dolgi podaji v samo osrčje napada padel zadetek za novo izenačenje, zadela je Monika Požar. Po prejetem zadetku so domačinke še bolj pritisnile, Primorke pa večinoma poizkušale s protinapadi. V 64. minuti je po desni strani prodrla Poglajen in s prekrasnim zadetkom domačinke ponovno popeljala v vodstvo. Primorke se še tretjič niso vdale v usodo, ko je po  globinski podaji do žoge prišla Čepakova in rutinirano zadela še drugič na tekmi in postavila končni rezultat 3:3. Jevničanke so do konca tekme imele še nekaj priložnosti za zadetek, omembe vreden je tudi prodor kapetanke Kavčič, ki je v drugem polčasu zadela vratnico. Z remijem so domačinke izgubile prvo mesto v skupini za obstanek, tokrat pa lahko žalujejo za zmago. Polona Petrač se je po poškodbi vrnila na igrišče in dokazala koliko njena prisotnost velja za sam napad Jevnice.

ŽNK VELESOVO 5:0 ŽNK KRKA
Slemc (5′), L. Kos (44′), Rozman (64′), Lombar (76′, 87′)

Igralke Velesovega so le potrdile tisto, kar smo napovedovali. Tokratno vlogo favoritinj so povsem upravičile in Novomeščanke odpravile s petardo. Z odlično in agresivno igro so gostjam dale vedeti, da tokrat v Velesovem nimajo iskati ničesar. V vodstvo je Velesovo popeljala Laura Slemc, ki je zadela že v 5. minuti tekme. Lucija Kos je tik pred koncem polčasa zabila za 2:0 in podaljšala odlično strelsko formo. V drugem polčasu sta zadetke dosegli še Sandra Rozman in odlična Nika Lombar, ki trenerju Primožu Štrajharu iz kroga v krog dokazuje, da je že pripravljena za igranje v članski selekciji. Domačinke so se z zmago zavihtele na sam vrh skupine za obstanek in za eno točko prehitele Jevničanke. Že naslednji teden jih čaka težka tekma, ponovno proti neugodnim Primorkam. Novomeščanke pričakujejo igralke Jevnice, ki v končnici prvenstva kažejo odlično formo.